Dům na úskalí

Dům na úskalí https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242/bmid_hercule-poirot-dum-na-uskali-I5c-242.jpg 5 584 81

Hercule Poirot série

V chátrajícím panském domě na útesu se dějí podivné věci: ze stěn padají těžké obrazy, ze skal se valí obrovské balvany, brzdy auta náhle nefungují… a jeho mladá majitelka několikrát jen taktak vyvázne životem. Nakonec do hry vstoupí střelná zbraň – a krátce poté i Hercule Poirot. Původně měl sice v úmyslu užívat si zaslouženého odpočinku ve vyhlášeném letovisku, ale když má neznámý záškodník tolik drzosti, že se pokusí dívku zastřelit téměř před jeho očima, nemůže to slavný detektiv nechat jen tak. Jenže tentokrát se zdá, že narazil na soupeře přinejmenším sobě rovného…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Peril at End House , 1932

Termina
01.01.2020 5 z 5

Doufám že byla na rukou nošena ta Agatha. DÍK!

nikikostadinova
15.12.2019 4 z 5

Jo, bylo to fajn, laťka sice není ještě překonána, ale uvidíme.

knihomolka27
29.07.2019 5 z 5

Zbožnuju Hercula Poirota i slečnu Marplovou. Viděla jsem snad všechny zpracování jejich nejznámějších případů, a pořád žasnu nad Agátou jak skvěle dokáže překvapit.Dům na úskalí je zatím jediná knížka, kterou jsem přečetla, jinak dávám přednost filmům. Ale kniha je prostě skvělá.Další moje top jsou určitě Nekonečná noc a Nemesis

petgona
08.07.2019 5 z 5

Vyborna kniha. Uz ku koncu som zacinala tusit, kto je vrahom, no aj napriek tomu, to knihe vobec nic neubralo na povabe ani na napati - a dokonca ma aj prekvapilo, ze moja dedukcia bola spravna, lebo som vobec nevidela motiv vrahovho konania.

roso.mak
12.05.2019 5 z 5

Jedna z těch lepších od Agáty. Nechybí sice tajemný cizinec z minulosti, ale tentokrát nefunguje jako deus ex machina. A kdo je vrah, vás nakonec určitě překvapí.

85098211
28.03.2019 5 z 5

Zrovna u tohoto Poirotova případu musím předeslat, že jsem nejdříve - a sice teprve nedávno ;-), viděla filmovou verzi a teprve potom jsem se dostala k (audio)knize. Kromě toho jsem ji poslouchala v němčině a žádných problémů s francouzštinou jsem si vůbec nevšimla - a to jsem fakt dávala hodně dobrý pozor :-). Jen přímá Poirotova řeč byla načtena s francouzskou výslovností, ale to se mi líbilo, protože to prostě k tomu patří. Jinak se jedná o hodně dobrý a zamotaný případ, který je opravdu napínavý a fascinující. Konečné rozuzlení je dost šokující a nečekané. Kniha je dobře napsaná, nedá se jí nic vytknout, a proto hodnotím opět plným počtem a doporučuji :-).

Jenny055
21.02.2019 5 z 5

Agátha Christie asi nikdy nesklame. Čítala som od nej už veľa kníh, videla filmy, seriály a dokážem jej knihy opakovane čítať s chuťou ako prvý krát. Niekedy (čo je veľkou výhodou) si ani nepamätám vraha. A najradšej mám záverečné divadielko s podozrivými a vrahom.

Jana92
19.01.2019 5 z 5

Super knížka,přečtená jedním dechem,za 4 hodinky už jsem neměla co dělat :) Mistrně napsaný děj který čtenáře donutí číst dál a dál dokud se nedozví jak to dopadne.Konečné rozuzlení případu pro mě bylo velkým překvapením :)

Devorah
08.01.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek od Christie, ke které se opakovaně a ráda vracím. Hercule Poirot je v této knize skutečně božský, je dokonce i velmi vtipný a s Hastingsem zde představují skvěle sehraný pár. Rozvíjí se před námi příběh zločince, na kterého se zdá být v prvních chvílích krátký i světoznámý pan Poirot, který pak zaměstná své šedé buňky mozkové, odhalí vraha a vše se tak nádherně spojí v celek.

Denisa153
19.11.2018 5 z 5

Na pochmurné podzimní dny je nejlepší troška toho napětí s panem Poirotem.

Igor1311
17.09.2018 3 z 5

detektívky čítam len občas a už aj viem prečo. je to prvá kniha od agathy, čo som prečítal, no dej ma absolútne nezaujal, nič extra som na tejto knihe nezbadal a viem, že k poirotovi sa už viac nevrátim

omgjako
27.08.2018 4 z 5

Nestává se mi to často, ale tady jsem měla správné tušení skoro od začátku. Bývám raději, když jsem rozuzlením překvapená, ale i tak je to rozhodně příjemná, oddychová knížka (chtěla jsem dodat "vhodná na léto", ale napíšu spíš "vhodná za každého počasí" :))

konicekbily
22.05.2018 5 z 5

K této detektivce paní Agathy se rád vracím. Hned od začátku je Hercule Poirot vtažen do děje a ujímá se nezvyklé role - ochránce ohrožené slečny, na které jsou páchány pokusy o její zavraždění. Slavný detektiv stále tahá za kratší konec, avšak nenechá se odradit a vše nakonec vyřeší. A já koukám, jak nás autorka celou knihu vodila za nos,

kap66
02.01.2018 4 z 5

Jindy se ráda nechávám unášet a vůbec nepřemýšlím nad vrahem - vlastně jsem ráda, když mě Agatha "dostane". Tady jsem si hned uvědomila, v čem je zakopaný pes (zřejmě z televizního nebo filmového zpracování). Zkusila jsem to tedy opačně - a funguje to taky! Užila jsem si to i tak, ačkoliv mi tím pádem samozřejmě přišlo, že na to mohl Hercule přijít dřív :-). Vypravěčem je Hastings - a díky tomu si užijete i humornou stránku dialogů (přestože mi je Hastingse trochu líto - ale ve srovnání s Poirotem musí každý dopadnout jako hlupák, že).

Aymira
15.11.2017 3 z 5

Zde si dovolím hodnotit pouze průměrně. I když kniha je určitě dobrá, přece jen mě trochu zklamalo, že jsem docela záhy odhalila závěrečnou pointu. Na jednu stranu jsem byla ráda, že se mé domněnky potvrdily, na druhou stranu z toho ale vždy pramení jisté zklamání. Závěr mi navíc přišel až moc překombinovaný - úplně by stačilo ponechat v něm jednu linii.

kackamy
28.08.2017 4 z 5

Další brilantně napsaná detektivka od Agathy Christie. Zápletka mě bavila, stejně jako různorodé charaktery obklopující ústřední postavu Nick. Rozuzlení je v této knize skutečně dramatické a nakonec to do sebe vše krásně zapadne.
Podle mého názoru se žádná aktuálně populární severská detektivka se spoustou brutálních vražd a krve nevyrovná chladné logice a geniálně provedeným zločinům v příbězích paní Agathy.
Nebo alespoň ne žádná, kterou jsem dosud četla.

zahadum
01.08.2017 4 z 5

Poirot tu rieši zdanlivo neriešiteľný prípad kedy niekto usiluje o život mladej ženy. Sú dôvodmi majetok ? láska ? hriechy minulosti ? ...už pomerne skoro na začiatku knihy je možné zistiť kto sa pokúsil zavraždiť dotyčnú slečnu...ku koncu nás trošku Agatha zmätie ale je to už len tak " do počtu " :) Poirot klasicky všetko odhalí a pripraví si skutočne dramatické finále....

Mi-šu-le
18.06.2017 4 z 5

Další super kniha od A.CH. s Herculem Poirotem, ale četla jsem i lepší, prokoukla jsem vraha, poprvé, a některé další postavy, jiné mě naopak v závěru vyvedli z omylu. :) Není to její nejlepší kniha, ale i tak stojí za přečtení.

Shui-Xian
11.06.2017 5 z 5

Jedna z mých oblíbenějších... Myslím, že zápletku lze prohlédnout snadněji než u mnohých případů Hercula Poirota, ale o to více baví čtenáře sledovat tu zločinnou rafinovanost. Navíc Christie obklopila oběť velmi různorodou partičkou podezřelých, z nichž každý má evidentně své tajemství. Domoci se rozuzlení tak, aby do sebe vše zapadlo, to je v tomto případě důstojný úkol pro malé šedé buňky...

chanahd
17.05.2017 5 z 5

Taková klasická Agatha Christie. Skvělý Poirot, zapeklitý případ, napětí. Líbilo se mi to moc.