Headhunters: Lovci mozgov

Headhunters: Lovci mozgov https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87849/bmid_headhunters-lovci-mozgov-Cfn-87849.jpg 4 3021 525

Strhujúci thriller od jedného z najlepších autorov kriminálnych románov súčasnosti. Roger Brown pokladá sám seba za najlepšieho headhuntera – lovca mozgov, čo je označenie pre človeka, ktorý dokáže získať pre firmy vysokokvalifikovaných pracovníkov. Miláčik žien Clas Greve je dokonalý kandidát na akýkoľvek manažérsky post. Navyše, vlastní nesmierne vzácny obraz od Rubensa, na ktorý si Brown ostrí zuby. Ak by získal obraz, podarilo by sa mu tým vyriešiť všetky ekonomické problémy a manželka Diana, ktorá túži mať umeleckú galériu, by bola konečne spokojná... Každý chce niečo. A nikto to nedostane zadarmo. Musí ísť cez mŕtvoly. Lov sa môže začať!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Hodejegerne , 2008

LenkaKa
04.01.2013 4 z 5

Je to také můj první Nesbo, určitě ne poslední. Rozjezd trochu pomalý, ale pak se člověk nestačí divit.

yoko22
26.12.2012 5 z 5

Můj první Nesbo, viděl jsem následně i filmové zpracování a i když se mi líbilo, tak ve srovnání s knihou je napětí, zápletka a celkový náboj o poznání slabší. Knižní thriller je to moc povedený.

kindlic
09.12.2012 5 z 5

Vynikajúci severský thriller! Mám pocit, že sem tam omnoho atmosferickejší než knihy s Holem.
Jo Nesbo vás nenechá vydýchnuť a od začiatku nasadil vysoké tempo, ktoré vyvrcholí v úchvatnom závere. Kniha o tom, že všetko môže byť trochu inak ako sa na prvyý pohľad zdá.

keselylenka
08.12.2012 5 z 5

Moje první kniha od Nesba a určitě ne poslední. Na začátku jsem si říkala, že je docela slabý rozjezd, ale najednou ani nevím jak, jsem se začetla a nemohla se dočkat konce.

Claricia
19.11.2012 5 z 5

Skvělá knížka, ostatně jako všechno, co jsem zatím od Nesba četla. Četla jsem ji hlavně ve vlaku a vzhledem k počtu stran jsem si říkala, že mi vystačí na cestu do Prahy i zpátky. No... Nevystačila.

klarkys
16.11.2012 5 z 5

Začátek se strašně táhnul, překonávala jsem nutkání knihu odložit a vrátit se k ní až nebudu mít co číst....Ale pak se to rozjelo tak, že jsem zbytek přečetla skoro jedním dechem:-) Nezklamal mě ani film, tak nejdřív čtěte, pak mrkněte:-)

cyber.punker
10.11.2012 4 z 5

Perfektně drží napětí po celou dobu, geniální vývoj hlavní postavy.

rempa
08.11.2012 5 z 5

Výborná knížka, chystám se skouknout i film. Popis scény s latrínou neměl chybu :D Napětí až do konce :D

liskabystrouska
23.10.2012 5 z 5

výborná knížka, moje první od Nesboa a teď si nenechám ujít ani jednu ;)
všem doporučuji i její zfilmovanou podobu původem z Norska :)

Marbulka
06.09.2012 4 z 5

Výborný,výborný....hlavně scéna s latrínou nemá chybu. I konec mě překvapil....super.

janabo
01.09.2012 5 z 5

Nevěděla jsem, kdo je Jo Nesbo a proč jsou upoutávky na jeho knihy ve výkladech všech knihkupectví. Už tomu rozumím :) Knížka super, prožívala jsem během čtení snad všechny emoce, místy jsem nevěděla, jestli je to celé sranda nebo je to míněno vážně, každopádně mě to nadchlo a díky této knize pokračuji ve čtení dalších knih tohoto autora.

Zdeslav
27.07.2012 5 z 5

Dokonale dobrý, dokonale napínavý, dokonale vtipný, dokonale odporný thriller. Lovec čtenářů. To není nijak zvlášť těžké. Ovšem on je nejlepší ze všech...

apfelbirne
11.06.2012 5 z 5

Supr čupr, hlavně mě pobavily strany 138-140. To jsem ještě od nikoho nečetla :-)))

jarkamet
02.06.2012 3 z 5

Pomalejší, rozvláčnější rozjezd, ale pak to bylo něco. Skvělý.

Textor
31.05.2012 5 z 5

Mistrně napsaný thriller s naprosto šokujícím rozuzlením.Jo Nesbø je skvělý spisovatel.

Ing.Heinz
04.04.2012 4 z 5

Tuto knihu si Nesbo napsal jen tak pro radost a je to na ní znát. Jak už tu psala řada čtenářů, úvod knihy moc míst ke skutečnému "začtení se" nedává. Navíc nějaké hledání vraha byste marně hledal, všechno se zdá být jasné od začátku. Přesto však autor předkládá knihu se zajímavou zápletkou, kde se z lovce stává lovená zvěř, aby v závěru znovu popadnul síly a stal se lovcem. Nechybí komické situace ani zajímavé myšlenky...

Verrrunka
18.03.2012 5 z 5

Trochu pomalejší rozjezd, ale pak už velmi svěží a čtivá detektivka. Celé je to psáno s humorem, příběh je možná místy vyhnaný do extrému, ale i to je zábavné. Rozhodně překvapivý závěr! Těším se na další Joovu knihu :)

Petr K.
15.02.2012 4 z 5

Neznam jinou knihu od tohoto autora, takze nevim, jestli patri tato kniha k jeho nejlepsim, ale me se libila. Zacatek byl sice takovej prinudlej, ale pak se to rozjelo a nebylo to spatny. Navic ani neni prilis dlouha. Jsem zvedavej na film

Vendelína
17.01.2012 4 z 5

Netradiční severský thriller, i když místy přitažený za vlasy:-) Ale bavil mě. Některé scény byly opravdu vtipné. Líbilo se mi, jak děj "šlapal", žádná omáčka okolo. Příjemně svižné čtení a kapkou černého humoru.

Sirius
15.01.2012 3 z 5

Chápu, že si Nesbo chtěl napsat "bokovku" a odpočinout si od svojí slavné postavy jménem Harry Hole, ale tohle mě prostě zklamalo. Napsáno je to dobře, o tom žádná, ale zbytek fakt nic moc. Hrdina mě neoslovil, příběh nebavil... v porovnání s dobře napsanou Nemesis tohle nemá šanci obstát.