Headhunters: Lovci mozgov

Headhunters: Lovci mozgov https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87849/bmid_headhunters-lovci-mozgov-Cfn-87849.jpg 4 3021 525

Strhujúci thriller od jedného z najlepších autorov kriminálnych románov súčasnosti. Roger Brown pokladá sám seba za najlepšieho headhuntera – lovca mozgov, čo je označenie pre človeka, ktorý dokáže získať pre firmy vysokokvalifikovaných pracovníkov. Miláčik žien Clas Greve je dokonalý kandidát na akýkoľvek manažérsky post. Navyše, vlastní nesmierne vzácny obraz od Rubensa, na ktorý si Brown ostrí zuby. Ak by získal obraz, podarilo by sa mu tým vyriešiť všetky ekonomické problémy a manželka Diana, ktorá túži mať umeleckú galériu, by bola konečne spokojná... Každý chce niečo. A nikto to nedostane zadarmo. Musí ísť cez mŕtvoly. Lov sa môže začať!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Hodejegerne , 2008

xsuzie
14.06.2013 4 z 5

Z počátku jsem se do knihy nemohla začíst, ale jsem ráda, že jsem to překonala a knihu dočetla.

kokosek
08.06.2013 5 z 5

Tak jsem vyzkoušel od Nesba něco jiného než je Harry. A není to vůbec špatný. Trošku krátké a hodně rychlé. Příjemné čtení na deštivý víkend.

mayinka
25.05.2013

co vsechno clovek neprecte misto uceni :)
K precteni doporucuji, ale protoze to byla takova mensi jatka :) tak jsem skoro cekala, ze se dostavi i Harry :)

dalimoni
20.05.2013 4 z 5

Taková Nesbova rychlovka bych řekl, krátké, svižné, v rychlém tempu ubíhající příběh, místy dost překombinovaný a "nereálný", ale četlo se to dobře, takže 4 hvězdy si to určitě zaslouží. Ich forma vyprávění příběhu pomohá, více vtahuje čtenáře do myšlení hlavniho "superhrdiny" s velmi vysokým intelektem. To tam sice nikde přímo řečeno nebylo, ale dle vymyšlených kombinací bych Rogera Browna odhadoval na IQ minimálně 180 b :-)

Rousse
17.05.2013

Kniha, kterou jsem si vzala jako první od Nesboho a odložila jsem ji po zhruba 50 stranách. Nelíbilo se mi, kam děj směřuje, hlavní hrdina děsně nesympatický a proto jsem se na to vybodla... Proto nehodnotím. Filmová verze (díky tomu, že ji točili seveřané) je hodně syrová a hodně dobrá. Nenechala jsem se však od autora odradit a hned poté šáhla po Netopýrovi a celá série s Harry Holem mě naprosto dostala.

misssicccka
13.05.2013 4 z 5

Překonala jsem svůj blok z tohoto autora, který mi způsobil svými prvotinami, které jsem nezvládla a pak sám svým výrokem kdesi v jakémsi rozhovoru - myslím pro Mladou Frontu Víkend - že chce být radši Dan Brown než Stieg Larsson, masovým vydáváním v ČR za poslední roky se mu to zřejmě daří, počtem čtenářů asi také, jen já jsem si byla jistá, že už dalšího Dana Browna, byť severského, nezvládnu...
musím se mu omluvit, Lovci hlav mě docela nadchly a to především nápadem a závěrem, ale vadí mi tam, že to není úplně promyšlené, mám pocit, že autora něco napadne a aniž by přemýšlel a domýšlel, píše a píše a asi píše dál a mění podle toho, jak potřebuje a přidávám se k tomu, že scéna v latríně je fakt až zbytečně nechutná
nicméně možná něco dalšího pokusím :)

sokolik10
30.04.2013 5 z 5

Knížka plná napětí. Když se člověk přenese přes první stránky, kdy mi hl.postava přišla jako arogantní nafoukanec, dostala kniha rychlý zvrat a pak už jsem jí musela číst jedním dechem, nemohla jsem se od ní odtrhnout. A najednou byl konec, který mě v první chvíli dost zmátl, ale zárověň dost překvapil :)

Didi
29.04.2013 4 z 5

Moje první nesbovka. Musím uznat, že nezklamala i když určité scény byly opravdu nechutné (latrína). Nicméně i tak mi v určité chvíli přišlo, že Nesbo jen vrství na sebe další a další události, až z toho postupně málem vznikla jedna velká fantasmagorie. Ovšem, velice nečekané zvraty korunované velice překvapujícím koncem, na který jsem doslova zírala s otevřenou pusou, tuto drobnou vadu na kráse vyvážily. Netvrdím, že se Nesbo stane mým nejoblíbenějším autorem, ale každopádně je to autor, který stojí za to číst a ke kterému se ještě vrátím ;)

mrpipin
09.04.2013 5 z 5

První knížka od tohoto autora, kterou jsem přečetl. Velice chytlavá! Doporučuji

MagdaS
02.04.2013 3 z 5

Zajímavá knížka s nečekaným koncem. Asi se mi líbila víc než Sněhulák, který byl předvídatelnější. Ale Larsson (Milénium) to pořád není :).

shortik
01.04.2013 5 z 5

Chytla mě a nepustila, dokud jsem nepřetočila na poslední stránku. Super.

lisc
19.03.2013 2 z 5

Pro mě moc kruté, dočetla jsem, ale nevím, jestli budu ještě nějakou knížku od Jo Nesbo vyhledávat.

evelinaevelina
13.03.2013 3 z 5

Už mám přečtených 7 titulů od Nesba a tohle dílko mi přišlo nejslabší. Navrátím se spíš k jeho knihám s Harry Holem, celkově se mi zdá, že se Nesbo přeceňuje, že je prostě v současnosti !in! v severské krimi.

kadgam
13.03.2013

Prvá polovica mala lepší spád, druhá miestami nedotiahnutá. Nemyslím, že by sa Nesbo stal mojim obľubeným autorom, ale pre zmenu a orientáciu v tomto žánri dobrý príklad.

natyne
06.03.2013 3 z 5

Jelikož jsem viděla první film a pak četla knihu, ničím už mě nepřekvapila, což jsem ale v knižní verzi celkem čekala.

Clarisima
24.02.2013 4 z 5

Tak mám za sebou svoji první Nesbovku. Styl psaní mi připomíná J. Lindsaye - čtivé, vtipné, i když někdy lehce morbidní. Souhlasím s tím, že kniha je takové 2 v 1 - do poloviny si vás autor oťukává a pak to rozbalí. Nicméně mám dojem, že méně je někdy více a osobně se mi zdál závěr krapet překombinovaný - ale ve filmu to asi bude vypadat dobře. Nejlepší kapitolou bych zvolila "zmrtvýchvstání" Oveho Kjikeruda :-D

vorenus
10.02.2013 3 z 5

Asi nejslabší Nesbo, kterého jsem četl.Na jiné autory by to byl trhák, ale od J.N. jsem zvyklej na větší pecky.Kniha má nejméně stránek, ale trvalo mě ji přečíst déle, než všechny knihy o H.H.Něco mi tu prostě chybělo.

martousek
03.02.2013 5 z 5

Já sama už nemám ke knížkám od Nesba nejspíš co dodat, patří k mým nejoblíbenějším autorům a ikdyž v tuto chvíli u mě stále asi vede Sněhulák (i když v nominaci na knihu roku 2012 se neumístil na medailové pozici), i Lovci hlav jsem přečetla za pár dní. Takže, pět hvězd, a doporučuji! A teprve teď se podívám na film:-).

stanza
03.02.2013 5 z 5

Budu se opakovat, také múj první, ale určitě né poslední.

wally
05.01.2013 5 z 5

Nemyslel jsem si, že tohle klišé taky někdy použiji, ale sem se prostě hodí 'Kniha přečtena jedním dechem'...uff...