Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29804/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-swA-29804.jpg 5 13227 776

Harry Potter série

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban , 1999

hoblinabodlina
24.11.2017 5 z 5

skutečné čtenářské potěšení! Ať si jí kritici cupují jak chtějí, čtenáři všech generací si zde přijdou na své.

mmmisulka.r
23.11.2017 5 z 5

Stále bych se jen opakovala. Prostě nejvíc!
Recenze v záložkách - Knižní deníček

Disinka
20.11.2017 5 z 5

je pravda že než jsem se dostala ke knize tak jsem viděla film... až jsem knihu přečetla tak jsem vůbec nebyla zklamaná - líbilo se mi oboje :)

ReziEngli
10.11.2017 5 z 5

Skvělé jako předchozí díly. Lituji, že jsem viděla filmy dřív :(

Chytuš
03.11.2017 4 z 5

Čteno dětem, takže spíš jde o jejich hodnocení :-) Na každé předčítání se moc těšily, nicméně za sebe musím říct, že mně osobně se místy předčítalo špatně - překlad a slovosled byl takový krkolomný... Ale to je jen malá výtka, určitě je to kniha, která děti dokázala upoutat.

Miro.slav
27.10.2017 5 z 5

Asi nielen u mňa najlepší diel celej série. No, možno ešte "Fénixov rád" by mohol ašpirovať na tento post (a "Kameň mudrcov" bol tiež dobrý, takže teraz mám v tom zmätok). Skrátka, táto kniha má v sebe nielen rozprávkovosť z predchádzajúcich dvoch častí, ale (a to je podstatné) je tu už aj neskôr povestná Rowlingovej temnota, no tá je zasadená do patričných medzí, a tak to má byť (nie, že by som nemal rád temné knihy, mám, ale tu je dôležité dodržať ten správny pomer, lebo inak sa čaro celého sveta stráca - viď 6. a 7. diel). A samotná kniha? Sírius a Lupin sú borci! Dementorov som si obľúbil. A tá nádej, že Harry možno bude mať možnosť žiť u strýka, dáva ďalším dielom legitimitu, že to ostane stále v intenciách idylickosti. Odporúčam.

hroneczek
25.10.2017 5 z 5

Miluji ho! A zamilují si ho nejen děti, ale i dospělí.

HPmagor
23.10.2017 5 z 5

nejlepší díl celé série :-) vtipný...napínavý... dokonalý .... J.K.Rowlingová je spisovatelka s obrovským S..... vytvořila svět, neskutečný svět, svět ve kterém by si přálo žít každé dítě ..... i když roky plynou a já už dítě nejsem, tak pořád prosím Ježíška o dopis z Bradavic :-D KDO JEŠTĚ NEČETL ..... Milionkrát DOPORUČUJI PŘEČÍST :-D

Beer_bro
23.10.2017 5 z 5

Přečteno do 24 hodin. Teprve druhá kniha, kterou jsem četl a hltal celou noc až do rána. Doporučuji. Lepší, než film, který se mi zdál ke konci chvílemi mírně nejasný, ale potom by se na druhou stranu natáhl aspoň na tři hodiny.

juni
22.10.2017 5 z 5

Všechny knihy o Harrym jsem si zatím nepřečetla, ale doufám, že se k nim dostanu. Za mě zatím nejlepší díl série (i ve filmovém provedení).

Didi55
19.10.2017 5 z 5

Zatím asi nejlepší díl ze série

Peťulka3
29.09.2017 5 z 5

Paráda a zase jenom paráda.

Leniik33
19.09.2017 5 z 5

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů. Nejednou jsem se kvůli této knížce o prázdninách u babičky spálila na sluníčku :) Vrátila jsem se k němu i jako dospělá :)

Kacenka_B
14.09.2017 5 z 5

Jsem ráda, že se konečně dozvídám pravdu o známém "sériovém vrahovi" Siriusi Blackovi, který je ve skutečnosti kmotrem HP a dobrým člověkem (kouzelníkem). V tomto díle už pomalu začíná jít do tuhého a za to jsem strašně ráda. Nádherně popsané zvládnutí všech Hermioniných předmětů pomocí Obraceče času a vznik Pobertova plánku. Z filmové série je Vězeň z Azkabanu mým nejméně oblíbeným dílem, avšak po přečtení knižní předlohy jsem změnila názor.

jani.ruzicko
14.09.2017 5 z 5

Není co řešit. HP knížky miluju. Nikdy neomrzí. =)

janno69
04.09.2017 5 z 5

Další nádherný díl, po hlavě se vrhám na čtvrtý :-)

MOu598
31.08.2017 5 z 5

Četla jsem několikrát. Je to fenomen. Mám ráda i film, ale knížka je knížka.
Nejhezčí díl.

18.08.2017 5 z 5

Za mě nejlepší díl.

limo
03.08.2017 5 z 5

Dobrá kniha, určitě dopororučuji. Akorát se mi ve filmu nelíbili mozkomorové, ale jinak moc moc moc moc dobrá kniha.

přátelství kouzla Harry Potter zfilmováno tajemství čarodějové fantasy pro děti internát

J. K. Rowling (p)
britská, 1965