Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání)

Nové vydání příběhů čarodějnického učně Harryho, tentokrát bohatě vypravené ilustracemi Jima Kaye. Harry se vrací do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev v žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností… Tajemná komnata se znovu otevřela!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309296/big_harry-potter-a-tajemna-komnata-ilus-VXN-309296.jpg 4.611567

Harry Potter 2.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Chamber of Secrets, 1998

Kniha Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání)

Martyy

(+ SPOILER) Tento díl byl o něco málo horší, protože námět a hlavní myšlenka je pořád stejná jako u prvního dílu. Cesta do škol, famfrpál, Vánoce, poražení zla. Opět se ovšem liší od filmu a je zde spousta překvapivých novinek. Všiml si někdo, že ve famfrpálu je nejdůležitější chytač a úkoly zbytku hráčů jsou irelevantní? :D Pokud Harry zvládne pokaždé chytit zlatonku, než soupeř stihne skórovat 150 bodů, tak profesionální chytači ji musí chytit ještě rychleji. :)

osman111

Opět neskutečný zážitek. Všechno už bylo řečeno a každý asi tuší, že je kniha skvělá. Za mě můžu dodat, že si čtení užívám ještě o to víc, když vím, že každá nepatrná zmínka o čemkoliv má význam, který bude vysvětlen třeba až o několik dílů později. Vše do sebe zapadá. Je to dokonalé a já si nemyslím, že tuto sérii někdy něco překoná.

Tyn_a

Aaah, Harry...

Ani jsem netušila, že knihu přečtu skoro jedním dechem a v podstatě za dva večery.
Příběh měl neskutečný spád, ubíhal hrozně rychle a než jsem se nadála byl konec. Vážně tak brzy?
Jelikož všechna filmová zpracování mám shlédnuté, ostatně asi jako většina populace, rozhodla jsem se, že je musím znát doslova a do písmene (je to zásluha i jedné výjimečné osoby, která Harryho zbožňuje). Vím, že jsem neudělala chybu.
Už v prvním díle jsem zjistila, že ve filmech není úplně všechno a do skládanky mi chybí pár drobností....taky že knihy jsou mnohem barvitější a pro představivost přínosnější.
I když se mi při čtení různých postav vybavují postavy z filmu, nevadí mi to, naopak.

Tenhle díl byl obzvlášť napínavý a já konečně začínám chápat takové to známé "kdo, kde, s kým, proč, jak". Do teď jsem v tom maličko tápala, protože když už se rozhodnu si pustit filmové zpracování, tak u každého dílu minimálně třikrát usnu, než ho dokoukám do konce. :))

Takže huuuu, jedem dál a já se těším na další díl!

FejKýý

Opět parádní díl. Jsem opravdu ráda že Harryho konečně i čtu. Často jsem překvapená jak je tam něco úplně jinak než ve filmech. Nevím jak ho mám po pravdě hodnotit když je to srdcovka. Tak to možná bude co díl, to 5*. Uvidíme.. Zatím tyhle první dva díly na 5* byly. Co nejdřív začnu číst Vězně z Azkabanu.

hapac

Hezké čtení i pro dospělého. Vzpomínám, jak dcera příběh Harryho měla ráda.

Enforcer

V podstatě o něco vylepšená kopie prvního dílu, ale to v tomto případě není na škodu. Stále je to napínavé, čtivé, poutavé, malebné. Vhodné pro děti, ale i pro dospělé.

Ešína

Filmy viděl asi každý takže víc není potřeba doplňovat.. Stojí za přečtění.
Pecka

Lucka12345

Tato série je geniální! J.K. Rowlingová je génius!!! Celou knihu jsem přemýšlela jaké by to bylo dostat se do Bradavic a zažívat také tato dobrodružství jako Harry a jeho přátelé. To, že to bylo neuvěřitelně čtivé potvrzuje fakt, že jsem to dočetla v 0:30 hodin (a to já až tak často nedělám ;D) a bylo jsem připravena na čtení třetího dílu.

Pokud jste nečetli napravte to!!!