Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29800/bmid_harry-potter-a-tajemna-komnata-AQf-29800.jpg 5 13875 811

Harry Potter série

Harry se vrací po prázdninách do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností... Tajemná komnata se znovu otevřela!

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Chamber of Secrets , 1998

Kira128
14.03.2017 5 z 5

„Opětně jsem se nechala vtáhnout do tohoto jedinečného světa čar a kouzel, abych mohla obdivovat perfektní styl psaní J. K. Rowlingové, vžít se do postav tak dobře, že jsem nechtěla knihu vůbec pustit z ruky, a celkově si dopřát ten relax, jenž při čtení onoho Harryho Pottera nastal.“ Přesně takto vypadala má reakce po zaklapnutí knihy a následném odložení na noční stolek. Tímto způsobem by se vlastně celá kniha dala definovat, to je ale dle mého názoru velmi krátký a odfláknutý popis. *slečna náročná*
Takže… jak bych to mohla rozšířit? Musím říct, že jsem nebyla zklamaná ani v nejmenším. Kdo by to byl řekl, že budu takto mimo – v dobrém slova smyslu – i z druhého dílu?
Snape je stále mou nejoblíbenější postavou a v žádném případě to nehodlám měnit, taktéž se mi pořád líbí jméno Hermiona.
Dnes nemůžu nadávat ani na překlad, jelikož vydání, jež se dostalo ke mně, bylo bezchybné, za což jsem byla vážně ráda. Nemůžu vytknout vůbec nic. Nečekala jsem – dobře, teď se opakuji - že mě i druhý díl z tohoto dokonalého kouzelnického světa tolik nadchne, díky čemuž budu mít problém soustředit se na ostatní práci. :D
Znovu můžu dát s klidným srdcem pět hvězdiček, J. K. Rowlingová v tomto směru naprosto ví, co dělá, má cit pro jazyk a já absolutně netuším, co bych jí mohla vytknout. Všechny situace jsou vykreslovány úžasným způsobem. Tak úžasným, že jsem dokonce v některých chvílích neměla daleko k pláči a smíchu zároveň. Musím ještě jednou poděkovat za to, že Harry Potter vznikl a zhmotnil se v těchto skvělých knihách. Velmi brzy zaběhnu do knihovny a půjčím si další díl. Nevydržím déle čekat, jsem vážně zvědavá, jak se bude celý příběh Harryho Pottera vyvíjet dále. Vřele doporučuji a smekám svůj imaginární klobouk. Náramná práce!

Aniday
07.03.2017 5 z 5

jsem moc ráda, že jsem nikdy neměla tendenci vidět filmy s H. P. ... díky tomu jsem se celou dobu těšila, jak se děj bude dál vyvíjet... super 8)

dancadragneel
07.03.2017 5 z 5

Krásný díl, ale filmově i knihově pro mě nijak nezajímavý... Hold nemám ráda Lockharta.

Daniel123445667
19.02.2017 5 z 5

oproti 1. dílu je to VELKÝ skok. Ale Fénixově řádu se nic nevyrovná

Zornaddie
18.02.2017 4 z 5

Sice horší než jednička, ale pořád úplně super.

Bukajkalab
16.02.2017 5 z 5

Pro mě naprosto nejlepší díl Harryho Pottera.

Louie94
11.02.2017 3 z 5

Jeden z těch, podle mě slabších dílů, jednička rozhodně poutavější a po přečtení trojky ho beru jenom jako takovou výplň mezery.

Greengrass
06.02.2017 4 z 5

Sice jsem přibližně třikrát starší než Harry a spol, přesto jsem se však nechala příběhem naprosto unést. S napětím jsem, společně s hlavními hrdiny, odhalovala tajemství kouzelné komnaty. Nemohla jsem přestat číst, dokud nebylo po všem...

Sárče
05.02.2017 5 z 5

Krása!!!!!!

Vlastula.P
05.02.2017 5 z 5

TOP, TOP, TOP :) Jsem nadšená a už se těším, až sáhnu po dalším díle. Filmy znám zpaměti, ale když ten příběh čtete, jste jeho součástí víc než když se díváte na film. A to je to kouzlo! :)

Irsaf
26.01.2017 5 z 5

Opět prima čtení :)

brzda.
26.01.2017 5 z 5

nejstrašidelnější z celé série ale stejně je pěkná

Veha89
22.01.2017 5 z 5

Sérii Harry Potter miluji. Kniha je zábavná, napínavá a nápaditá.

Nikiny
18.01.2017 5 z 5

Přečetla jsem předvídatelně hooodně rychle. Super kniha, doporučuji, i když nejste úplně nejmladší čtenář :)

slaska77
12.01.2017 5 z 5

Jako vždy perfektní, tomu není co dodat! I malí synové to v pohodě zvládli a nebáli se ani té největší zrůdy.

martas006
09.01.2017 5 z 5

Další pěkný příběh z řady Harryho Pottera. Tenhle díl se mi moc líbil i jako film. Tyto příběhy mě asi nikdy neomrzí. A Lockhart mě svou povahou spíš rozesmál.

tatafa
06.01.2017 5 z 5

Na této sérii jsem se naučila číst a de facto i vyrostla. Každý díl ze série jsem četla několikrát a myslím, že neexistuje lepší nebo horší díl, protože všechny jsou skvělé, stejně tak jako postupné odhalování charakterů hlavních postav, které jsou vykresleny do nejhlubších detailů. Prostě jedinečné dílo, které má speciální místo v mé knihovně.

Sárče
31.12.2016 5 z 5

Super kouzelná kniha.

KacenkaS
28.12.2016 5 z 5

Kniha opět úžasně úžasná, film - pro mě - nejstrašidelnější z celé série :D. Jinak, co se týče postavy jistého pana Lockharta, smála jsem se ... a pak mi začal lézt na nervy :D. No, prostě, Harry Potter ♥

čtenářka4
26.12.2016 5 z 5

Nesmrtelný sedmidílný skvost fantasy. Harry Potter nikdy neomrzí ani po několikátém čtení (a že už jich bylo), stále v něm objevím něco nového a vždy, když ho čtu, tak nemůžu přestat, a když dočtu chci číst znovu. Miluji tu atmosféru, když knihu čtu, chci být její součástí. Nádherné a dokonalé!