Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/8/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-5x2-8.jpg 5 12355 834

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows , 2007

Evule114
26.06.2016 5 z 5

Ještě abych tuhle knihu nečetla, to bych si nenechala ujít :-) Má oblíbená...

StefFišerová
26.06.2016 5 z 5

Celou sérii jsem četla několikrát. Je to ten typ knihy, kterou můžete číst pořád dokola a nikdy vás neomrzí. Kouzelný svět Harryho Pottera, od chvíle kdy mu Hagrid sdělí, že je čaroděj, až do oamžiku kdy posílá své děti do Bradavic on prostě nemá chybu.

HermionaKnihom
25.06.2016 5 z 5

Právě jsem dočetla 7. díl. Poslední díl :-(. Knížka byla jako vždycky úžasná, ale ten pocit, že to skončilo, je strašný. Harry Potter byl, je prostě bude vždycky má nejoblíbenější série a kniha, stejně jako moje srdcovka.

niki-chan
28.05.2016 5 z 5

Pottermánie mě zasáhla v období dospívání a dlouho dobu jsem se čtení bránila. Nakonec jsem otevřela první díl a skončila u posledního. Kouzelný svět, Bradavice a soví pošta mě nadchnou i po letech a i dnes si ráda přečtu celou sérii. Jen mě překvapilo, jak se s postupem času příběh stává temnější a drsnější, ale i díky tomu čtenáře chytne a nepustí

BADguy.cz
20.05.2016 5 z 5

shrnu celou ságu.
prostě celé moje dětství, žádná kniha už ve mě nikdy nezanechá větší stopu.
Pamatuji si jak už jsem měl dávno spát a já četl s baterkou pod peřinou aby mě nenačapala máma a zkrátka se nemohl odrthnout :D
Dodneška poslouchám audio verze před spaním, nebo v práci a pořád to má stejný náboj i po letech.

verden
18.05.2016 5 z 5

Harry Potter bol a navždy ostane súčasťou môjho dospievania :) Som akurát ten ročník, ktorý rástol spolu s hlavnými postavami a každé Vianoce pod našim stromčekom nesmelo chýbať ďalšie pokračovanie tejto pútavej a skvelo napísanej série. Pri Harrym som sa smiala aj plakala, každú postavu som mala svojim spôsobom rada a hrozne som chcela byť súčasťou ich sveta :)) Každý z dielov som prečítala minimálne 5-krát a teraz to po rokoch čítam opäť od začiatku a ten príbeh nestratil nič zo svojho čara. HP má v mojom srdci špeciálne miesto a je to jeden z mála príbehov, pri ktorých ľutujem, že som ich už čítala a ak by to bolo nejakým spôsobom možné, neváhala by som si vymazať spomienky len preto, aby som si všetky knihy mohla prečítať opäť ako prvýkrát :)))

aginecka
11.05.2016 5 z 5

I když po těch letech vím přesně, co přijde a kdy to přijde, vždy mě to dostane. Pokaždé jsem napnutá, směju se (nahlas), dojímám se a spolehlivě spotřebuju balíček kapesníků.

radkamus
10.05.2016 5 z 5

Harry Potter je jeden z nejkrásnějších, nejinteligentnějších, nejpropracovanějších, nejfantastičtějších a nejúžasnějších příběhů, jaký jsem kdy četla. Je to příběh o lásce, o přátelství, o tom být loajální vůči přátelům, o tom co je správné, že je potřeba se postavit za slabší, že to když jsme v něčem odlišní, z nás nedělá vyvrhele společnosti nebo nepřítele č. 1. Nebát se být odlišný. Je o toleranci. Je tam plno krásných myšlenek, citátů a mouder. Jo je to knížka pro děti, na počátku, ale to dítě se vyvíjí spolu s příběhem, díl po dílu dospívá a stává se z něj přemýšlivý, soucitný, tolerantní a láskou překypující člověk se zdravým rozumem. U mě tomu tak alespoň bylo.

alcahanca
26.04.2016 5 z 5

Svět, který vytvořila Rowlingová, je naprosto úžasný. Takovou fantazii závidím. Nástupiště 9 a 3/4, famfrpál, testrálové, apod. - vše dokonale vymyšlené. Na jednu stranu klasická pohádka (dobro zvítězí nad zlem), na druhou se spisovatelka nebojí nechat zemřít oblíbenou postavu (Brumbál, Sirius). Celou sérii jsem četla několikrát a pokaždé v ní najdu něco nového. Škoda, že mi nemůže být znovu 11 let a já nemohu netrpělivě očekávat dopis z Bradavic. Pět hvězdiček také za překlad. České názvy jsou úžasné - Bradavice, Nebelvír, Kvikálkov, atd. Knihy patří mezi mé nejoblíbenější a to už zdaleka nepatřím mezi náctileté.

Lessana
11.04.2016 5 z 5

Famózne ukončenie príbehov o Harrym Potterovi! Opäť nápadité, popretkávané humorom, smútkom, beznádejou, strachom, ako i silou, odhodlaním a vierou, do poslednej chvíle plné napätia, veľa vysvetľujúce a hlavne, kde do seba zapadne celá umne vytvorená skladačka.

misulef
10.04.2016 5 z 5

Opravdu nevím, co napsat, abych vyjádřila své pocity z této knížky. Že by to, že jsem ji přečetla osmkrát a to poosmé zdaleka nebylo naposledy, mluvilo samo za sebe? Ne, to by určitě nestačilo...
Bylo to prostě nádherné, úžasné, srdcervoucí, bolestivé, neuvěřitelně napsané - ne, nedokážu to popsat. Jedná se o závěr té nejdokonalejší série, co byla napsaná, a kdybyste opravdu chtěli vědět, co pro mě znamená... Museli byste se podívat na tu zející prázdnotu, která mi zůstala na místě, kam patří srdce.
Je mi jedno, že tohle byl konec, pro mě v případě Harryho něco jako konec vůbec neexistuje. Vím, že budu pořád a pořád dokola otevírat tyhle úžasné knížky, ponářet se do tohoto dokonalého příběhu a čekat až mě zaplaví ten dobře známý pocit euforie, protože "Hogwarts will be always here to welcome you home."

Anoell
07.04.2016 5 z 5

Občas se u sérií stává, že každý další díl je horší a horší, příběh upadá, autoři se už jen snaží rozpitvávat to dál a dál, protože prostě proto (jistě každý dokáže alespoň na jeden důvod přijít), a celkově kvalita díla značně upadá. To ale rozhodně není případ Harryho Pottera. Na filmech o mladém čaroději (nechce se mi používat slovo kouzelník, automaticky si představím králíka v klobouku) jsem vyrůstala a až teď jsem se dokopala i ke knížkám. Říkala jsem si, že to bude běh na dlouhou trať, přece jen 7 dílů je 7 dílů a některé z nich jsou všechno, jen ne tenké (dobře, většina). Nakonec to ale uteklo docela rychle a pocit, že už to mám všechno za sebou, je opravdu zvláštní... Zpátky ale ke kvalitě! Tenhle díl je jeden z nejlepších, když nad tím teď tak uvažuju, líbil se mi asi nejvíce. Jo. Co se samotného příběhu a zpracování týče, nevím, jestli je třeba k tomu něco dodávat... Kniha je dobrá, ale na těch filmech jsem prostě vyrůstala a viděla je už několikrát a některé věci se mi víc líbily ve filmovém zpracování (stanový tanec Harryho a Hermiony, to, co Harry udělal s bezovou hůlkou...), v jiných ale samozřejmě byla lepší kniha. Bylo zvláštní číst závěrečnou kapitolu, epilog, či jak to mám nazvat... Prostě časový posun o 19 let. Pořád jsem totiž hlavní hrdiny viděla jako ty náctileté a prostě a jednoduše jsem z toho měla zvláštní pocit. Navíc to byla asi jediná nepovedená část knihy... Byla jsem, jsem a budu fanoušek této série a myslím, že tohle úplně stačí, není nic víc třeba dodávat. ;) (Beztak už je tento komentář dlouhý ažaž.)

MartinaJacqlin
05.04.2016 5 z 5

Na celé sérii se mí nejvíc líbí, jak je z ní poznat, že každý díl psala Rowlingová pro pokaždé starší děti... Díl od dílu je temnější, zamotanější a přibývá smrtí i milostných zápletek a Relikvie smrti je absolutní závěr, který by sotva pochopily děti zralé na Kámen mudrců.
Osobně Harryho Pottera miluju a nedělá mi problém číst ho znova a znova, vždycky objevím něco, čeho jsem si dřív nevšimla (různých náznaků na pravé povahy postav) a co mě překvapí.

Cryptkeeper
03.04.2016 5 z 5

Tak trochu jiný "Harry" ...drsnější,syrovější,reálnější...
Perfektní zakončení celé série;)

HermioneWeasley
23.03.2016 5 z 5

U mě je to best kniha 4ever.

verri
23.03.2016 5 z 5

I LOVE HARRY POTTER jooooooooooooooooooo

a taky Rowllingovou protože harryho stvořila

verri
20.03.2016 5 z 5

prostě nejlepší co víc říct a navíc je to HARRY POTTER

Exit-50
18.03.2016 5 z 5

Skvělý závěr. Dobré počteníčko

Renulik
12.03.2016 5 z 5

Úplně nádherné vyvrcholení celé knižní série. Harryho mám strašně ráda a jsem jeho velký fanda.
Asi spoiler :D
Na konci po tech devatenácti letech mi přijde neuvěřitelné, že už to skončilo, že Harry žije poklidný život a nemusí se vracet k jeho životu ve strachu. I celkově, jak zabije Vy-víte-koho :D, tak je to takový zvláštní pocit, že už to pro Harryho skončilo, ze už nebudete číst na co s Hermionou a Ronem přišli, co ho ještě čeká.
Opravdu nádherná série, jsem z ní unešena.

brčko-A
10.03.2016 5 z 5

Moc pěkný,prostě jsem velký Harryho fanoušek.Viděla jsem nejdřív film,ale to nevadí.Hrozně mu závidím,vždycky jsem chtěla umět kouzlit. Moooooc pěkný.
Doporučuju