Harry Potter a princ dvojí krve

Harry Potter a princ dvojí krve https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368603/bmid_harry-potter-a-princ-dvoji-krve-TUI-368603.jpg 5 12167 593

Harry Potter série

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Half-Blood Prince , 2005

Terander
19.04.2023 5 z 5

Když jsem přemýšlela, která ze sedmi knih je má nejoblíbenější, tak je to tato.

Lejčís
19.04.2023 5 z 5

Dlouho jsem se snažila porovnávat knihy a filmy, ale myslím, že u 6. dílu už je načase to vzdát. Každé je trochu jiné, ale obojí má něco do sebe a obojí zkrátka neskutečně zbožňuju.
V případě Prince dvojí krve mi kniha film v mnoha ohledech doplnila - ve filmu se třeba vůbec nedozvíte, proč si takhle Princ říká. Oproti 5. dílu má celý příběh spád, neustále se zde něco děje, takže jsem se ani chvilku nenudila. Velkým plusem jsou taky scény s prvními láskami, nejvíce jsem si užívala linku Harryho a Ginny, která ve filmu není příliš rozvinutá a která mě ke konci dojala až skoro k slzám. Jak všichni milovníci HP víme, není to však to jediné, co v tomto díle čtenáře rozesmutní, a je tak pravdou, že "už nic nebude stejné jako dřív." Samotný závěr pak působí již velmi uvědoměle, dospěle a stává se úctyhodnou přípravou na závěrečnou poslední bitvu s Voldemortem.
Tento díl se tak pro mě naprosto nečekaně stal jedním z vůbec nejlepších dílů celé série a rozhodně se k němu ještě hodněkrát vrátím :)

peeetta
29.03.2023 5 z 5

Měla jsem pocit, že knihu čtu poprvé. I když už je to hodně let. Velmi se liší od filmu, který jsem viděla několikrát. Ve filmu opět postrádám velmi mnoho informací a detailů.

Tůčomil1234
19.03.2023 5 z 5

Toto byla moc dobrá kniha. Napínavá, dlouhá ( ale to mi nevadilo spíš opačně ), vtipná, zajímavá. Toto mě moc bavilo. Když jsme si chtěla číst třeba 15 minut, protáhlo se to na hodiny.
Velmi doporučuji všem. :)

Adrim
01.03.2023 5 z 5

Naprosto dokonalé a famózní čtení.
Veselé, napínávé, milé, ...

Ešína
17.02.2023 5 z 5

Skvělé čtení. Nevím co napsat nového, když vše už bylo vyřčeno.

Kozel
12.02.2023 5 z 5

Tak předposlední díl série o brýlatém čaroději byl teda hukot! Obrovská porce událostí, indicií, interakce Harryho s Brumbálem, zvratů, dramat a především Myslánky, která kouzelnou(!) retrospektivou poodhalila mnohé z dávné minulosti. Vskutku mnohé. K tomu milostná vzplanutí značně se lišících od prvních nejistých Harryho zkušeností s Cho. Vývoj je znát i v dialozích a vůbec celkovém chování snad všech postav, počínaje ústřední trojicí přátel, přes dospívající Ginny až po Tonksovou. Bylo znát, že se příběh posunul do zcela odlišných rovin i zabarvení a že se stejně tak vyvinul způsob vyprávění, který byl natolik pohlcující jako ta Myslánka. Ačkoliv mě čeká ještě závěrečný díl, neváhám už nyní označit šestý díl za nejoblíbenější. Nebo minimálně nejsilnější. Ať už pro jednotlivé vzpomínky, funkčnost příběhu a jeho plynulost, nebo naprosto zdrcující finále. Těchto 525 stran ohraničených zelenou obálkou skrývají velkolepý zážitek.

Když nad tím tak uvažuju, ten zážitek byl natolik silný, že ani nedovedu slovy popsat dojmy z knihy. Tolik prvků, tolik zásadních momentů, i těch nenápadně skrytých.

Tazz1
07.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Jako každé Vánoce,tak i letos (loni) jsem dal jeden díl Harryho Pottera. Nevím proč, ale mám s touto sérií nějak spojené Vánoce. Nebylo moc času a tak jsem dočetl až v únoru, ostuda. No co k tomu říci. Z pohádky pro děti se stal temný příběh, kde se kupí mrtvoly a hlavní záporák pochází z incestní, zdegenerované rodiny. Autorka kosí hlavní hrdiny skoro drsněji jak G.R.R.Martin. Stále se bavíme o tom, co číst dětem před spaním :-) ?
Dělám si srandu, ale je faktem, že série graduje a přitvrzuje. Teprve u knížek člověk pozná, jak jsou filmy ochuzené a leckdy nelogické. A to mám filmy s Harrym celkem v oblibě. Také akorát v této době vychází nová hra z tohoto prostředí, tak jsem zvědav. A s posledním dílem se budu těšit zase za rok...

ArkAngel
30.01.2023 4 z 5

Předposlední díl ze série o Harry Potterovi pokračuje se všemi svými klady i zápory a onen šílený rozsah pátého dílu byl naštěstí redukován na něco málo přes pět set stran. Vlastně je ale s podivem, kolik důležitých informací ve filmu vynechali nebo osekali. Při opětovném čtení se tak potom nedivím, že bylo spoustu diváků zmateno, když knihy nečetli. Z knih patří opět k těm lepším v sérii, hlavně i kvůli nové a zajímavé postavě Horácia Křiklana a odhalení minulosti některých postav.

Satyrka
28.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Zprvu jsem chtěla opět psát o různých detailech v příběhu, od toho, jak jsme se rychle dostali do Bradavic, přes další nespravedlnosti než byl vůbec zahájen školní rok, po to, jak zábavné bylo číst si o randění a zlomených srdcích, že Neville byl konečně doceněn, o plýtvání dobrými lektvary, o tom, že nám tu nově poštu roznáší studenti místo sov, ale vzhledem k tomu, jak kniha skončila, nemám na to moc náladu a ani mi to nepřišlo moc podstatné. (I když jsem to i tak musela zmínit)
Šestý díl mě možná bavil nejvíc ze všech, měl dost zábavných pasáží i pasáží, co vás prostě baví číst, jako třeba to, jak nahlížíme do minulosti, která stála za zrodem Voldemorta. To, že se dozvídáme víc a víc, i když jsme ještě zmatenější. (A vzhledem k tomu, že čtu sérii po velmi dlouhé době, tak jsem zmatenější, i když jsem HP už četla)
Učebnice lektvarů, která patřila Princi dvojí krve, je naprosto skvělá a vy ji chcete taky, takže Harrymu ji narozdíl od Hermiony nevyčítáte, přece jenom si zaslouží v lektvarech i zazářit, vzhledem k předchozím ročníkům. Takže jsem se bavila, těšila jsem se na každou další kapitolu, až došlo na tu, kde Brumbál zemře. Jeho smrt jsem nikdy nedávala a to i proto, protože od této chvíle začínají umírat moje oblíbené postavy a smrt číhá na každém kroku...
Je to už týden a já ze sedmé knihy přečetla pouze první kapitolu, protože sedmý díl je pro mě hodně hodně těžký. A věřím, že nejen pro mě. Ale čtení už mi chybí a tak se do toho dřív nebo později pustím.

Calinda
23.01.2023 5 z 5

Opět skvělé čtení, vše podstatné již bylo napsáno, celá série je naprosto skvělá.

LuckaDea
20.01.2023 5 z 5

Další temný a strašidelnější příběh, který je už opravdu hodně vzdálený od pohádkového dětského prvního dílu. I toto šesté dobrodružství je super a rozhodně stojí za přečtení.

xxbarbarelaxx
18.01.2023 5 z 5

Za mě zase skvělý díl! Hlavní hrdinové už stojí skoro na prahu dospělosti a dozvídají se, co je čeká a nemine. Tento díl je ještě o kapku temnější než ten předešlý, zase skvěle napsané. Doporučuji a těším se na poslední a závěrečný díl.

zdenaR
08.01.2023 3 z 5

Na můj vkus pro mladší děti trochu děsivé a hororové.

sabina5156
18.12.2022 5 z 5

Opět, jeden z mých oblíbených dílů. Zde hlavní postavy (jak kladné tak záporné - spíše šedé charaktery) stojí na prahu dospělosti. Poprvé se musí rozhodovat sami za sebe a poprvé je jejich mladická nerozvážnost neomlouvá. Profesoři se k nim chovají jako k dospělým a jako k zásadním postavám budoucího směřování světa. Některé části jsou popsány velmi dobře, především pak celá linka s Dracem je osvěžující a náhle můžeme vidět i jeho lidskou tvář, o které po celé trvání ságy víme, jen jsme nedostali příležitost ji poznat. Máme mnohem větší možnost o hlavních postavách přemýšlet úplně jinak.

monika_v_trapu
15.12.2022 5 z 5

Další díl Harryho dočtený. Musím říct, že po těch letech, co si dávkuju každý rok jeden díl, je zvláštní mít před sebou už jen jeden poslední. Filmy jsem viděla tolikrát, že je znám skoro zpaměti a jsou součástí mého dětství, kdy jsem netrpělivě čekala na další díl. Čtení jsem tenkrát moc nedala, proto se ke knihám vracím s velkým zpožděním až teď.

Je to hezké a nostalgické. Částečně i trochu smutné. Tento díl, stejně jako ty předchozí dva, je už o dost jiný. Ve velkém se tu řeší vztahy a Voldemortova minulost - stručně řečeno. To ale každý ví! I přes to, že tenhle příběh je už tak známý, že o spoilerech skoro nemůže být řeč, jsou tu věci, které pro mě byly nové. Třeba právě ta obrovská část Voldemortovi minulosti, která ve filmech vůbec nebyla. Tady se ty temné začátky Toma Raddla hezky prolínají se zamotanými vztahy mezi hrdiny a je to víc škola randění než škola kouzel. Ale je to tak milé, že to absolutně ničemu nevadí. Spíš jsem se u těch částí křenila jak puberťák.

I když jsem samozřejmě věděla, jak to celé dopadne, bylo to smutné. Opět toho bylo víc než ve filmech, což už asi není třeba ani zmiňovat a je to každému jasné. Mě na druhou stranu s každým dalším dílem baví dozvídat se ty střípky, co se "do filmu nevešly" a odkrývat další bradavická tajemství. Těším se na poslední díl a zároveň se netěším vůbec. Do loučení s Bradavicemi se mi vůbec nechce...

Petass
01.12.2022 5 z 5

Žádná jiná série mě tolik nevzala a nevracím se k ní tak často ( i po tolika letech). Rozhodla jsem se letos přečíst znovu alespoň Prince a Relikvie, ale mám chuť začít znovu od začátku... Je to prostě neuvěřitelné. Já tam jsem, vidím postavy, prostředí... Několikrát jsem se přistihla, že přemýšlím, zda daná scéna vůbec byla ve filmu, protože já si ji v hlavě vizualizuji, jako by byla... Nádherný svět, skvělé postavy a nesmrtelné poselství. Musím říct, že jednou z mých zásad je nesoudit nikoho předem. Neznám přece jeho příběh, jeho pohled... A kdo ví, třeba mě to naučil právě Harry. Jdu se vrhnout na Relikvie a probrečet konec... Opět :)

tittanie
27.11.2022

Tento rok čtu HP sérii už po několikáté, ale letos se snažím pro začátek čtení vybrat nějaké zajímavé datum. 27.11 se v HP světě stalo toto:
1991 : První ročníky Nebelvíru mají o půlnoci hodinu astronomie na vrcholu Astronomické věže .
1993 : Koná se famfrpálový zápas: Havraspár porazí Mrzimor .
1998 : Čaroděj Demetrius Prod umírá.
Nic moc zajímavého to není :D Já vím, mohla jsem počkat na narozeniny Billa Weasleyho, ale já jsem měla chuť pustit se do čtení.
Myslím, že nic nového napsat nemůžu jenom to, že tento díl je nejvíce vysvětlující a je v něm nejméně děje. Je to taková příprava půdy pro poslední díl.

Laerry
26.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Šestý díl patří k mým nejoblíbenějším, protože obsahuje několik skvělých temných scén, které nemají daleko k hororu. Fascinuje mě scéna ze začátku knihy, kdy můžeme nahlédnout do obydlí Snapea, který má nečekanou návštěvu; vychutnávala jsem si všechny vzpomínky z myslánky; prožívala jsem dramatický vztah mezi Ronem a Hermionou a jako jedna z mála jsem věřila (a prostě věděla), že Snape je nevinný a je hrdina – i po tom srdceryvném finále.

Metuje
29.10.2022 4 z 5

(SPOILER) Po super pátém dílu mě tento bavil míň. Je v něm hodně popisu při výletech do minulosti Voldemorta, neobsahuje tolik dialogů, což mám radši. Že by byl díl nějak extrémně hororový mi nepřišlo, konec byl na rozdíl od předchozích dílů zfouknutý rychle, což mi vyhovovalo. Co mě teda trochu vykolejilo, byl "rozchod" Ginny a Harryho, jakože cože? Doufám, že to byla jen nějaký zkrat a v sedmé díle budou zase spolu.