Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338520/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-RkK-338520.jpg 5 16100 16100

Harry Potter série

Harry Potter si myslí, že je obyčejný kluk. Když byl ještě malý, zemřeli mu rodiče a on zná jen těžký život u strýce, tety a jejich tlustého a rozmazleného synka Dudleyho. Vše se ale změní ve chvíli, kdy mu poštovní sova přinese záhadný dopis – pozvánku ke studiu na Škole čar a kouzel v Bradavicích, a obr Hagrid mu prozradí, že je kouzelník! Harry neváhá ani vteřinu a odjíždí do Bradavic, kde potká své nejlepší kamarády – Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, naučí se ovládat své kouzelnické schopnosti, stane se členem školního týmu famfrpálu – populárního kouzelnického sportu na košťatech, a především svede bitvu s Voldemortem, Pánem zla.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

Alexxandra
09.11.2012 5 z 5

Skvělá kniha.Je tam toho poměrně více než ve filmu a je to i docela vtipné.Líbí se mi moc.

petruska.z
02.11.2012 5 z 5

Nejdřív jsem k fenoménu Harryho Pottera přistupovala z principu velmi skepticky. Ale pak přišly moje první státnice ve škole (19 let) a v období zoufalství a strachu jsem si jako prokládací kůru koupila tuto knížku. Snad to bylo okolnostmi, snad to je opravdu tak fantastická knížka, každopádně: Miluji ji ze všech knih skoro nejvíc! Už se těším, až ji přečtu synovi.

jana89
31.10.2012 5 z 5

Celou sérii mám hodně ráda, začala jsem číst na základní škole a skončila na střední. Konkrétně kámen mudrů mě přivedl ke čtení a za to autorce moc vděčím...

Ikkju
30.10.2012 4 z 5

Nejspíš nedokážu napsat komentáře k dalším potterovkám, natolik mi díly mezi sebou splývají, ale řada za komentář rozhodně stojí! S manželkou jsme jí zhltli komplet, některé díly dokonce z netrpělivosti v anglině či z pirátských kopií z netu. Harry Potter je prostě výborné čtení plné napětí, kouzelný svět je tak přirozenený a živý, že nemusím být zrovna nadšenec stojící ve frontě na premiéru se špičatou čepicí na hlavě, abych si to vychutnal...

keselylenka
28.10.2012 5 z 5

Harry Potter tvoří mé dospívání. Myslím, že první díl se mi líbil nejvíce, protože tam bylo toho tolik nového a navíc byl krásnou pohádkou. Celá serie mě naprosto uchvátila. Od doby vydání jsem všechny díly přečetla už třikrát a jistě ne naposledy.

Petratra
27.10.2012 5 z 5

První díl sršel nápady, bylo to něco nového, neobvyklého. Lákadlo pro děti i dospělé - v rodině jsme na to měli do třetího dílu pořadník. Se čtvrtým dílem už nadšení klesalo a klesalo a klesalo.

SaDiablo
21.10.2012

Bylo mi devět a byl začátek prázdnin. Táta mi tu knížku dal za vysvědčení a já si pamatuju tu neskonalou radost, když jsem knihu držela v rukách a četla a četla. Nejenom, že jsem si připadala dospělá, prostě mě to strhlo a od té doby jsem se nemohla dočkat dalších dílů, filmů a stala se zarytým fanouškem.
Nikdy nepřestanu vzpomínat, protože věřím, že až budu mít děti, ponoří se do Harryho stejně jako já. A jestli nebudou chtít, vydědím je. :-D

Lily96
13.10.2012 5 z 5

Jistě, není to kniha, o které by se za pár let děti učily ve škole, ale provázela dětství tisíců dětí na celém světě. Já jsem Harrymu Potterovi taky naprosto propadla. Byly doby, kdy jsem četla knihy o Harrym Potterovi každý den a stále dokola, znova a znova. Myslím, že ještě dnes bych možná dokázala odcitovat některé pasáže. Tolik mě to zaujalo, že jsem dokonce v jednu chvíli čekala, že uvidím sovu, která mi přinese dopis se zprávou o přijetí do Bradavic (a myslím, že jsem nebyla jediná).
Před J. K. Rowlingovou musíme opravdu smeknout. Vytvořila strhnující a dokonale propracovaný příběh. Nejen příběh. Vytvořila nový svět, svět, o kterém budou děti v celém světě ještě dlouho snít a přemýšlet.
Kouzelný svět Harryho Pottera.

TessDragon
11.10.2012 5 z 5

Začátek velkého dobrodružství v kouzelných Bradavicích s těmi nejnezapomenutějšími postavami na celém světě. Harry Potter je prostě jedinečný originál, který vás vezme za srdce a vy prostě musíte číst.
A ničeho nelitujete. Harry, Hermiona, Ron, Fred, George, Ginny, Neville, Snape a mnohem více...S těmi jsem prožila své dětství, a bylo opravdu kouzelné. J.K.Rowling vymyslela příběh, tak, že do sebe nádherně zapadnul a na konci se nám dostalo odpovědi na naše otázky. Jsem moc ráda, že jsem si mohla Harryho přečíst a v nejbližší době se snad k němu ještě dostanu.

valda
08.10.2012 5 z 5

Měl jsem asi výhodu, že jsem od Harryho moc nic nečekal. Viděl jsem tři filmy, z nichž první dva mě prakticky vůbec nebavily a ve třetím už jsem moc nechápal, kdo je kdo. Z autorky jsem měl pocit, že jde o nějakou namyšlenou snobku, která vykradla kdeco od Tolkiena po Pratchetta, a protože napsala knihu v dobrý čas a schopnému prodejci, který dokázal přesvědčit lidi, že fantasy může být zábava nejen pro pár podivných nerdů, tak měla úspěch. Tak jsem si počkal až fanatické šílenství kolem kouzelnického učně trochu utichlo a ječící fanynky se začaly plně soustředit na upíry, a rozhodl se doplnit si taky vzdělání. No a kniha se mi překvapivě velmi líbila. Film se snaží přesně popisovat stránku po stránce celý děj, ale pro mě ve všech směrech s knihou prohrává. Připadá mi, že v něm jde hlavně o takové suché popisování děje, i když třeba obsazením a řemeslně je udělaný dobře, tak u mě nějak nefunguje. Kniha mi přišla, že se více zajímá o jednotlivé charaktery, je taková lidštější. Rowlingová umí ve čtenáři vyvolat pocit, že se těší na každou další kapitolu, jakoby rozbaloval další dárek. Těšil jsem se, jak parta bude reagovat na nové situace, do kterých se dostane. Celá ústřední trojce je taková zajímavá. Co je to za hlavního hrdinu, nějaký zadumaný podivín :-)... Ale člověk se prostě těší co zase řekne roztomile panovačná šprtka Hermiona, jak na to melancholický Harry zareaguje, a jak je bude muset věčný loser Ron trochu srovnat. Film je okázalý, z knihy je naopak cítit taková trochu tíseň toho malého bytu, ve kterém se Rowlingová jako samoživitelka snažila vypsat z depresí. Každopádně kniha není žádné veledílo, ale odpočinková četba, která ale velmi funguje. Rád jsem si přečetl i originál, musím říct, že český překlad je taky velmi povedený. Rád si přečtu další díly.

Michaela98
29.09.2012

Líbí se mi jak kniha, tak i film. Jak tu už několikrát bylo napsáno, první díl je takový pohádkový a pro Harryho jsou Bradavice úplně neznámé místo, je to všechno nové. A není to tak děsivé a morbidní jako ostatní díly. ;)

Kaacule
24.09.2012 5 z 5

Kniha, potažmo celá série, která mě přesvědčila o tom, že čtení je zábava. Harry Potter je srdcová záležitost.

kacimilek
20.09.2012 5 z 5

A tady to všechno začalo. Odstartovala harrypotterovská éra jedné generace. Díky za to a za dětství aspoň s nějakou knížkou =)

javda
28.08.2012

Harryho Pottera zbožňuji, ale rozhodně se mi zdála lepší kniha než film

Daecius
22.08.2012 3 z 5

Knížky o Potterovi mi připadají spíše průměrné, sice se velmi dobře se čtou a dokážou upoutat, přesto mi styl Rowlingové připadá tuctový, nepíše nijak výjimečně; překvapivě se mi však mnohem víc líbí filmové verze.

Lady_Ef
20.08.2012 3 z 5

Mám ráda Harryho a celý svět kouzelníků. Jako nenáročná a oddechová knížka je přímo ideální na dlouhé zimní večery. Škoda však, že filmové zpracování pak trochu omezí vaši fantazii (co se vykreslení postav a okolí týče).

kniholka
16.08.2012 5 z 5

Stejně jako mnoho dalších dětí z mé generace jsem se na Harrym naučila číst. Tahle knížka a i všechny ostatní byly vášní mého dětství, která se za ty roky, které jsem s Harrym strávila, přetavila v trvalou lásku. Ano, je to pohádka, ale co na tom? Copak na čtení pohádek je něco špatného? :-)

ondra1995
15.08.2012 5 z 5

Když jsem kdysi četl první díl, byla to ještě pohádka, kterou jsem poctivě přelouskal, i když jsem viděl film již před tím.

fons
11.08.2012 5 z 5

Přesně si pamatuju, jak jsme na prvním stupni četli Kámen mudrců místo čítanky, jen mě tehdy prostě čtení nějak nebavilo, takže mi bylo milejší povinné chození na Harryho do kina. Až teď, po tolika letech mě napadlo, že si jí znovu přečtu ... a je to úžasný. Neskutečně kouzelný, milý - prostě skvělý oddych od maturitní četby. Tento díl je sice takový moc mírný a pohádkový, ale pro mě úžasná vzpomínka na dětství a já to měl za večer přečtené. Chce se mi až brečet při pomyšlení, jak už je to dávno, co jsem tento kultovní svět Harryho Pottera začal milovat a rostl jsem s ním celý jeho vývoj!

deynna
10.08.2012 3 z 5

Ke knížce jsem se dostala 12 let po vydání, v dospělém věku. Byla jsem docela zvědavá, co za knihu dokázalo vzbudit celosvětový rozruch. V tomto smyslu jsem byla trošku zklamaná - čekala jsem víc. Na vině je asi ta celosvětová hysterie a taky to, že už dávno nejsem dítě a neumím se do něj vcítit. takto se mi zdálo, že je to napsané malinko povrchněji, než je mi milé - jakoby nebyl využit potenciál té fabule. Tím nechci říct, že se mi kniha zdála špatná - spíš se já sama sobě nepovažuju za jejího optimálního čtenáře. Rozhodně jsou tam zajímavé nápady a napsané je to čtivě. Od dalších dílů mě to neodradilo a třeba druhý díl se mi líbil víc.