Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29794/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-cL0-29794.jpg 5 16034 1509

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

David_Vesely
21.02.2016 5 z 5

Knihu jsem četl už po druhé (možná po třetí) a stále mě fascinovala. Knihu napsala spisovatelka J.K.Rowlingová, která dovedla dílo k dokonalosti. Je to taková pohádka (tedy zatím). Kniha je opravdu fantastická a moc se mi líbila, i když jsem ji četl po třetí. Knize dávám 100% (což jsem ještě nikdy nedal) a moc se těším na druhý díl – HP a Tajemná komnata!!!

Cristianna
20.02.2016 5 z 5

Příběh mého dětství. Největším zklamáním světa Harryho Pottera, jste-li při prvním čtení stejně staří jako Harry, je však to, že vám dopis z Bradavic nedorazí, i když po něm vážně toužíte... Perfektní příběh s malým množstvím nelogičností a chyb a perfektním českým překladem.

Dymond
18.02.2016 5 z 5

K této knížce není co dodat

knihomolka01
09.02.2016 5 z 5

Po přečtení lituju, že jsem si tuto knihu nepřečetla, když jsem byla mladší. Je to skutečně nádherná kniha, ale obávám se, že když je vám šestnáct a čtete dětské fantasy už to tolik neoceníte. Nicméně krásná zkušenost a určitě si přečtu další díly.:)

Liliana2006
09.02.2016 5 z 5

krása super autorka miluju ji je skvělá

TerkaM
07.02.2016

Nezáleží na tom, v jakém věku knihu přečtete poprvé, i před jedenadvacátým rokem vás chytne za srdce a vy očekáváte dopis z Bradavic... :)

pichova.veru
05.02.2016 5 z 5

Nejlepší fantasy kniha všech dob :)

milunka21
05.02.2016 5 z 5

To se dá číst v každém věku :-) a to jsem filmy viděla snad milionkrát a i tak se mi to četlo krásně :-)

sandrakamaledin
04.02.2016 5 z 5

K této knize nejde napsat nic jiného, než klasika. Jako většina lidí v mém věku viděla nejdříve film a až pak četla knihu, takže víte, jak děj dopadne. Jenže když se do knihy doopravdy začtete, tak to už ani nevnímáte a jako kdyby jste ten příběh viděly poprvé. Líbilo se mi, že nějaké věci jsem ve filmu neviděla, takže pro mě byly novinkou. Doopravdy bych knihu doporučila všem. Vážně všem.

gomaki
03.02.2016 5 z 5

Zpět do dětství:)

Teď když už ty příběhy znám, tak si všímám náznaků, které nás celou dobu provázejí. Třeba to, že Brumbál fakt věděl už od začátku, že Snape je ... no, co když to někdo nezná, že jo:)

Každopádně se mi vrací i pocity, které jsem tenkrát na ZŠ prožívala:) ten pocit, když Harrymu přišel první dopis, když poznal Hagrida, jak začal nesnášet Malfoye a Severuse. Neville, Hermiona, Ron...chtěla jsem do Bradavic, do Nebelvíru - za nimi - za všemi:) postupem času bych radši šla na Zmijozel, přece jenom jsou tam drsňáci :) a Snape.

Tohle bylo dětství - Harry Potter a celá Bradavická parta na papíře a pak i v Tv:) tohle je příběh, který si zaslouží být čtený vyprávěný...tahle serie by neměla chybět nikomu, kdo miluje literaturu protože takové knihy se nevydávájí každý rok, že jo:)

Mrnda
02.02.2016 5 z 5

V dětství nádherná příběhy, které záslužně dostali celou mou generaci ke čtení.

Chtěl jsem se k ní teď vrátit a připomenout si dětství. Bohužel to už není ono, že bych ztratil představivost?

26e
27.01.2016 5 z 5

Ah, Harry Potter... Bili sme sa v rodine o to, kto si prečíta ako prvý ten ktorý diel... :))) A filmy si rada pozriem znova a znova aj teraz...

Viky007
26.01.2016 5 z 5

Společně s Harrym jsem vyrůstala a byly to nádherné roky. První díl je spíš pohádka, ale to knize rozhodně neubírá na kvalitě. Hrozně jsem toužila dostat dopis z Bradavic, ale bohužel jsem jen obyčejná mudla :-).

ShiYuAkai
26.01.2016 5 z 5

Harry Potter je úžasné čtení - pro malý i pro velký. Mám ho moc ráda, na něm jsem totiž vyrůstala a i když jsem ho zase četla tak mě rozhodně knížka nenudila. Takovýhle příběhy nikdy se nestanou otřepanými - ty totiž preziji další nejméně 4 generace.

pavlinka04
23.01.2016 5 z 5

Knížky Harry Potter, jsou prostě úžasné, opravdu lepší než filmy, ani mi nevadí, že další díly jsou dost tlusté, protože to přečtu asi za 4 dny, je to skvělé čtení, doporučuji.

Natyna3
20.01.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem poprvé četla asi před 4 lety.. Zklamala mě a já jsem se sérií skončila už po přečtení 2. dílu.
Po nedávné smrti Alana Rickmana (S. Snape), kterého jsem měla hrozně moc ráda jsem se ke knize opět vrátila a četla jsem ji s novou chutí a jistou melancholií. Moc mě bavila a chystám se si ji koupit.. Jen uvažuji, jestli mám sáhnout po klasickém nebo ilustrovaném vydání...
Rest in peace Alan Rickman.

Briv
20.01.2016 5 z 5

První člověk, který mě lákal na přečtení Harryho Pottera byl kolega v práci, který vypadal, jako jeho dvojník - měl i stejné brýle:). Nakonec mě k tomu přemluvil manžel, který už sám měl několik knih za sebou.

Osobně se mi to velmi líbilo, četla jsem to dříve než jsem viděla filmy a za to jsem byla ráda. Knihy mě opravdu dokázaly vtáhnout do děje, měla jsem pocit, že jsem přímo v knize s H.P. Četla jsem je někdy až do tří do rána, protože mi prostě nešlo přestat a to jsem vstávala ráno do práce:). Určitě doporučuji.

A pokud se tyto knihy staly fenoménem a díky nim více dětí a dospělých začalo číst, tak jen víc takových knih!

pejty
19.01.2016 3 z 5

Jediný Potter, který mě moc nezaujal. Kniha má skoro tři sta stran, ale prvních sto není o ničem jiném než zdlouhavém popisu míst, vybavení, vzhledů, kouzel,.... To prostě není pro mě a já měl chuť to s knihou vzdát a odložit jí. Pak když už jsem měl tu první pasáž za sebou se příběh krásně rozjel a já se konečně začal bavit, i když mi to přišlo až trochu moc pohádkové a pro trochu menší publikum. Proto si myslím, že je tato kniha trochu moc nadhodnocená. Ale abych nebyl až moc pesimista ohledně této knihy, musím připustit, že je to začátek jedné z nejlepších fantasy sérií a já jsem moc rád, že jsem knihu neodložil a dal jí šanci, protože díly, které přišli potom už mě neuvěřitelně nadchly.

true.penny
17.01.2016 5 z 5

Začala jsem dohánět resty, takže došlo i na Harryho. Vlastně jsem, kromě toho, že se třeba dozvím pár drobných detailů, co mi ve filmu uniklo, nic moc nečekala. Nicméně, kniha byla skvělá a i když jsem nesčetněkrát viděla film a věděla co se stane, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Nakonec jsem se toho dozvěděla spoustu nového a po dlouhé době to byla kniha, která mě opravdu bavila, u které jsem nevnímala okolí a přišlo mi, že jsem součástí příběhu. Bravo, Harry!

DariDerek
11.01.2016 5 z 5

Tak už se dostalo i na mě a na HPčko. :) Filmy i knihy jsem obcházela už z dálky, protože tak nějak jsem nedokázala skočit do rozjetého vlaku nadšených fanoušků HP a ani jsem nechtěla.
Pak přišla četba Magisteria od Holly Black a Cassandry Clare a když má moc dobrá kamarádka viděla, jak jsem nadšená, tak mne na kolenou prosila, ať zkusím aspoň první díl HPčka.
Chtěla jsem ji udělat radost a zkusila to... A voilaaa :D Mi se to líbí :) Opravdu se mi to líbí! Nebudu hned bláznit další knihou, v žádném případě nebudu okamžitě sledovat filmy, ale budu si v poklidu vychutnávat další díly knih, které budu prokládat jinýma.
Ale něco napíšu: Danuško, díky za zboření mého HPčkovského psychického bloku! :))