Bajky barda Beedleho

Bajky barda Beedleho https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361/bmid_bajky-barda-beedleho-sJ9-361.jpg 4 5094 5094

Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Tales of Beedle the Bard , 2008

@knihomolka
07.03.2020 5 z 5

Povídky krásné, ale do některých jsem se ne a ne začíst. Chybělo mi tam něco, co by mě vtrhlo do čtení.

Veronikados
18.02.2020 4 z 5

Povídky byly skvělé, líbil se mi nejvíce Příběh tří bratří. Kiha byla velmi odpočinková a doporučuji ji každému čtenáři který je do světa HP blázen jako já. Nejlepší z celé doplňkové četby, dávám 87% (4.4 hvězdičky)

ckamusa
13.02.2020 5 z 5

Příjemný návrat do světa čar a kouzel ve formě bajek, který mě okamžitě zaujal. Líbí se mi celkové zpracování doplněné o různé postřehy profesora Brumbála včetně propojení s minulostí.

Susan94
09.02.2020 5 z 5

Jsem moc šťastná, že jsem se mohla po velmi dlouhé době zase vrátit do tohoto krásného kouzelného světa. Velmi dobře napsané, obohacující.

BarboraZ
06.02.2020 3 z 5

Knížka je krásně ilustrovaná, příběhy byly milé, ale mělo jich být víc než 5, když navíc jeden už známe z HP. Komentáře Albuse Brumbála pro mě byly zbytečné a nudné.

Linda007
03.02.2020 3 z 5

Průměrné pohádky.

Marekh
29.01.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetl poprvé v roce 2017 a v tomto roce jsem se k této knize vrátil. Pohádky se mi líbily včetně ilustrací. Kniha obsahuje 5 pohádek. Líbily se mi také doprovodné komentáře Albuse Brumbála k jednotlivým příběhům. Poslední pohádka PŘÍBĚH TŘÍ BRATŘÍ je také zmíněna v knize HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI.

AnetaKor
25.01.2020 3 z 5

Bajky jsou krásné, komentáře Brumbala to bohužel dost kazí

Angelika92
17.01.2020 5 z 5

Od chvíle, kdy jsem ve filmu viděla scénu, kdy Hermiona čte z knihy příběh Tří bratrů - musela jsem tu knihu mít. V té scéně jsem se do té knihy "zamilovala"...

Didi15
15.01.2020 5 z 5

Pro fanoušky HP je to paráda:) Za mě nejvíc Fontána a Tři bratři.:)

Kačkaknihomol
06.01.2020 4 z 5

Tak u mě Rowlingová opět nezklamala! Původní série je sice původní série, ale Bajky jsou taky výborné. Jsou jak pro kouzelnické děti (které mají setsakramentské štěstí, že je mají), tak i pro děti mudlovské a troufnu si říct i pro dospělé. Setkáváme se tu s novými, originálními příběhy, ale je tu zachována určitá pohádkovost. Jak to u příběhů Rowlingové bývá, postavy nejsou černobílé, čímž trochu vybočují z jiných pohádek.

Je opravdu těžké vybrat moji neoblíbenější, ale kdybych musela, řekla bych Fontána příznivé sudby. Brumbálovy poznámky k ní jsou taky znamenité. Naopak, moc mě neoslovilo Mágovo chlupaté srdce. Povídky se jinak povedly a já se těším, až se zase do tohohle kouzelnického světa pohroužím.

VAnna
30.12.2019 4 z 5

Mně se knížka líbí, ilustrace jsou krásné, jednu hvězdičku odebírám kvůli komentářům Brumbála, ty mě moc nebavily.

wesda
25.12.2019 1 z 5

povídky působily odbytě, komentáře známých postav zbytečně - kdyby Rowlingová napsala "původní" verzi čarodějných bajek s mnoha pohádkami a nepletla do toho Hermionu a spol, mohlo to být vážně super. Promrhaný potenciál.

JulianaH.
22.11.2019 3 z 5

PLUSY:
+ napsat autorskou pohádku není lehké, protože musí udržovat rovnováhu mezi tradicemi na jedné straně a originalitou či překvapivostí na druhé – to se podle mě Rowlingové povedlo, její příběhy jsou nosné a působí autenticky (grimmovská krutost Chlupatého srdce)
+ krásná jména (Aša, Alteda a Amata)
+ aliterace (např. „Militantní mág“ a v překladu i sám název „Bajky barda Beedleyho“ – ačkoli žánrově jsou to čistokrevné pohádky)

MINUSY:
- každá další kniha je komerčnější a komerčnější, a charitativní účel na tom nic nemění („Bajky“ třeba obsahují zbytečné reklamy na „Fantastická zvířata“)
- Brumbálovy komentáře jsou monstrózně přebujelé a někdy zbytečné (viz druhý komentář o divadelním představení)
- drobné nedomyšlenosti: třeba citace Malfoyova časopisu by neměla být datována „kolem“ určitého roku, protože časopisy jsou vždycky nadepsané datem, takže je lze časově určit přesně
- a hlavně: autorka se politicky radikalizuje a míra levicové agitace v „Bajkách“ podle mě už přesáhla únosnou mez

Pitraska
21.11.2019 4 z 5

Krásně napsané, jednoduché, ale čtivé, zajímavá pro děti i dospělé. Působí velmi opravdově.

Kačaba79
12.11.2019 3 z 5

předčítala jsem je dceři a shodli jsme se na tom, že jsme čekali víc příběhů a komentáře Brumbála nám moc neseděli.

annettka1098
08.11.2019 2 z 5

Na knihu jsem se těšila, bohužel mne zklamala. Pohádky byly málo propracované a přišla jsem si ošizená. Naopak Brumbálovi komentáře mi přišly zbytečné a dlouhé. Klidně bych se spokojila s jedním komentářem na konci knihy (když už tam musely být). Nejvíc se mi líbila pohádka Tří bratří, kterou z Harryho Pottera známe.

burilltomas
04.11.2019 5 z 5

Krásné čtení, sice politicky zabarvené, ale krásné:)

Lady.Lucrezia
29.10.2019 4 z 5

Bajky Barda Beedleho jsou útlou knížkou pohádek pro malé čarodějky, ale i mudly. Sbírka obsahuje povídky skvělé, ale i ty slabší, včetně jedné horrorové. Za mne jednoznačně TOP knihy jsou příběhy Fontána příznivé sudby a Mágovo chlupaté srdce. Bajky jsou doplněny poznámkami Albuse Brumbála, které rozšiřují čtenářům obzor o další informace z kouzelnického světa.

DominaCZ
28.10.2019 3 z 5

No, bajky samotné jsem ohodnotila, ty se mi líbily. Nějaké klasické a slabší, nějaké hodně dobré.
Kniha jako taková je ale vlastně jeden velký Brumbál a celé to završuje ta skrytá Lumos natažená pracka charita.
Naštěstí je to vypůjčené a nekoupila jsem si to, neboť bych hořce litovala.
Já na tyhle charity nejsem a už vůbec nevím, proč bych měla podporovat jakousi nadaci, která má podkopávat státní správu, fakt ne.
To mě dost rozsekalo.
Do čeho všeho se JKR ještě nepřis*re fakt že jo.
Takže ani nehodnotim.