Bajky barda Beedleho

Bajky barda Beedleho
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361/bmid_bajky-barda-beedleho-sJ9-361.jpg 4 5105 5105

Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Tales of Beedle the Bard , 2008

Byxy123
05.05.2019 4 z 5

Pěkné rozšíření světa Harryho Pottera. Ne všechny bajky se staly mými oblíbenými, ale nemám ani nic proti nim. Líbí se mi poznámky Albuse Brumbála, které příběhy zpestřují a přidávají jim nový rozměr. :)

oblakaknih
04.05.2019 5 z 5

Tady není o čem.
Bajky Barda Beedleho jsou prostě kouzelné!
Četla jsem je prvně a (i když je to docela ohrané) mojí nejoblíbenější je ta o třech bratrech.
Četlo se to samo, komentáře Albuse Brumbála byly zajímavé a vzdělávací. Jednoduše jsem si to užila.
A ty ilustrace! Jedna z nejkrásnějších knih v mé knihovně.

DiLay
24.04.2019 5 z 5

Skvělé pohádky. Nejvíce se mi samozřejmě líbila ta o třech bratrech a o fontáně. Miluji svět Harryho Pottera takže tato utlá kniha pro mě byla povinností.

eliska2126
31.03.2019 5 z 5

Tahle sbírka pohádek je naprosto kouzelná. Nejvíc se mi líbí povídka o třech bratrech, kterou určitě všichni známe z filmu. Je to doplněno o krásné ilustrace. Knihu jsem měla přečtenou asi za hodinu, protože povídky jsou krátké a čtivé.

Hania932
27.03.2019 5 z 5

Tohle je strašně hezká knížka. Pohádky mě strašně bavily. Byly hezké a zajímavé. A ilustrace? Ty jsou naprosto dokonalé. Celkově je kniha je hodně dobrá a pro milovníky HP je tohle povinnost si tohle přečíst. K tomuhle se určitě znovu vrátím.

MaggieR
18.03.2019 5 z 5

Tak milujem Harryho Pottera, že hoc aké rozšírenie príbehu je pre mňa krásne. Je to celé moje detstvo a takto sa doň môžem stále vracať.

petrulka
18.03.2019 4 z 5

Pohádky se mi líbily moc, komentáře Brumbála jsou zajímavé a kdo má prostě tento svět rád, užije si je také.

Hazel
17.03.2019 5 z 5

Pro fanoušky HP skvělá četba

Zara_
13.03.2019 4 z 5

Už od mala jsem milovala Harryho Pottera a cokoliv co se knižní série týkalo. Bajky Barda Beedleho dokonale doplňují již zmíněnou sérii. Určitě doporučuju přečíst. :)

Lily101
09.03.2019 4 z 5

Příjemný únik ze starostí všedního dne. Moc se mi líbila rádoby odbornost (viz poměrně propracované citáty u komentáře B. Brumbála) a jsem nadšená, jak se dokázalo udělat z knihy, jež ve své podstatě je realitě na hony vzdálená (i když co my víme, ťuk ťuk), něco snadně uvěřitelného. Zamyslela jsem se nad tím a nevím, zda bych toho byla schopna :-), protože bych získávala pocit, že "balamutím" své čtenáře, ale zde je to na místě (svět Harryho Pottera).

Nemůžu se ale "přinutit" dát plný počet hvězdiček, neboť mám pocit, že by to nebylo fér vůči jiným knihám, jež jsem doposud plný počet dala. Kniha je velice útlá a ačkoliv plyne část (nebo plná výše) výdělku ze zakoupení knihy na charitaivní účely, což je super, připadá mi cena k 7 "bajkám" poměrně neadekvátní. U první "bajky" mi připadal komentář B. Brumbála neúměrně dlouhý a nezáživný, ale pak už to bylo o mnoho lepší. Někdy se možná vysvětluje nad nutnou míru, ale aspoň si je čtenář vědom, co si má z příběhu dovodit a hlavně to přičítám možné snaze autorky přizpůsobit četbu mladším čtenářům.

SelenaDemi428
08.03.2019 5 z 5

Milé krátké povídky ze světa Harryho Pottera pohladí každého milovníka této série po duši, rozhodně doporučuji. Navíc jsou časově nenáročné, do hodiny můžete mít přečteno.

KanWay
03.03.2019 4 z 5

Výborná doplňková kniha z Potter-světa. Je to jedna z těch, u nichž si nejsem jistý, zda lidem, kteří sérii HP nečetli něco řekne, zvlášť s komentářem Albuse Brumbála. Je ale nápsaná opravdu čtivě. Za mě 4 hvězdy z 5.

BarbKubi
01.03.2019 5 z 5

Kniha, kterou si mohou přečíst i čtenáři, kteří nemají velké ponětí o kouzelném světě Harryho Pottera a jeho přátel. Velmi hezké zpracování povídek, tuto knihu přečtete jedním dechem.

lessi
25.02.2019 5 z 5

Zajímavé čtení, bezva doplněk ke knihám o Harry Potterovi. Přečteno za jeden den.

Dreisii
22.02.2019 5 z 5

Jelikož mám ráda HP tak se mi Bajky moc líbili,určitě je nečtu naposledy.

caroline7390
19.02.2019 5 z 5

Krásné povídky

Daura
16.02.2019 2 z 5

Bájky boli super, ale ten Albusov komentár nestál ani za starú bačkoru.

Fazulajda
15.02.2019 4 z 5

Tak to bylo příjemné překvapení. Čeká mě bolestivé čtení plné přestávek ještě posledních tří dílů z původní série HP a tak jsem byla na pochybách, zda je rozumné sáhnout zrovna po téhle uzounké knížečce, ale nakonec musím říct, že to bylo příjemné čtení. Sice mě bavily spíše bajky než pohled Brumbála, ale bez toho by to bylo takové, mhe, suché. Dá se to číst i bez znalosti původní série a to se mi na tom líbí asi nejvíce.

pestas
04.02.2019 4 z 5

HP sice moc nemusim, ale tyto pohadky byly mile a prijemne

mamcactenarka
01.02.2019

Od fantazie paní Rowlingové bych čekala víc, ale zase když jsou to ty pohádky pro malé čaroděje... Červená Karkulka nebo Perníková chaloupka taky není až tak propracovaná pohádka že.