Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345140/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-bJK-345140.jpg 5 16029 1509

Harry Potter série

15.12.2022 5 z 5

Největší srdcovka️!

LuNa2023
15.12.2022 5 z 5

Knížka vypráví příběh malého a postupem staršího chlapce , který se nazývá Harry Potter. Harry je dítě kouzelníku , ale nikdy své rodiče nepotká protože je zastihne hrozná nehoda . Proto nějaký čas vyrůstá u tety , která kouzelnice není. Je dost přehlížený , protože teta se strýcem mají stejně starého syna . Harry postupně přichází na to že vlastně není "normální'' . Zjistí že může mluvit s hady. Jednou v podvečer dostane snad 1000 dopisu že nastupuje do školy čar a kouzel v Bradavicích , ale jelikož jeho rodina ho nemá ráda dopis buď roztrhají nebo nějak jinak zničí . Nakonec přijde Hagrid aby Harryho vzal . Knížka postupně vypráví celý děj i to jak si Harry najde nové přátele a učí se všelijaká kouzla , ale ne všechno je pozitivní že?

denisa8946
12.12.2022 5 z 5

Harryho jsem naposledy četla jako dítě, ale každý rok koukám na filmy jako správný fanoušek. :)
Letos jsem se znovu pustila do knížek. Úplně jsem zapomněla, jak moc se mi líbí, jak jsou napsané. Knihy netřeba dlouze představovat, kdo je četl, ví, že je to láska na první pohled. A kdo nečetl... šup, šup, honem to napravte.
První díl nás seznamuje se světem čar a kouzel a je ještě takový pohádkový. Čtenář se vše postupně dozvídá a učí stejně jako Harry Potter. Zbožňuju popisy záporných postav a jejich přirovnávání ke zvířatům, u toho se vždy pobavím. :)
Během čtení jsem začala poslouchat i podcast Neplecha ukončena, ve kterém autorka Bára rozebírá každou kapitolu a přidává řadu zajímavostí. Podcast rozhodně doporučuju těm, kdo už četli všechny knihy nebo viděli všechny díly Harryho, protože v něm bývají spoilery. :)

xxbarbarelaxx
12.12.2022 5 z 5

První díl je za mě krásně uvádějící, kdy se seznámíme s Bradavicemi. Autorka vymyslela naprosto pro mě dokonalý svět. Vždy si u čtení Harryho Pottera odpočinu.

Cortegos
10.12.2022 5 z 5

Naprosto skvělý a originální svět s detektivním pozadím. Člověk si u toho příjemně odpočine. Tuto knihu jsem poslouchal jako audioknihu a byl to skvělý poslech k dalším činnostem.
P. S. Na Durcleovi bych poslal sociálku a do Bradavic školní inspekci :D

Stromovous
09.12.2022 4 z 5

Naprostá nostalgie. Harryho jsem nikdy nečetl, vždy jen sledoval na obrazovce a nyní jsem se do toho dal, kvůli porovnání s filmem a kniha je lepší.
Další díly nevlastním, ale už jsem na to asi starý... Young adult už jen dočítám, avšak možná příští rok udělám vyjímku a sérii jednou dočtu celou.

luutha
07.12.2022 5 z 5

Ráda bych přispěla něčím novým, protože se jedná o mou nostalgickou srdeční záležitost... ale každý známe Harryho Pottera a jeho kouzelný svět. Tato knižní série je nadčasová a je jedno jestli začínáte teprve základní školu nebo se líně plazíte z postele a nestíháte do práce. S každým dílem je série méně pohádková a mnohem více temná... asi stejně jako já hloupý prvňáček objevující krásu světa a teď v dospělosti s nervem, protože nestíhám ranní kávu.
Ke knize asi zbývá doplnit jen to, že za mě je tenhle kouzelný svět nejoriginálnější a nikomu se už asi nepodaří Rowlingovou trumfnout. Ten kdo nečetl, jistě přichází o hodně.

Satyrka
03.12.2022 5 z 5

To si tak v práci poslouchám svůj oblíbený podcast Neplecha ukončena, když mě najednou přepadne chuť si HP znovu přečíst. Šest dílů jsem dostala tenkrát od babičky a to jsem v tu dobu netušila, jaký to bude poklad. První díl jsem bohužel někde ztratila a tak mám brožovaný.
Po delším přemýšlení, zda si sérii opravdu po dlouhé době přečíst, jsem se rozhodla, že ano. Po hodně dlouhé době. HP je sice moje srdcovka, ale nemůžu ho číst moc často, i když bych chtěla. Jednak na mě čeká spousta nepřečtených knih a druhak po přečtení série tiše opovrhuji ostatními knihami... Ne že by byly špatné... Spíš mám po přečtení čtenářskou krizi, žádná kniha mi nepřijde dost dobrá...
A tak čtu celou sérii znovu, protože mě zajímá, zda budu mít krizi i teď, jak na HP budu pohlížet teď, po tolika letech a zda si konečně někoho oblíbím, protože přestože je, jak už jsem psala, HP moje srdcovka, nikdy jsem neměla žádnou nejoblíbenější postavu.
Tento první díl je zatím krátký, pohádkový, a v podstatě obsahuje jen letmé informace o celém světě. Což se samozřejmě změní. Časem jsou díly temnější. A kdybyste chtěli vědět opravdu hodně, ne-li vše, určitě doporučuji již zmíněný podcast. Bára je úžasná, humor ji nechybí, kolikrát jsem se zasmála velmi nahlas, a hlavně ví. Rozebírá stránku za stránkou.
No, jdu pokračovat dalším dílem, krásná nostalgie ️

Borboleta
03.12.2022 4 z 5

Harry Potter mě v dětství a dospívání úplně minul, neznala jsem ani knihy, ani filmy. Poprvé jsem ho četla až teď, v dospělosti. Zpětně mi je trochu líto, že jsem s ním nezačala ve dvanácti a nemohla s ním tak vyrůst, to bych z něho byla nadšenější. Nicméně musím přiznat, že to vůbec není tak moc hloupé, jak jsem čekala. Dokonce si myslím, že to jsou dobré knihy. První díl je ještě hodně pohádkový, ale když někdy asi od třetího dílu začnou regulérně umírat postavy, stává se z toho místy pomalu horor. Příběh je opravdu napívavý a dobře napsaný. Hodněkrát mě nadchlo, že autorka dodržela Čechovovův princip (když se v prvním dějiství objeví zbraň, v posledním se z ní musí vystřelit) i ve zdánlivých detailech. Kouzelnický svět sice oplývá řadou logických lapsů, hlavně co se týká provázanosti tohoto světa s prostředím mudlů, ale to bych byla ochotná autorce prominout, protože díky ní začala spousta dětí číst papírové knihy.
Tento komentář se vztahuje na celou sérii Harryho Pottera, ne jen na první díl.

Laerry
25.11.2022 5 z 5

Knížka, která změnila dětství milionům dětí, včetně mě. Měla jsem to štěstí, že jsem knížku četla ještě před prvním filmem, takže jsem absolutně nevěděla, co mám očekávat a byla jsem nadšená. Mohla jsem pak vyrůstat spolu s Harrym, jak další díly postupně vycházely, takže pro mě byl přesun z pohádkové knížky „pro děti“ v temnou fantasy naprosto přirozený. Jsem tak ráda, že jsem si mohla zažít nesnesitelné čekání na to, jak to všechno bude pokračovat a koupit si knížku o půlnočním prodeji a pak číst až do rána…

Lufiik
24.11.2022 5 z 5

Přečtu snad ještě 10x. Byla jsem trochu skeptická, ale po přečtení nemám slov. Miluji, miluji, miluji. Pořídím si všechny díly a budou mi zdobit knihovnu. Srdcovka, na kterou nedám dopustit.

Razič
15.11.2022 5 z 5

Jako dospělákovi už mi to přijde takový mega stručný a pohádkový, ale přitom pořád mega dobrý, že jo?

Predator3313
18.10.2022 5 z 5

Nakonec jsem šel do toho a rozhodl se přečíst knížky i když filmy znám na zpaměť.
První byla fakt dobrá. Hodně vtipných situací, i když proti filmu jsem čekal víc neznámých informací. Těším se na další díly, ještě že jsou víc tlusté :)

Lajka2012
16.10.2022 5 z 5

Nechápu jak to Joanne Rowling napadlo. Všechny díly H. P., které jsem četla, jsou opravdu skvělé.

bookemma
11.10.2022 5 z 5

Filmy jsem jako menší milovala, a i teď, když mám náladu na něco pěkného a nenáročného (ale jen v uvozovkách), pustím si HP. Po knize jsem sahla poprve s uplne stejnym umyslem - neco lehciho ke cteni. Precetla jsem to asi za 3 vecery, tak jsem zvedava, jak dlouho mi tech 7 dilu vydrzi :)).

Evik09
09.10.2022 4 z 5

Oproti filmu detailnější popisy, dost informací a situací ve filmu chyběly. Kniha se mi líbila, četla jsem ji poprvé, ač film jsem viděla už před několika lety. Děj měl náboj a pěkný spád. V knize tady člověk najde snad všechno. Těším se na další díl.

Žeňa111
05.10.2022 5 z 5

(SPOILER) První film o Harrym Potterovi jsem viděl v 7 letech, neuvěřitelně mě zaujal. Za pár dní jsem zhlédl všechny další díly filmu. Když se ohlédnu po letech zpět, jsem ohromen tím, jak úžasný je tento kousek. A teď, po letech, mě film přestal jakkoli překvapovat a rozhodl jsem se přečíst si knihu.
Kniha mi na první pohled připadala propracovanější, každý moment je popsán do nejmenších detailů, některé momenty ve filmu, jak se ukázalo, byly úplně vystřižené a některé pozměněné.
Ze zajímavých vlastností mohu poznamenat, že některé postavy mi připadaly úplně jiné, například profesorka McGonagallová je mnohem drsnější.
Také na začátku je vše neuvěřitelně detailní, ale pak, jak se děj vyvíjí, se kniha jakoby zrychluje.
Nemůžu říct, že by mě kniha moc zaujala, ale rozhodně se stala jednou z mých nejoblíbenějších.

MartiSim
02.10.2022 5 z 5

Miluju Harryho Pottera. :-)

Metuje
25.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Tak ve svých jednadvaceti letech jsem poprvé zažil svět Harryho Pottera. Ze začátku mě to moc nechytlo, Harryho "druhá rodina" byla vyloženě otřesná, jsem zvědavej, jak bude popisovat prázdniny ve druhém díle. Po Hagridově návštěvě začla knížka utíkat, je prostě skvěle napsaná. Ten ideální mix humoru, napětí, přátelství atd. Nejlepší je, že si knihu užijí jak děti, tak dospělí. Čteno v originále, hned otevírám druhý díl.

Davidin
18.09.2022 5 z 5

Můj první box s knihami o Harrym Potterovi jsem dostal v roce 2004 a tehdy ještě jako dítě, vyrůstající na prvních dvou filmech, které u nás mimochodem hrály každý víkend, jsem svou četbu započal až dílem třetím, který mi učaroval. Odkládání četby prvního dílu mi vydrželo do podzimu minulého roku. Pokaždé když se pouštím do opětovného čtení knih v této sérii, mám pochybnosti, jestli mne ještě budou bavit a stejně tak mne pokaždé fascinuje, jak mne četba pohltí... První díl je opravdu skvělý. Tato (oproti pokračováním) útlá kniha nabízí vše, co je na stylu Rowlingové skvělé: neskutečnou čtivost, její vtipně dehonestující humor, náš svět plný kouzel a tajemství, geniálně provázané linie příběhu i krutost. Přečtení jsem odkládal dlouho, ale stálo za to, nedivím se, že jsou knihy z této série mezi dětskými stále nejprodávanější.