Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501770/bmid_harry-potter-a-fenixuv-rad-j7z-501770.jpg 5 12816 12816

Harry Potter série

Sdílíte s Pánem zla jeho myšlenky a pocity. Podle ředitele není vhodné, aby tomu tak bylo i nadále. Chce, abych vás naučil, jak před Pánem zla svou mysl uzavřít. Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix, 2003

jana89
31.10.2012 5 z 5

Fénixův řád byl pro mne velmi emotivní, hlavně ten konec... Také si zaslouží zdůraznit hodiny nitrobrany se Snapem, jako mou nejoblíbenější postavou, které neměly chybu.

TessDragon
11.10.2012 5 z 5

Začátek velkého dobrodružství v kouzelných Bradavicích s těmi nejnezapomenutějšími postavami na celém světě. Harry Potter je prostě jedinečný originál, který vás vezme za srdce a vy prostě musíte číst.
A ničeho nelitujete. Harry, Hermiona, Ron, Fred, George, Ginny, Neville, Snape a mnohem více...S těmi jsem prožila své dětství, a bylo opravdu kouzelné. J.K.Rowling vymyslela příběh, tak, že do sebe nádherně zapadnul a na konci se nám dostalo odpovědi na naše otázky. Jsem moc ráda, že jsem si mohla Harryho přečíst a v nejbližší době se snad k němu ještě dostanu.

Knížka je opravdu hodně tlustá (i když v jejím případě je to jen dobře ;D), ale děj je úžasný, sice knížka není nejlepší, ale rozhodně je nadprůměrná. Cho jsem zde moc neměla ráda, to snad více ve filmu, Ginny mi bylo líto, a k Umbridgeové- teď jsem ráda za naše učitele. ;D

kacimilek
20.09.2012 5 z 5

Tohle je jediná kniha, kterou jsem si pouze vypůjčila a nemám ji doma ve své harrypotterovské knihovničce (musí ji co nejdříve doplnit)! Ale přesto že je velmi dlouhá byla výborná. Jedna z nejlepší ze všech sedmi.

studentik
24.08.2012 4 z 5

Knížka na můj vkus až moc dlouhá a někdy do ní přidala paní Rowling příliš obsáhlé situace.Přes tyto nedostatky přečteno a zatím moje nejvíce stránková knížka přečtena s velkým překvapením co se vývoje postav týče.

Lady_Ef
23.08.2012 2 z 5

Knížku jsem četla více méně z povinnosti, jen abych měla dočtenou celou série. U šestého jsem to však vzdala a dala přednost filmům.

Kristie-Sophi
12.08.2012 5 z 5

Miluju bychličky, a tahle není vyjímkou :) Měla jsem ráda tu studentskou rebélii a ANTI-UMBRIDGEOVSKÝ spolek :)

ValKing
22.07.2012 5 z 5

Abych se přiznala, tak nemám Fénixův řád moc ráda, ne z toho důvodu, že by byl špatně napsán, ale proto, že už je skutečně temný. Zdrcující přeskok od pohádkového fantasy pro moji dětskou dušičku a takřka válečným thrillerem. Naštěstí Rowlingová dokáže úžasně popsat cokoliv, takže holt Fénixův řád přijímám do ságy a ačkoliv to není díl, co bych znovu otevřela a s nadšením četla, dávám pět hvězdiček.

cathyblack
02.07.2012 5 z 5

Má nejoblíbenější kniha ze série o brýlatem hubeňourovi, který z Voldemorta zlou duši vytřese. Nejspíš pro její tloušťku, nebo možná proto, že se mi zamlouvalo Harryho běsnění pocitů, které z něj dělalo naprosto obyčejného kluka s pochybnostmi, namísto hrdiny - který všechno dokáže s hůlkou v levé zadní...

Zuzvil
26.06.2012 5 z 5

A už jsme u pátého dílu této skvělé a fenomenální série. Tady už jde opravdu tzv. "do tuhého" a jedno napětí střídá druhé. Paradoxně nejprotivnější na tomto díle je právě Harry, ano, i on se jako jiné děti dostává do puberty, ale i tak. Knížka je taky pěknou bichličkou (cca 800 stran), takže je opravdu co číst. Celý děj se nám markantně posouvá a všechno co se v tomto díle dozvíme má dohru v dalších dílech.

Willie
20.04.2012 5 z 5

Nejtlusčí knížka série rozhodně stojí za to :) Možná díky tomu se mohla JKR trochu víc rozepsat, poznat více Harryho přemýšlení, jeho obavy atd... Nejnapínavější mi přešli Harryho sny, kterými jste se dostávali o něco dále a dále. Rozhodně ale nemůžu říct, že by kvůli tomu byla knížka zdlouhavá nebo nezábavná, naopak!! Neuvěřitelně napínavý děj naprosto vtáhne do děje i v těch méně zabavných částí, takže vám nezbývá než jedním dechem dočíst knížku do konce a překvapit se koncem!! :) Také se dozvídáme více o věštbě, která dala vznik celému kouzelnickému příběhu. Myslím si, že kdo nepřečte tenhle díl, nikdy nemůže plně pochipit a ocenit ty zbývající. HP!! :D

Eilem
19.04.2012 5 z 5

Op§ť hrubá kniha, čo je u mňa plus. Po skvelej čtvorke rozhodne u mňa spolnila očakávania. 95 %

Džizetka
18.03.2012 3 z 5

Většinou mě odrazoval počet stran a trvalo mi předlouho se dostat do knihy a začíst se.Nu potom jsem nelitovala. : )

Calwen306
14.03.2012 5 z 5

Dokonalá séria príbehov. Dospievala som spolu s Harrym Potterom a ostatnými postavami. Je veľmi zložité vybrať najlepšiu časť, všetky diely totižto tvoria jeden nádherný celok. Všetky príbehy su skvelé, jednotlivé diely som prečítala niekoľko krát a som si istá že sa knim ešte s radosťou vrátim :)

sarekaslukova
12.03.2012 5 z 5

Úžasná kniha po sedničce se stala moji nejoblíbenější. Hodně tomu dalo některé vtipné fáze. Nebo to že už to neni taková pohádka
pro prcky ale už se člověk uni trochu více napne. Sice jsem byla na Rowlingovou trochu naštvaná že ze scény odstranila S., ale jeho smrt tomu dodala šťávu.

reykjavik
05.03.2012 5 z 5

Ani jedna ze stran mi nepřipadala nudná.
Bavila mě a zároveň tajila dech.
Doporučuju pro ty, kdo se doma nudí.

DarkFireflies
25.02.2012 5 z 5

Touto knihou mi autorka znovu dokázala, že dokáže napsat cokoliv a vždy to bude perfektní. Již Ohnivý pohár byl trochu "temnější", ale tady to celé začíná ještě více gradovat. Každopádně, celý příběh byl kromě toho všeho okořeněn trochou humoru a tím vyvážil celou jeho náladu.
Byl to ale vůbec ten první díl, který mě rozbrečel takovým způsobem, že jsem ještě tři hodiny po dočtení nebyla schopna absolutně ničeho.
Prostě a jednoduše, další geniální díl. :)

Layss
21.02.2012 4 z 5

Já ho pokládám za takový první opravdu vážný díl, kdy dojde k úmrtí hodně blízkého člověka... O to je to pak osobnější..

Snow
20.02.2012 5 z 5

Spolu s pohárem je tento díl nejlepším čtivem HP, i když trochu dlouhým. Pamatuji si, jak sem knihu četl prve jako neoficiální překlad na blogách, bylo to super! rozhodně patří k TOP!

pufina
06.02.2012 5 z 5

Napětí začne od samotného začátku. Je tam spousta částí, které miluju a vždycky se s chutí do knížky začnu. Dolores Umbridgeová byla vynikající postavou, tak skvěle protivná a nechutná.. Má oblíbená postava zde umírá (a nikdy neodpustím Yatesovi, že tuhle scénu tak posral, ehmm) a to Rowlingový neodpustím! Ale dobře, už jsem se přesto přenesla :-) Nikdy nezapomenu na to, jak jsem Fénixův řád četla celou noc a musela jsem knížku mít hned, jakmile vyšla.. (I když jsem nikdy nezažila půlnoční stání u knihkupectví, to bych si ráda zažila..)

Di...
31.01.2012 5 z 5

Napoprvé jsem knihu přečetla jedním dechem, napodruhé jsem ji zvládla přelousklat už za dva dny. Teď na potřetí mi měla dělat společnost při cestě vlakem. Po tolika letech a po silném ovlivnění filmy bylo pro mě čtení opět strhujícím zážitkem, ve který jsem ani nedoufala. Jako bych knihu četla poprvé. Fantasie i vypravečská schopnost Rowling je přímo strhující. Přesto, že se jedná o nejobjemnější svazek celé ságy, mohl být příběh klidně ještě delší - při čtění jsem se nikdy nenudila, vychutnávala jsem si pečlivě servírované dávky humoru, napětí a v tomto případě i pořádné dávky psychologie. A přesně jako při prvním čtení jsem se ani nezastavila, abych nechala zapůsobit smrt jedné postavy, protože jsem prostě nemohla přestat číst.
Občasnou nelogičnost děje i nevěrohodné chování některých postav pro mě vyvažuje způsob, jakým autorka celý příběh vypráví i jaké poselství do něj vkládá. Jsem ráda, že jsem mohla s Harrym Pottrem vyrůstat, čekat před knihkupectvím na další díl a po přečtení vést bouřlivé diskuze, co se stalo a co se bude dít dál.