Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371742/bmid_harry-potter-a-fenixuv-rad-IJG-371742.jpeg 5 12622 12622

Harry Potter série

„Sdílíte s Pánem zla jeho myšlenky a pocity. Podle ředitele není vhodné, aby tomu tak bylo i nadále. Chce, abych vás naučil, jak před Pánem zla svou mysl uzavřít.“ V Bradavicích nastaly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho je Harrymu jasné, že se Voldemort nezastaví před ničím, aby ho našel. Mnoho lidí návrat Pána zla popírá, ale Harry není sám – na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který má za cíl bojovat proti silám zla. Harry se musí pod vedením profesora Snapea naučit, jak se bránit proti Voldemortovým krutým útokům na jeho mysl. Ty jsou však den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Pottermore

Harry Potter and the Order of the Phoenix , 2003

evicccka
22.02.2015 5 z 5

Harry Potter je prostě nejlepší! Jedna z knížek, které jsem byla schopná přečíst na jeden nádech a několikrát po sobě.
Teď už jsem z toho sice trochu vyrostla, ale za pár let si ho třeba klidně zase přečtu:)

MachineGirl
08.02.2015 3 z 5

První čtyři díly byly bomba, u pátého jí už začal docházet dech... Ano, pořád je to pěkná kniha ze světa Harryho Pottera... ale je tam mnohem více ALE. A úplně nejvíce mi vadily ty "milostné vztahy", co se většinu knihy řešily.

Krysa1769
03.02.2015 5 z 5

Kdysi, asi tak před šest,sedmi lety,co jsem Fénixův řád četla poprvé,jsem ho ani nedočetla do konce. Tolik jsem byla zvědavá a natěšená na Prince dvojí krve(který ještě nebyl natočený jako film),že jsem Fénixův řád v polovině odložila. Knížka mi přišla zdlouhavá a místy i nudná, to se však při dalším přečtením změnilo. V tomhle díle se dozvídáme víc o postavách,děj je komplikovanější, méně pohádkový než ty předchozí a také velmi smutný,ale silný.

Péťa86
28.01.2015 4 z 5

Mám moc ráda HP, ale tento díl byl pro mě nejslabší... I tak je bomba. JKR je prostě dokonalá :-) Zase je to o osobním názoru a jak komu sedne téma.

DennieForbes
08.01.2015

No páni, tohle Rowlingové nikdy neodpustím. Harryho zjištění ohledně onoho daru, po smrti dotyčné osoby, mne totálně dostalo. Když jsem potom Harry za Nickem, přes slzy už jsem ani neviděla a nakonec, když mluví Harry s Lenkou, to už jsem měla chuť hodit knihu přes celou místnost.
Filmově se mi vždy nejvíce líbil Ohnivý pohár a i jakožto kniha u mne vede, ale po dočtení Fénixova řádu si nejsem ve svém hodnocení jistá. Nepochybně nejdojemnější kniha, jakou jsem za poslední dobu četla.
Teď ale musím HP na chvíli odložit, protože číst hned šestý díl bych asi nemohla, přes své rozhořčení. :D
Nevím, jestli se někdo cítil podobně, jako se nyní cítím já, a ani nedokážu úplně popsat, co ve mne konec zanechal, ale snad někdo pochopí. :D :)

nan9494
25.12.2014 5 z 5

Podle mě jeden z nejlepších dílů celé série.

koki.veru
18.12.2014 5 z 5

Tento díl se mi líbí asi nejvíce a zároveň je také velmi smutnej, protože v něm zemře má oblíbená postava.....

Knihomolkaa
18.12.2014 5 z 5

Nejlepší díl z celé série. Každý díl bych ohodnotila 99,99%, ale tento má rovných 100%.

feex8
30.11.2014 5 z 5

Pre mna bol piaty diel najlepsi z celej serie.

Moje hodnotenie: 98%

xeroxino
23.11.2014 5 z 5

Edicia prebudila vo mne chorobu - bibliofiliu :)
Nemyslim, ze niektora kniha je slabsia a niektora lepsia - pacili sa mi vsetky.

Ryan
22.11.2014 5 z 5

Pátý HP je pro mě výjimečný tím, že jsem ho kdysi jako nejdelší knihu přelouskal za nejkratší dobu. Téměř 800 stránek za 4 dny, to je výkon, který moje mdlé čtenářství už pravděpodobně nikdy nepřekoná. Dále je to první ze dvou dílů, jenž byl velmi výrazně zprzněn filmovou adaptací. Je až zarážející, že z nejobsáhlejší předlohy udělal Yates nejkratší film. Že zde jednoznačně vyhrává předloha nad filmem tak už nemusím připomínat. Fénixův řád je jeden z mých adeptů na nejlepší HP knihu, všechny díly jsem četl dvakrát a jasného vítěze stále nemám. Obsahuje souboj dvou největších kouzelníků a poněkud morbidní Harryho vztah s přítelkyní zemřelého Cedrika - zlatá Ginny. Příjemným překvapením je určitě nová postava Lenka, která do příběhu zapadla víc, než by se zprvu mohlo zdát. A pak je tu Umbridgeová jakožto s přehledem nejnenáviděnější profesorka, vskutku brilantně napsaná kariéristická vlezdoprdelka, o růžovém kabinetě nemluvě. Celý ten politický kontext s ututláváním a nalháváním si světlé skutečnosti, to je to, co dělá Fénixův řád nadstandardním příspěvkem do série a vůbec si nemyslím, že to Rowlingová zbytečně natahovala. Mě těch 800 stránek nedělalo sebemenší problém a to se jinak delším knihám vyhýbám.

Krami
21.11.2014

Snad bych vytkl to, že je to možná trochu douhé. Jinak pěkné čtení, za předchozími díly Fénixův řád rozhodně nezaostává, naopak.

LilianaFalcon
18.11.2014 5 z 5

Vím, že tohle je pro hromadu lidí nejmíň oblíbený díl, ale já ho prostě zbožňuju. Nedovedu si představit, jak bych se chovala, kdyby moji rodiče byli mrtví, všichni by ode mě očekávali něco, co si nemyslím, že bych dokázala. Každej by přede mnou něco tajil...
Vím, že většinu čtenářů štve, jak se Harry chová hystericky, ale..
COŽE?! Já bych byla naštvaná ještě mnohem víc!

misicka2
30.10.2014 2 z 5

Příběh sám o sobě je určitě zajímavý. Jen mi opravdu vadila délka knihy - vše se hrozně natahovalo a určitě by bylo lepší, kdyby děj více odsýpal.

MarieAnnaSarah
19.10.2014 5 z 5

Kouzelnický svět je rozdělen na dvě frakce, na ty jenž věří, že Pán Zla opět povstal a Harry je hrdinou, který mu opět unikl a na ty, kteří si myslí, že je to vše jen báchorka jeho choré a narušené mysli. Před Harrym tedy stojí nejen úkol všechny o své pravdě přesvědčit, ale i čelit mnohým nástrahám v tichosti se rozrůstající moci Pána Zla.

Další díl je opět nabit emocemi, od pocitu zmaru, z toho jak se kouzelnický svět k Harrymu chová, přes nenávist k Dolores Umbridgové, za jejíž postavu dávám Rowling velké plus, někoho tak odporného vymyslet, klobouk dolů, až k úctě k Harrymu, že i přes mnohá úskalí, se rozhodne předat své zkušenosti druhým, aby je naučil ubránit se v případě stále více hrozícího nebezpečí...

Ačkoliv někteří odsuzují, to jak se Harry zachoval, u mě tím opět stoupl v ceně a i při opakovaném čtení jsem po letech oplakala, jak za svou stále ještě dětskou naivitu a hrdinnost, jež Pán Zla využil, doplatil.

Nelze hodnotit jinak než opět plným počtem.

1v8na
15.10.2014 5 z 5

jedním slovem - ÚŽASNÉ!

Ramilia
05.10.2014 4 z 5

Díl, který se mi líbil nejméně ze všech... Harry se chová jako ublížený puberťák, i když ho z velké části chápu - vzhledem k tomu, kde a jak vyrůstal, navíc mě by taky štvalo, kdybych trčela v domově, kde se ke mně chovají jako k otravnému hmyzu, zatímco moji kamarádi se mi ani pořádně neozvou, ne tohle není to, proč se mi to nelíbí. Důvodem byl děj na Ministerstvu kouzel - jak se Harry nechal hloupě vylákat, a kvůli tomu přišel někdo o život... Přitom měl k dispozici plno způsobů, jak si ověřit pravdu, ne ale on byl prostě moc egoistický.

Jon Sníh
01.10.2014 5 z 5

Prostě klasik Potters story ;);););););):),):),):),)!

katerina3397
20.09.2014 5 z 5

Společně s Ohnivým pohárem nejlepší kniha ze série^^ myslela jsem, že to bude moc dlouhé a že se mi to nebude chtít číst, ale podstatně dýl jsem četla Relikvii smrti, která je kratší. I když tady umírá moje téměř nejoblíbenější postava, knížka je vážně super! Začátek, kdy Harry není v Bradavicích se může zdát zdlouhavý, ale má to svůj význam:)

vitek.sk
09.09.2014 2 z 5

Nejlépe to co si o této knize myslím vystihli v Divadle Sklep: "Ta kniha je především dlouhá a to tak dlouhá, že i kdyby byla snad o polovinu kratší, tak by byla furt moc dlouhá."
Kromě toho mne v tomto díle Harry neuvěřitelně štve, chová se s odpuštěním jako id..t. Štve ho všechno kolem, to, že Ron dostal odznak, který on ne, řve na kamarády a egoisticky vytahuje svoje zásluhy, které by bez kamarádů ale nikdy nedosáhl. Jak se už pořádně ukazuje ve finále kniha na ministerstvu, kde Harry také ukazuje svou naivitu a hloupost. Film byl však na to jaká hloupost je kniha poměrně kvalitní, asi proto, že děj hodně zkrátili.