Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239443/bmid_harry-potter-a-fenixuv-rad-XUU-239443.jpg 5 12591 707

Harry Potter série

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix , 2003

LEGACY
24.01.2021 5 z 5

S každým dílem člověk žasne víc a víc a s každou stránkou mu je víc a víc jasné proč se právě z tohoto stal fenomén. Tohle nikdy neomrzí. Myslel jsem, že člověk musí být knihomol, aby přelouskal 800 stránkovou knížku, ale nemusí, zde to jde takřka snadno. Na křídlech testrálů, tajemná stvoření začarovaného lesa, tajemná komnata nejvyšší potřeby, nové postavy - tento díl je zkrátka takovou páteří celé série, kde je teprve ta pravá transformace z dětských příběhů. Krásné tajemno.

lily_maleckova
20.01.2021 5 z 5

Co můžu říct? Prostě pecka!❤️
Už od toho ani nic jiného nečekám! První čtyři díly jsem přečetla (a naposlouchala) už v dětství, na poslední tři přišel čas až teď o několik let později. Nevím, na co jsem tak dlouho čekala ❤️
V příběhu se vyskytují nové postavy, back stories a prostě je všechno skvělé promyšlené!
5/5⭐❤️

Wyder
18.01.2021 4 z 5

Opět paráda, jsem rád za nové postavy, děj nám oživily. Harry v nejhorších letech docela náladový, ale to je asi pochopitelné. Dvojčata jeli bomby (doslova) celej díl.

Rozuzlení bylo pak hodně dobré, konečně víme "vše" podstatné, nebo aspoň Harry ví. :)

Vyprávění mi přišlo trošku delší než první díly (čtu na čtečce, tak ani nevím, kolik to má stran:)), ale bavil jsem se dobře po celou dobu.

Doporučuji.

RonnieSmithx
16.01.2021 5 z 5

Chlapec, který přežil, je opět na scéně a spolu s ním i ten, jehož jméno nesmíme vyslovit. Fénixův řád je stejně úžasný jako knihy předchozí a předcházející a já nemám jedinou výtku. Snad bych jen chtěla změnit osud jedné mé oblíbené postavy, ale co se mělo stát, tak se stalo.

Líbí se mi vykreslené postavy a jejich pocity, líbí se mi záblesk do Snapeovy minulosti, ale jediné, co se mi nelíbí je to, že se tohle dobrodružství pomalu blíží ke svému konci (dokud si zase všechno nepřečtu znovu).

Niu
16.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Většinou tak jednou za rok až dva si dávám čtenářský maraton všech dílů. A zrovna na přelomu roku to byl tento díl. Ze všech je nejrozsáhlejší a vlastně už tak není úplně fantasy pohádkou jako díly první. Ač jsem se dlouho zuby nehty bránila filmům, nakonec to byly knihy, co mě nastartovalo k téhle mojí závislosti :o) Vlastně mi tak ani nejde o Harryho samého, jako spíše o celý ten svět, do kterého je to zasazeno. V tomhle dílu je Harry opravdu na zabití :o) I tak se stále budu vracet. A znovu se těším na můj nejoblíbenější díl, šestou knihu.

Znovu přečteno: 10. 1. 2024
Je to trochu rozvleklejší a můj názor na Harryho se nezměnil - tady byl opravdu k nesnesení. Já osobně nemusím linku s obry a Drápem, i když mě k srdci dojímal ten dotaz Drápa na Harrg a Hermy. Co se týká Dursleyových a Umbridgeové - tohle bylo neskutečné týrání. Tuto knihu považuji za hodně temnou, nepříjemnou, ale považuji ji za přelom z pohádkového světa do světa zla i naděje. I když mám knihy dané série stále stejné, až po letech si víc všímám nesrovnalostí v překladech textu.

hambra1
13.01.2021 5 z 5

Jedním slovem super ... i když v tomhle díle mi pubertální Harry chvílema lezl pěkně na nervy.

tuommo
12.01.2021 5 z 5

... krásná práce... příběh má spád, kvalitní tempo, opět přibývají další střípky z kouzelnického světa i nosné dějové linky... HP v bujné pubertě je na zabití, ale co jiného čekat v tomto věku?:-)... Umbridgeová rules (luxusní charakter)...jen ten vztah mezi HP a AB mi tam skřípal, tam si trochu Rowlingová usnadňovala práci...

RHorse
04.01.2021 5 z 5

Není moje nejoblíbenější, ale na sérii HP nedám nikdy dopustit.

lamar3000
02.01.2021 4 z 5

Kniha je skoro podle skutečnosti.

Rainbow_Owl
22.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Harry Potter je moja najobľúbenejšia knižná séria, môžem ju čítať aj sto krát a stále odo mňa dostane plné hodnotenie. Je to spôsobené aj tým, že som s knihami vyrastala a na každý jeden diel sa mi viažu spomienky, každá kniha je pre mňa špeciálna.
Piaty diel už nie je taký “statický”, veľká časť príbehu sa presúva na Ministerstvo mágie, zoznamujeme sa so Nemocnicov svätého Munduga pre čarodejníkov, či miestom kde vyrastal Sirius Black.
Postupne sa do popredia dostávajú aj iný hrdinovia ako Ginny, Neville a jeho príbeh sa viac rozplieta.
Nechýbajú aj nové postavy, moja najobľúbenejšia z celej HP série Luna a najviac nenávidená Dolores.
V čarodejníckom svete sa oficiálne potvrdil návrat Toho koho netreba menovať a Harry prišiel o posledného bližšieho človeka, svojho krstného otca Siriusa.
Postavy nám postupne dospievajú a vyzrievajú, príbeh sa stáva čím ďalej temnejším.

mekkejla
22.12.2020 5 z 5

Trochu mě překvapilo, kolik zloby se v knižním Harrym oproti tomu filmovému nachází. Ale jsem za to ráda. Je pro mě takhle víc lidský. Příběh a zápletka byly samozřejmě excelentní, jako vždy.

vojta888
18.12.2020 4 z 5

Tenhle díl je stejně super jako všechny díly Harryho pottera ale hodně mě štve že se tam harry pořád na někoho zlobí.

Peyka
17.12.2020 5 z 5

Nejobsáhlejší Harry, kterou jsem četla ale asi třikrát. Za mě nejlepší příběh, nejlépe propracovaná zápletka.

ropo
08.12.2020 5 z 5

Harry byl občas opravdu na facku, ale jinak se kniha četla sama. Opět skvělé počtení.

miruska810
30.11.2020 5 z 5

Hrubá kniha, ale paradoxne dočítaná za kratší čas ako predchádzajúce 4 :-) výborné! Autorka snáď zámerne koniec skoro každej kapitoly dokončila tak, aby som bezhlavo pokračovala v čítaní a nešla ani spať.. :-)

adelka7079
27.11.2020 5 z 5

Nejkrásnější série, kterou znám. Vracím se k ní znova a znova již od dětství. S hrdiny jsem vyrůstala a zasvětila jim většinu svého života. Moje úchylka nabrala na obrátkách, když jsem vystudovala knihkupeckou školu a začala mít nutnou potřebu vlastnit tuhle sérii ve všech vydáních i jazycích :D Fakt díky Joanne!!

georginaa
24.11.2020 5 z 5

Boj s Voldemortem je stále divočejší a těžší. Harry má co dělat, aby to zvládl. Už nejde pouze o kouzla, ale o přežití. Další pěkný díl.

Luigi1
14.11.2020 5 z 5

Opět velice pěkné

Renda698
08.11.2020 5 z 5

nádhera krása

Alnima
07.11.2020 5 z 5

No, co dodat. Tuto knihu jsem poprvé četla ve čtrnácti,když byla vydána. Od té doby jsem ji četla už několikrát a stále musím říct, že autorka ji napsala prostě úžasně. Líbí se mi naprostá propojenost mezi díly. Stále se něco děje, hlavní hrdinové se postupně vyvíjí a nesmím zapomenout na to, že nic podobného jsem ještě (ani do teď) nečetla. Takže za mě 5 z 5*. Film dobrý, ale s knihou nesrovnatelný.