Harry Potter a Fénixov rád

Harry Potter a Fénixov rád https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29812/bmid_harry-potter-a-fenixov-rad-wtU-29812.jpg 5 12604 12604

Harry Potter série

Ďalší strhujúci príbeh mladého čarodejníckeho učňov a jeho verných kamarátov Rona a Hermiony. Napätím a nervozitou boli poznačené už prázdniny a hneď od začiatku piateho ročníka prichádza jeden otřes za druhým: na rokfortskej škole totiž z vůle Ministerstva kouzel došlo k závažným zmenám a atmosféra strachu hustne každým dňom viac a viac. Nerozlučná trojica priateľov však napriek tomu dokáže okolo seba sústrediť dosť študentov, ktorí nebudú chcieť so založenými rukami čakať, až je zlo zahubí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Order of the Phoenix , 2003

Willie
20.04.2012 5 z 5

Nejtlusčí knížka série rozhodně stojí za to :) Možná díky tomu se mohla JKR trochu víc rozepsat, poznat více Harryho přemýšlení, jeho obavy atd... Nejnapínavější mi přešli Harryho sny, kterými jste se dostávali o něco dále a dále. Rozhodně ale nemůžu říct, že by kvůli tomu byla knížka zdlouhavá nebo nezábavná, naopak!! Neuvěřitelně napínavý děj naprosto vtáhne do děje i v těch méně zabavných částí, takže vám nezbývá než jedním dechem dočíst knížku do konce a překvapit se koncem!! :) Také se dozvídáme více o věštbě, která dala vznik celému kouzelnickému příběhu. Myslím si, že kdo nepřečte tenhle díl, nikdy nemůže plně pochipit a ocenit ty zbývající. HP!! :D

Eilem
19.04.2012 5 z 5

Op§ť hrubá kniha, čo je u mňa plus. Po skvelej čtvorke rozhodne u mňa spolnila očakávania. 95 %

Džizetka
18.03.2012 3 z 5

Většinou mě odrazoval počet stran a trvalo mi předlouho se dostat do knihy a začíst se.Nu potom jsem nelitovala. : )

Calwen306
14.03.2012 5 z 5

Dokonalá séria príbehov. Dospievala som spolu s Harrym Potterom a ostatnými postavami. Je veľmi zložité vybrať najlepšiu časť, všetky diely totižto tvoria jeden nádherný celok. Všetky príbehy su skvelé, jednotlivé diely som prečítala niekoľko krát a som si istá že sa knim ešte s radosťou vrátim :)

sarekaslukova
12.03.2012 5 z 5

Úžasná kniha po sedničce se stala moji nejoblíbenější. Hodně tomu dalo některé vtipné fáze. Nebo to že už to neni taková pohádka
pro prcky ale už se člověk uni trochu více napne. Sice jsem byla na Rowlingovou trochu naštvaná že ze scény odstranila S., ale jeho smrt tomu dodala šťávu.

reykjavik
05.03.2012 5 z 5

Ani jedna ze stran mi nepřipadala nudná.
Bavila mě a zároveň tajila dech.
Doporučuju pro ty, kdo se doma nudí.

DarkFireflies
25.02.2012 5 z 5

Touto knihou mi autorka znovu dokázala, že dokáže napsat cokoliv a vždy to bude perfektní. Již Ohnivý pohár byl trochu "temnější", ale tady to celé začíná ještě více gradovat. Každopádně, celý příběh byl kromě toho všeho okořeněn trochou humoru a tím vyvážil celou jeho náladu.
Byl to ale vůbec ten první díl, který mě rozbrečel takovým způsobem, že jsem ještě tři hodiny po dočtení nebyla schopna absolutně ničeho.
Prostě a jednoduše, další geniální díl. :)

Layss
21.02.2012 4 z 5

Já ho pokládám za takový první opravdu vážný díl, kdy dojde k úmrtí hodně blízkého člověka... O to je to pak osobnější..

Snow
20.02.2012 5 z 5

Spolu s pohárem je tento díl nejlepším čtivem HP, i když trochu dlouhým. Pamatuji si, jak sem knihu četl prve jako neoficiální překlad na blogách, bylo to super! rozhodně patří k TOP!

pufina
06.02.2012 5 z 5

Napětí začne od samotného začátku. Je tam spousta částí, které miluju a vždycky se s chutí do knížky začnu. Dolores Umbridgeová byla vynikající postavou, tak skvěle protivná a nechutná.. Má oblíbená postava zde umírá (a nikdy neodpustím Yatesovi, že tuhle scénu tak posral, ehmm) a to Rowlingový neodpustím! Ale dobře, už jsem se přesto přenesla :-) Nikdy nezapomenu na to, jak jsem Fénixův řád četla celou noc a musela jsem knížku mít hned, jakmile vyšla.. (I když jsem nikdy nezažila půlnoční stání u knihkupectví, to bych si ráda zažila..)

Di...
31.01.2012 5 z 5

Napoprvé jsem knihu přečetla jedním dechem, napodruhé jsem ji zvládla přelousklat už za dva dny. Teď na potřetí mi měla dělat společnost při cestě vlakem. Po tolika letech a po silném ovlivnění filmy bylo pro mě čtení opět strhujícím zážitkem, ve který jsem ani nedoufala. Jako bych knihu četla poprvé. Fantasie i vypravečská schopnost Rowling je přímo strhující. Přesto, že se jedná o nejobjemnější svazek celé ságy, mohl být příběh klidně ještě delší - při čtění jsem se nikdy nenudila, vychutnávala jsem si pečlivě servírované dávky humoru, napětí a v tomto případě i pořádné dávky psychologie. A přesně jako při prvním čtení jsem se ani nezastavila, abych nechala zapůsobit smrt jedné postavy, protože jsem prostě nemohla přestat číst.
Občasnou nelogičnost děje i nevěrohodné chování některých postav pro mě vyvažuje způsob, jakým autorka celý příběh vypráví i jaké poselství do něj vkládá. Jsem ráda, že jsem mohla s Harrym Pottrem vyrůstat, čekat před knihkupectvím na další díl a po přečtení vést bouřlivé diskuze, co se stalo a co se bude dít dál.

Sussanah
17.01.2012 3 z 5

V tomhle dílu mě nesmírně míchala Harryho nekomunikace... Nicméně i tak jsem knihu přečetla velice rychle a vrhla se na další =)

meggy248
13.01.2012 5 z 5

hrozne dobra ale aj hrozne dlha :D

kristie
09.01.2012 4 z 5

Jsem ráda za tuhle knihu a celkově za celou ságu HP.Právě díky této knize jsem začala číst knížky sama pro sebe .pro zábavu a ne jen z "donucení" a "nátlaku" rodičů a učitelů:).

kneznaL
02.01.2012 3 z 5

Opravdu dobrá část celé série (i když zdaleka na nejlepší). K Harry Potterovi jsem se dostala ještě dávno předtím, než propukla ta filmem podpořená harry-potter-mánie, takže si myslím, že jsem si to i víc vychutnala. Smrt S. mě velmi zasáhla, byla jsem na autorku i trochu naštvaná. Pozdější díly ještě trochu víc. Přesto dávám 3 hvězdičky.

zipporah
29.12.2011 5 z 5

Dobrá story žvejka, na štyri hviezdičky a piata patrí Dobbymu za Veselé HARRYnoce! Rowling´s humour je tu presný a ja sa už takto roky rehocem a chechocem

dangerita
28.12.2011 5 z 5

Parádní, stejně jako předchozí díly. Pořádně poškádlí fantazii.

Hanyuu-hime
23.10.2011 5 z 5

Po nějaké době jsem se rozhodla si knihu přečíst znovu, a i když už po několikáté, stále mě to baví a nemohu se od toho odtrhnout. Od předchozích dílů se to liší tím, že Harry a ostatní studenti už nejsou ty malé děti a tak se to zase posunulo trochu dál. Harry Potter mě prostě nikdy neomrzí!

Oter
03.10.2011 3 z 5

Nevím, ale mně přijde jaksi nudný :(

JaneTrestry
31.08.2011 5 z 5

tak u této části, jsem bulela poprvé (pak jsem bulela u každé knížky - 6 a 7), ale u filmu smrt S. byla tak rychlá, že jsem byla trochu sklamaná, ale kniha byla fakt super :)