Harry Potter a Fénixov rád

Harry Potter a Fénixov rád https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29812/bmid_harry-potter-a-fenixov-rad-wtU-29812.jpg 5 12604 12604

Harry Potter série

Ďalší strhujúci príbeh mladého čarodejníckeho učňov a jeho verných kamarátov Rona a Hermiony. Napätím a nervozitou boli poznačené už prázdniny a hneď od začiatku piateho ročníka prichádza jeden otřes za druhým: na rokfortskej škole totiž z vůle Ministerstva kouzel došlo k závažným zmenám a atmosféra strachu hustne každým dňom viac a viac. Nerozlučná trojica priateľov však napriek tomu dokáže okolo seba sústrediť dosť študentov, ktorí nebudú chcieť so založenými rukami čakať, až je zlo zahubí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Order of the Phoenix , 2003

orangerose
05.03.2013 5 z 5

skvělý díl je tajemný, napínavý ,taky jsem se nasmála jak Fred a George Weasley prohnali rachejtlí tu babu Umdrigeovou ve filmu :D
je skvělý jako ostatní díly :)

MARSgirl
01.03.2013 4 z 5

Úžasný díl, stejně jako ty ostatní, jen ty mozky a velká honička na Ministerstvu a čekání na smrt mě děsili?

mautina7
01.03.2013 5 z 5

Podle mého názoru nejlepší díl. Začínáme se více dozvídat o undergroundových záležitostech. Při čtení jsem pociťovala silné pocity empatie s Harrym, když byl osamocený a myslel si, že se na něj všichni vykašlali. Prostě kloubouk dolů před J. K. Rowling ;)

b7a7r7u7s7k7a
17.02.2013

Tato kniha se mi líbila ze všech dílů nejvíce, Harry s Cho dodali knize špetku lásky, kterou potřebovala...

Petruše90
08.02.2013 5 z 5

Skvělý, stejně jako předchozí díly.

tleming
01.02.2013 5 z 5

tenhle díl mám přečtený vícekrát než ostatní. nevím proč. má pro mě nějaké zvláštní kouzlo :)

Byxy123
31.01.2013 5 z 5

Tato kniha a Princ dvojí krve se mi nejvíce líbily z celé ságy. Každá byla dobrá, ale tyhle dvě mají něco do sebe. :)

Bet
29.01.2013 5 z 5

Super, stejně jako předchozí díly.

Phoenix16.cz
03.01.2013 5 z 5

Pohádkový nádech vzal totálně za své a kouzelné Bradavice jsou ty tam. Zato na čtenáře čeká temný příběh plný napětí, kde děti na sebe berou role dospělých a dospělí jim v tom nemohou zabránit. Harry a ostatní konečně začnou pořádně využívat nastudované vědomosti čar a kouzel v praxi a příběh se začíná čím dál víc komplikovat a zároveň směřovat k nevyhnutelnému, přestože konec série je ještě v nedohlednu. Fénixův řad je takový nástin věcí budoucích, které vyvrcholí koncem série. V této knize mi oproti minulým chyběl silný hlavní motiv, kolem kterého by se kniha točila. Fénixův řád na mě působil jako další instituce, která bojovala proti těm ostatním.

Dominik340
02.11.2012 5 z 5

Pro mě taky jednoznačně nejlepší z celé série, emotivní, super

petruska.z
02.11.2012 5 z 5

Pro mě osobně nejlepší z celé série. Velmi se mi líbil autorčin popis Harryho dospívání - pocitů osamělosti, sebelítosti, zmatek s láskou. Četla jsem ji několikrát. O emotivním závěru ani nemluvě. U něj jsem poprvé uronila i slzu.

jana89
31.10.2012 5 z 5

Fénixův řád byl pro mne velmi emotivní, hlavně ten konec... Také si zaslouží zdůraznit hodiny nitrobrany se Snapem, jako mou nejoblíbenější postavou, které neměly chybu.

TessDragon
11.10.2012 5 z 5

Začátek velkého dobrodružství v kouzelných Bradavicích s těmi nejnezapomenutějšími postavami na celém světě. Harry Potter je prostě jedinečný originál, který vás vezme za srdce a vy prostě musíte číst.
A ničeho nelitujete. Harry, Hermiona, Ron, Fred, George, Ginny, Neville, Snape a mnohem více...S těmi jsem prožila své dětství, a bylo opravdu kouzelné. J.K.Rowling vymyslela příběh, tak, že do sebe nádherně zapadnul a na konci se nám dostalo odpovědi na naše otázky. Jsem moc ráda, že jsem si mohla Harryho přečíst a v nejbližší době se snad k němu ještě dostanu.

Knížka je opravdu hodně tlustá (i když v jejím případě je to jen dobře ;D), ale děj je úžasný, sice knížka není nejlepší, ale rozhodně je nadprůměrná. Cho jsem zde moc neměla ráda, to snad více ve filmu, Ginny mi bylo líto, a k Umbridgeové- teď jsem ráda za naše učitele. ;D

kacimilek
20.09.2012 5 z 5

Tohle je jediná kniha, kterou jsem si pouze vypůjčila a nemám ji doma ve své harrypotterovské knihovničce (musí ji co nejdříve doplnit)! Ale přesto že je velmi dlouhá byla výborná. Jedna z nejlepší ze všech sedmi.

studentik
24.08.2012 4 z 5

Knížka na můj vkus až moc dlouhá a někdy do ní přidala paní Rowling příliš obsáhlé situace.Přes tyto nedostatky přečteno a zatím moje nejvíce stránková knížka přečtena s velkým překvapením co se vývoje postav týče.

Lady_Ef
23.08.2012 2 z 5

Knížku jsem četla více méně z povinnosti, jen abych měla dočtenou celou série. U šestého jsem to však vzdala a dala přednost filmům.

Kristie-Sophi
12.08.2012 5 z 5

Miluju bychličky, a tahle není vyjímkou :) Měla jsem ráda tu studentskou rebélii a ANTI-UMBRIDGEOVSKÝ spolek :)

ValKing
22.07.2012 5 z 5

Abych se přiznala, tak nemám Fénixův řád moc ráda, ne z toho důvodu, že by byl špatně napsán, ale proto, že už je skutečně temný. Zdrcující přeskok od pohádkového fantasy pro moji dětskou dušičku a takřka válečným thrillerem. Naštěstí Rowlingová dokáže úžasně popsat cokoliv, takže holt Fénixův řád přijímám do ságy a ačkoliv to není díl, co bych znovu otevřela a s nadšením četla, dávám pět hvězdiček.

cathyblack
02.07.2012 5 z 5

Má nejoblíbenější kniha ze série o brýlatem hubeňourovi, který z Voldemorta zlou duši vytřese. Nejspíš pro její tloušťku, nebo možná proto, že se mi zamlouvalo Harryho běsnění pocitů, které z něj dělalo naprosto obyčejného kluka s pochybnostmi, namísto hrdiny - který všechno dokáže s hůlkou v levé zadní...

Zuzvil
26.06.2012 5 z 5

A už jsme u pátého dílu této skvělé a fenomenální série. Tady už jde opravdu tzv. "do tuhého" a jedno napětí střídá druhé. Paradoxně nejprotivnější na tomto díle je právě Harry, ano, i on se jako jiné děti dostává do puberty, ale i tak. Knížka je taky pěknou bichličkou (cca 800 stran), takže je opravdu co číst. Celý děj se nám markantně posouvá a všechno co se v tomto díle dozvíme má dohru v dalších dílech.