Harry Potter a Fénixov rád

Harry Potter a Fénixov rád
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29812/bmid_harry-potter-a-fenixov-rad-wtU-29812.jpg 5 12632 12632

Harry Potter série

Ďalší strhujúci príbeh mladého čarodejníckeho učňov a jeho verných kamarátov Rona a Hermiony. Napätím a nervozitou boli poznačené už prázdniny a hneď od začiatku piateho ročníka prichádza jeden otřes za druhým: na rokfortskej škole totiž z vůle Ministerstva kouzel došlo k závažným zmenám a atmosféra strachu hustne každým dňom viac a viac. Nerozlučná trojica priateľov však napriek tomu dokáže okolo seba sústrediť dosť študentov, ktorí nebudú chcieť so založenými rukami čakať, až je zlo zahubí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Order of the Phoenix , 2003

wikiniki
11.03.2014 4 z 5

Opět krásný, i když v porovnání s přechozími díly, v určtiých pasážích nudnější příběh z Bradavic. Po celou dobu jsem nesnášela Umbridgeovou. Percy mě velice zklamal a to jsem ho moc ráda. Harryho Ronovo i Hermionino chování se vyvíjí spolu s jejich věkem a to se mi na tom líbí. Puberta jako vyšitá. První lásky, pusy. Už to nejsou ty malé děti, ale dospívající lidé, kteří mají svojí hlavu a nenechají si poradit. Dostaly mě popisy ja Fénixova řádu, tak ministerstva kouzel a odboru záhad.

Roselunda 1928
10.03.2014 5 z 5

Harry Potter patří do kategorie knih, keré se mi líbí.
SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Misan1993
01.03.2014 5 z 5

V roce 2014 už asi moc nových přírůstků neoslovím, protože to má každý minimálně jednou přečtené, ale jak říkám: Přečtěte si to, stane se tahle série vaší součástí!!

moonchild
28.02.2014 5 z 5

Zajímavá kniha.Čím více se blíží ke konci,tím více se mi líbí.Ani mi nevadí ta tloušťka.

Mrazulka
22.02.2014 3 z 5

I když mám Harryho Pottera ráda, musím říci, že jsem měla velký problém tuto knihu dočíst. Tahle se táhla skoro od začátku do konce.

slamenka
13.02.2014 5 z 5

Já mám celkově radši Harryho až od čtvrtého dílu a ten pátý se mi četl fajnově. Jen jsem chvílema měla pocit, že kdyby stál Harry vedle mě, tak mu s čistým svědomím občas lisknu. hold mě vytáčelo jeho chování, což je na druhou stranu chvála pro J.K.R., že zvládla tak skvěle zachytit na nervy lezoucího puberťáka.

reccal
13.02.2014 3 z 5

Jajajaj... kdyby těch 800 stran bylo zajímavých, jednalo by se o skvělého nástupce skvělých dvou dílů předešlých. Fénixův řád je ovšem zajímavý jen v první půlce a to především díky štábu Fénixova řádu, a pak to jde hodně rychle do.... z kopce. A přitom Umbridgeová je perfektní, zejména ve filmu. Dočteno se zaťatými zuby, aniž bych vlastně moc chápala, co čtu.

mijala
12.02.2014 5 z 5

Pro mě jeden z nejlepších dílů celé série. Závěr byl výborný a bitva ještě lepší. Jediné, co mi hodně vadilo, byla smrt jedné z postav. Byla to moje oblíbená postava a chápu, že se to Rowlingové hodilo do děje, ale nikdy jí to neodpustim, a to i když vezmu v potaz úmrtí v poslední díle.

Nelishka
11.02.2014 3 z 5

Jediný Harry, který mě prostě nebavil číst. Musela jsem se do té knížky nutit.

Nemesis Moriko
10.02.2014 5 z 5

Ten díl.. :333
Umbridgeová je opravdu megamrcha a to jak se založí BA..:33

Ladys
10.02.2014 3 z 5

Potter pořád ukřivděnej.... Doufám, že nebude i ve zbývajících dílech. A opět zbytečně dlouhé. Ale závěr měl grády

Eumenida
09.02.2014 5 z 5

Dolores Umbridgeová, dokonalá megamrcha! Typická megera, která dokáže týrat děti s úsměvem na rtech a velmi rafinovaně (Harryho psaný trest byl opravdu rafinovaně vymyšlen). Jinak Fénixův řád se mi líbil stejně jako ostatní díly, do popředí se dostal i dosud nešikovný Neville, navíc jsme se trochu dozvěděli i o Nevillových rodičích, to bylo hodně emotivní.

Lole
06.02.2014 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl, kde se v studentech zrodí touho po rebélii a nenechat Umbridge utiskovat.

Kmotr99
04.02.2014 3 z 5

V pátém pokračování definitivně končí Harryho dětství a i kniha je dospělejší. Na to, že má 800 stránek, se to četlo dobře, stejně dobře jako ostatní díly. Ano, je to dobré, ale mezi Pottermaniaky nepatřím a smrt S. jsem ani moc neprožíval.

Cacolinka
02.02.2014 4 z 5

Fénixův řád mám ráda a ještě si živě vzpomínám, jak jsme všichni potternadšenci ve třídě čekali až bude od pana Medka přeložen a my ho mohli konečně přečíst. Bylo to nekonečné.
To jak dopadl S., mě, v té době, dostalo stejně jako Harryho. Pořád jsem čekala, že se nakonec objeví zpět na scéně...potom to ale Lupin vyloučil a já jsem zírala nevěřícně na stránku jako Harry na Lupina.

Silencia
13.01.2014 5 z 5

Konečně se ukázalo, že i Harry je jen člověk a může se i splést a něco podělat. Není tak skvělý, že mu vždy vše projde, všichni mu pomůžou a on je nejlepší. Paradoxně se mi tato knížka líbila asi nejmíň (až na tu nejvíc část, kdy se Harry vrátí do Brumbálovy pracovny), ale své místo v sérii má a bez ní by to nebylo ono.

Potter
09.12.2013

Užasná kniha

adelajonakova
08.12.2013 3 z 5

Pro mě snad nejlepší díl :)

Daffodila
24.11.2013 5 z 5

Ježíš jak já tu babiznu Umbridgeovou nesnášela! První kniha, jejíž četba ve mně vyvolala fyzické projevy odporu a nechuti k jedné růžové, pisklavé babě. Jinak jako vždy báječný Potter!

vojtaruzek
06.11.2013 5 z 5

Opravdu skvělé, dodám snad jen, že hlavní ženskou záporňačku může nenenávidět jen člověk bez emocí. Mě samotnému lezla krkem víc než samotný hlavní záporák.