Žízeň

od:


KoupitKoupit eknihu

Harry Hole si chce užívat spokojený život s Ráchel a poklidně vyučovat na policejní akademii. Jenže v Oslu dojde k vraždám několika žen, které si daly schůzku přes Tinder. Vyšetřovacímu týmu v čele s Katrin Brattovou zůstává rozum stát nad tím, že obětem vždy zmizelo určité množství krve. A tak je Harry povolán zpět do služby. Dopátrat se pravdy není ani pro něj jednoduché. Navíc je postaven před zásadní dilema: dát přednost rodině, nebo vyšetřování....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/359456/zizen-EzB-359456.jpg 4.61495
Série:

Harry Hole (11.)

Orig. název:

Tørst (2017)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Kniha Zlín
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (409)

Přidat komentář
maryska09
02. prosince

Opet vyborny Harry Hole - velmi ctivy a napinavy. Jen pokud ctenar zna styl psani pana Nesba, tak pomerne brzy odhali skutecneho vraha, coz nijak neubira na celkovem hodnoceni knihy.

Hustoles380
28. listopadu

Zatím jsem přečetl všechny Nesbovky s Harry Holem, všechny super,tato snad nejsuper????

GraceC
28. listopadu

Po dlouhé době kniha, která mě okamžitě oslovila. Nikdy jsem od Nesba nic nečetla a tento poklad mě mile překvapil svým poutavým a opravdu napínavým textem... Rozhodně doporučuji!

Honza23
22. listopadu

Pamatuji, když jsem si od Nesba přečetl jako první knihu Sněhuláka. Byla to jediná kniha, kde jsem uhádl vraha. V Žízni jsem byl ale tak blízko, že mi listy knihy jen létaly před očima, jak jsem byl nedočkavý. Avšak i zde Nesbo prokázal své umění zápletky a dramatu a mé detektivní snažení rozmetal na posledních stránkách. Palec nahoru pane autore, tyhle knihy jsou víc než droga a já chci s každou další víc a víc. Osobně tuto knihu srovnávám právě se Sněhulákem, tedy absolutní špička série HH.

banduembata
21. listopadu

K Nesbovi niet čo dodať. Buď ho milujete, alebo nie.

BlueTer
20. listopadu

Já tuhle sérii prostě miluju. Začala jsem to číst úplně náhodou a vůbec toho nelituji. Jo Nesbo se neopakuje, což je obdivuhodné, protože když píšete o vraždách tak vám za chvíli dojdou nápady. Kde končí byla kniha trošku taková vláčná, že už jsem se trochu těšila az bude konec, ale závěr knihy byl opět ve svižném tempu. Dějová linka Andrea Wyllera a jeho otce mě víc než trochu zmatla, ale podle mě obě postavy mají smysl. Jak už tady v jednom komentáři zaznělo, Ráchel byla snesitelnější, ale asi jen proto, že byla půlku knížky v limbu. Ale celkově mi jako postava prostě nesedla. Za to mám opravdu ráda Katerine a jsem zvědavá, čí to dítě bude. Hodně věcí naznačuje, že Harry ale obávám se, že Jo nás opět jen poplete. Ale já bych si malého Harryho přála. Ne nadarmo se Jo drží na prvních místech :)

Wyder
11. listopadu

Tak za mne spokojenost. Zase po pár dílech mě Nesbo překvapil a asi jako vícero čtenářů jsem tipl špatně vraha, což už bohužel v posledních dílech série byla rarita. Pro fanoušky série nutnost, pro ty ostatní díl, ve kterém Nesbo ukáže, co umí. Pěkně to graduje, má to spád a překvapení. No a navíc se nemusíme bát o pokračování...

Evišťátko
09. listopadu

Dobrý Nesbo, dobrý Hole, akorát... místy mě to připadalo jak se říká přitažené za vlasy, nicméně to neustále napětí, ve kterém autor čtenáře po celou dobu drží, je k famózní.

ViktorieV
08. listopadu

Potřebuji pokračování!!! HH12, prosím ♥

Nočnípták
04. listopadu

S Harrym Holem jsem zkusila dvě knihy a nelíbily se mě. Takže na další jsem chuť neměla. Pak jsem si přečetla komentář medlovice na Žízeň. To rozhodlo. A tak čtu a čtu. Už mi chybí jen pár stránek do konce a najednou zvolňuju, začíná mi být líto, že už bude konec. A je konec. Už přemýšlím, kterou teď?Díky tomuto spisovateli měním názor na severské thrillery/samozřejmě s výhradami/. A díky medlovici na tohoto spisovatele.

Karcoolka2210
30. října

Nemôžem si pomôcť, ale Nesbo ma zasa dostal :) Po dlhšom čase som zasa čítala niečo brutálnejšie, a v podstate som zistila, že je brutál čítať takéto brutálne knihy v dnešnom brutálnom svete. No Harryho som jednoducho musela dočítať.

surikata246
27. října

Severské detektivky jsem objevila až později a ještě na doporučení kolegů a přátel.Přes počáteční nedůvěru jsem přečetla téměř všechny s detektivem H.H. a nelituji.

ashburton
26. října

Harry měl skončit Levhartem, tedy na vrcholu. Od té doby to jde trochu dolů a tady už srážím hvězdu, co je moc, to je moc. Ale pořád je to nadprůměrné čtení!

MirkaProk
25. října

Tak Nesbo opět nezklamal. Sérii s Harrym Holem zbožňuji. Opět když už si člověk myslel, že případ vyřešen a vrah je znám, tak zjistí, že je vlastně zase všechno úplně jinak a to mám u knížek Nesba ráda. Samozřejmě doporučuji k přečtení a těším se na další knihy od tohoto autora

dzafik
22. října

U Nesba mě vždycky baví, že si člověk říká, že ho má tak načtenýho a přečtenýho, že stoprocentně vím, kdo je vrah. A ejhle... :-D

Katulinka69
20. října

Severka,četla jsem všechny Nesba a určitě bych šla do další.

Vojslava
14. října

Jedenáctý díl mne mne mile překvapil kompaktností, spádem, no a samozřejmě vášnivou žízní, kterou zažívá snad každá postava až na ty nejokrajovější. Každopádně jsem si tenhle opravdový krvák náramně užila!

Jerry H
13. října

Tak zatím asi nej co jsem od něj četl, nevím sice kam na ty nápady chodí, ale jedině dobře, že mu přicházejí. Bylo to i umocněno, že jsem knihu četl při cestování, kdy jsem spal různě v přírodě, takže se mi krásně usínalo :-)

medlovice
06. října

Už chápu to šílenství kolem Jo Nesbo a jeho knih a přidám si tohoto spisovatele do oblíbených. Protože já mám žízeň , velkou Žízen . Žízním po dalších knihách a opravdu se těším na svou Nemesis .
Vrací se z naší knihovny do výměnného fondu dost ohmataná.

intelektuálka
04. října

Musím říci, že Harry se pomalu stává rodinným přítelem - už se známe pár let a on mne vždy překvapí...

Proč ? Protože jeho postava ztělesňuje prototyp chlapa - toho, který nestřílí ze zálohy, ale jde přímo za svým cílem...

Tak jako má vrah žízeň po krvi /a zde doslova/, stejně tak Harry žízní po jeho dopadení...
Proto mu tolerujeme jeho excesy - alkohol, drogy, ženy - on z boje vychází zjizvený, ale vítězí nad zlem.

Závěr naznačuje, že se můžeme těšit na pokračování - a já se těším.

olga8832
01. října

Klasická severská úchylárna :-)

mayinka
30. září

Musim rici :) ze jsem si zase pocetla s busicim srdcem :) neni dobre tuto knihu cist pred spanim.

stryc_Pepin
24. září

Netřeba se nějak zásadně rozepisovat, neb vše bylo řečeno v komentářích níže, nicméně za mě plný počet, protože to je přesně to, co od autora jako je Nesbo očekávám.
Nebudu se nijak babrat v detailech které mi trochu nesedí, nebo v chování toho, či onoho aktéra, ale posuzuji knihu jako celek v dané sérii a zde dle mého naprosto splnila očekávání.
Kniha plná napětí, akce a mistrného navádění k fabulacím, prostě mistrovská krimi kterou jsem opět polknul jedním dechem ... wow !
Co více dodat? .... Už se těším na další díl série :-)

petr5364
23. září

Za mě to nejlepší, co mi Jo Nesbo v této sérii předložil.

kalache
22. září

...odpověděl jí,že nejlepší strategií pro přežití vždycky bylo napodobovat starce,protože ti jsou přeci jenom vítězové,právě proto,že přežili...

Řihis
17. září

Prozatím poslední díl série s Harrym Holem. Pro mě skvělé čtení, nebylo chvíle, kdy by mě to nebavilo. Brutální vraždy, napínavé příběhy, romantické zápletky. A to že poteče tolik krve by mě ani ve snu nenapadlo. Ale když je žízeň, nedá se nic dělat, až jsem ji z toho dostal taky. :-D
Každopádně já byl a jsem spokojený a doporučuju. Nejen tuhle knihu, ale celou sérii.
Pro mě jako nečtenáře zatím nejlepší čtení, do kterého jsem se pustil.

bery11
12. září

Drsné,ale to je typický Nesbo

wally
12. září

Úžasné...nevím, co víc napsat. Tahle knížka a tento díl mne pohltil jako žádná předchozí Holeovka...

BernardBlack
10. září

Po Levharta považuji Harryho od Nesba za jednu z nej detektivních serií co jsem kdy četl, pak nám začal poněkud " supermanovati a bondovati", ale i tak díky za krásné vzpomínky a ještě jeden relaps:)

u_marketa
07. září

Nejlepší ze všech jedenácti. Člověk má opět chuť zabít Ráchel, ve chvíli, kdy začne mrmlat, že jí muž málo chodí domů - protože si chudák Harry po třech letech nudnýho učení na univerzitě, který provozuje kvůli ní, dovolil na chvilku dělat to, co ho opravdu baví. Ale nic, konec to vynahradí - a doufám, že je to fakt pravda, protože malej Harry by měl tu nejlepší matku, jaká se v celý sérii najde! Jinak je to skvěle vystavěný, nemyslím si, že překombinovaný - anebo jsem už zvyklá. Protože i tady se najdou podobný rysy jako v předchozích dílech - u jednoho člověka jsem si od začátku říkala, že kdyby v tomhle díle nebyl představen vrah hned na začátku, tak si myslím, že je to on, protože se chová typicky vrahovsky jako ti z předchozích dílů. A pak se - spoiler - dozvím, že je v tom taky namočenej. A mě to vlastně těší, že ve světě holeovských knih, kterej mi zpočátku fakt připadal překombinovanej, jsem našla opakující se jistoty :-) Jen tak dál, Harry je s postupujícím věkem čím dál lepší, a tím, že teď bydlí u snobů a dělá nudnou práci, tak pak vždycky vynikne ten kontrast, když začne dělat to, co je jeho. Z unavenýho učitele je najednou energickej kluk, kterýho baví život. Tak se těším na pokračování!