Prízraky

Prízraky
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168714/bmid_prizraky-p2D-168714.jpg 4 2954 2954

Harry Hole série

V uliciach Osla sa zjavila nová droga violín, opiát silnejší než heroín a vyvolávajúci oveľa väčšiu závislosť. Mladý narkoman Gusto leží v byte na podlahe, krváca a čoskoro zomrie. Za zvukov kostolných zvonov rekapituluje svoj životný príbeh. Inšpektor Harry Hole sa po troch rokoch strávených v zahraničí vracia do Nórska. Žiada bývalého policajného nadriadeného, aby mu umožnil vyšetriť takmer uzavretý prípad vraždy. Dostane povolenie navštíviť vo väzení údajného vraha, 18-ročného chlapca, s ktorým ho však spája vlastná minulosť. Vražda spočiatku nesie typické znaky násilia z drogového prostredia, ale rozrastie sa do rozmerov, o ktorých sa Harrymu ani nesnívalo. Väčšina stôp totiž vedie inam, do vyšších kruhov, a inšpektor sa takisto stáva nepohodlnou osobou. Vyšetrovanie smeruje k prekvapujúcemu vyústeniu. A zatiaľ čo Harry pátra, Gusto pokračuje v rozprávaní svojho príbehu...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Gjenferd , 2011

vorenus
12.11.2014 5 z 5

Nesbo je král severské krimi! Jeho knihy prostě musí zbožňovat každý!! I když pár momentů v knize je přehnaných, ale i tak je to prostě strašně čtivé. Harryho musíte buď milovat a nebo nenávidět. Nic jiného mezitím není.

VladkaBU
11.11.2014 4 z 5

... i já jsem začala Sněhulákem, který mě pohltil, pak přišlo několik dalších, a pak bum Levhart. Musím říct, že Přízrak mě zprvu hned nezaujal, až v druhé polovině příběhu mě knížka začala bavit, byla jsem zvědavá, kdo to tedy byl a nebyl. A četlo se to samo

pkweb.eu
10.11.2014 5 z 5

První co jsem s Holem přečetl, byl sněhulák. Ten mě zaujal natolik, že od té doby pokračuji. Zatímco levhart mi přišel částečně okopírovaný sněhulák, přízrak je jiný. jiný a přitom stejný. Styl vyprávění, střídání pohledů, atmosféra (a bohužel i Bondovské schopnosti hlavního hrdiny). Kniha je čtivá takřka do posledního slova a krom hlavního příběhu se je velmi zručně posunut i celkový příběh Harryho. Parádní čtení.

Merynkaw
09.11.2014 5 z 5

Nesbo ani Harry :-) nezklamali. Asi to nevydržím, a budu muset přelouskat poslední díl v angličtině, do roku 2015 na něj čekat nebudu.

Paja85
08.11.2014 5 z 5

Super díl, moc se mi líbil.

Eevina
08.11.2014 5 z 5

Sakra, ten konec! už se nemůžu dočkat jara. Nicméně musím říct, že tohle je nejtemnější knížka z celé série. Výborná, geniální a skvělá. Další slova by byla jenom opakováním toho samého:)

ElenaM
06.11.2014 5 z 5

Fenomenální a nejlepší kniha z celé HH série! Mnoho napětí a naprosto nečekaný závěr a rozuzlení....!!! Severská krimi už nikdy nebude osobnější!

allebra
05.11.2014 5 z 5

Nesbo opět nezklamal, četlo se velmi dobře, všechno do sebe zapadalo, napětí až do konce! Těším se na Policii!

joki
04.11.2014 5 z 5

Dobré.

goldiex
04.11.2014 5 z 5

Milý Jo, děkuji, zase se ti to povedlo. Parádní počteníčko, napínavé a krásně propletené. I po tolika knihách máš stále čím překvapit.

Zodiak
02.11.2014 3 z 5

Předesílám, že mám Nesbøho knihy rád a přečetl jsem je všechny. Na Přízrak jsem se moc těšil a zvláště po přečtení prvních ohlasů. Ale musím souhlasit s DejnouDee níže. Hary se v některých okamžicích stává supermanem v Hollywoodském stylu (ne, že by tomu tak občas nebylo i v některých předchozích knihách, ale už to začíná být dost přehnané, zkuste se nadechnout vzduchu z prázdné láhve od Jima Beama a pak uplavat pod vodou 40 m). A ty já nemusím. Samotný konec překvapující momenty nepostrádá, ale přesto jsem čekal asi něco víc. Takže do mého topu HH se Přízrak nedostal, ale rozhodně se těším na další knihu.

DejnaDee
31.10.2014 3 z 5

Po přečtení tohoto dílu mám hodně rozporuplné pocity. Děj opět napínavý, svižný, někdy doslova dechberoucí, krásně napsaný a prošpikovaný mnoha zápletkami, honičkami, dedukcí a Harryho ohromujícího instinktu, ale mnohdy také hodně překombinovaný a silně nereálný a přehnaný. Z Harryho Hola se postupem času a dílů stává superman - co všechno on vydrží, to je až k nevíře. Dalo by se říci, že Harry-superman zvítězil nad Harrym-člověkem. Za mě tentokrát je tři hvězdičky, určitě jsou lepší díly.

michalka S.
31.10.2014 5 z 5

Opět skvělá kniha už teď se těším na další díl HH !!

kaaaci
28.10.2014 5 z 5

Nesbo nezklamal!! Policii mám v angličtině, takže asi neodolám :-)

Modrina
27.10.2014 5 z 5

Uffffffff.......... Dočetla jsem to v noci a ještě se z toho vzpamatovávám. Nesbø je magor. Geniální magor.

Alex732
26.10.2014 4 z 5

Kniha dobrá a napínavá, až na to vyprávění Huberta nebo Hodana ze skládky někde u Vizovic. To mi připadalo tak nějak navíc, jako když jsem honil stránky do diplomky.

Katschka
26.10.2014 5 z 5

No do háje zelenýho! Pět hvězd a dalších pět k tomu! Vše bylo řečeno, nemám co víc bych dodala! Nesbo je Bůh!

cl3rick
26.10.2014 5 z 5

Po dočtení mě napadá asi jediná věc. Jak mám sakra vydržet čekat další svineckej rok na pokračování? V tomhle docela závidím naším východním bratrům, že objevili Holea před náma. Jinak Přízrak jako kniha musím uznat měla trošku pomalejší tempo uprostřed, které se ale na konci změnilo v opravdu zběsilou jízdu. Která skončila... jak skončila.

0anet0
25.10.2014 5 z 5

"Život je příliš drahá restaurace. Smrt je účet za jídlo, který jsi ani nestihnul sníst."

Rozuzlení, které opravdu nečekáte.

Petr K.
24.10.2014 3 z 5

Z kraje napisu, ze se mi kniha libila a clovek se do ni zacte a s cistym svedomim mohu doporucit. Podle meho nazoru take slabsi nez predchozi dily. Ale to bude tim, ze Snehulak je a bude neprekonatelny. I ten Levhart byl daleko napinavejsi a to koncil ve stylu americkeho akcnaku :-)

Pro me slabsi z duvodu tematu - drogy, politika a mafianske praktiky (pro me nuda) Uplne nejvice mi vadi neustale zvraty vztahu Harryho a Rachel (jo ne, jo ne, jo ne - od tretiho dilu!) Konec zustal otevreny, takze se tesim na dalsi dil :-) Pokud jste necetli predchozi dily (vsechny!!), tak se ani neobtezujte cist Prizrak, protoze budete absolutne mimo misu! Urcite to ale stoji za precteni i kdyz remcam (jsem ted namlsanej ze serie od Karin Slaughter - brutalni a napinave thrillery)

PS. libi se mi obalka, pripomina mi muj profilovy obrazek :-)))

Tak jsem precetll navazujici dil - Policie a opravdu je toto pouhy nemastny a neslany uvod do dalsi knihy, kde se mate na co tesit. Z tohoto duvodu opravuji hodnoceni na 3 hvezdy.