Pentagram

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V Oslu začíná období prázdnin a dovolených a město zasáhla vlna letních veder. V jednom bytě nedaleko hřbitova Našeho Spasitele začíná ze stropu něco kapat do hrnce s vařícími se bramborami. Ve vodě se tvoří drobné černé chuchvalce. Ve svém bytě v Sofiině ulici leží tou dobou na zemi Harry Hole – opilý, opuštěný a suspendovaný. Ve zběsilém, ale neúspěšném honu za usvědčením svého policejního kolegy Toma Waalera z vraždy zradil všechny své blízké. Za čtyři týdny bude bez práce. Vtom zvoní telefon. Šéf oddělení vražd povolává Harryho k podivnému nálezu – zavražděná žena s odseknutým prstem. Harry Hole dostává svůj poslední případ. Bude na něm pracovat společně s jediným kolegou, který právě nemá dovolenou, s Tomem Waalerem, jenž Harrymu učiní jistou nabídku. Vzápětí zmizí beze stopy Lisbeth, manželka známého producenta Willyho Barliho, který chystá premiéru muzikálu My Fair Lady, v němž měla jeho žena hrát hlavní roli. A na policii dorazí v obálce useknutý prstem. Stojí za Lisbethiným zmizením její manžel, jak tvrdí tzv. Holeův první zákon, anebo někdo jiný? Brzy se ukáže, že policie má co do činění se sériovým vrahem. Dokáže Harry rozluštit vzkazy a symboly, které vrah zanechává na místech činu, a dokáže zabránit dalším vraždám? Přijme nabídku Toma Waalera? A podaří se mu vrátit svůj osobní život k normálu? Harrymu začíná být pořádně horko....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87850/harry-hole-pentagram-6wk-87850.jpg 4.52709
Série

Harry Hole 5.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno, Kniha Zlín
Orig. název

Marekors, 2003

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (389)

Kniha Pentagram

Přidat komentář
martinasudová
26.06.2018

Asi jsem se stala závislou ... Prostě nemůžu přestat...knihu jsem odložila v půl třetí ráno s tím, že to prostě musím dočíst ! Těším se na další díly s Harrym Holem.

kerstyn
23.06.2018

Nesbo a Harry Hole je prostě klasika. Trochu jsem se nemohla začíst - odsejpalo mi to až tak od dvousté strany... Potěšilo mě, že je zde příběh zasazen i trochu do Prahy :)) Jinak už jsem ale četla lepší Holeovky... :)

MMacicekk
20.06.2018

Nesbø opět nezklamal. Naservíroval čtenářům velmi čtivý příběh už od prvních stránek. Harrymu budete držet palce, aby to s ním nedopadlo špatně, aby se konečně vzchopil a zničil tu svini Waalera. Podotýkám, že Waaler je skvěle napsaná záporná postava - odporný ve všech ohledech. Na této knize se mi líbilo, že zde Harry řešil pouze jeden případ, čtenář se tak mohl více soustředit a případy se mu (jako například u minulého dílu) tolik nepletly. V knize nechybí dějové zvraty, které se čtenářem zamávají, překvapivé rozuzlení ani výborný závěr. Souboj ve výtahu byl geniální. Skvěle napsáno. Nemám opravdu nic, co bych vytkla. Parádní jízda od začátku do konce. Už teď se nemohu dočkat dalšího dílu.

EleanorJane
03.06.2018

Hned po Sněhulákovi je tato knížka mou nejoblíbenější s Harrym. Zde se ukazuje autorův mistrovský um, až se musím ptát: Kde bere nápady? Vážně báječně zamotaný děj.

lindaofarim
31.05.2018

Úžasná kniha! Poslední třetinu jsem přečetla za dopoledne, nemohla jsem se odtrhnout. Napínavý příběh jako vždy! Harry je prostě jednička :) :) :)

jaroiva
30.05.2018

Už se v tom plácám čtvrtým dnem a jsem teprve někde u 70% knihy. Doufám, že se to v té poslední třetině už nějak zvrátí k lepšímu. Zatím jsem jen zaznamenala, že výtah byl značky KONE, nějaký další product placement, ale samotný děj se mi nějak vleče a motá a navíc je přerušován nezáživnými popisy snů. Jako pátá kniha série hovořící o čísle 5 a mnou čtená taky v tomto pátém pořadí (jak jdou po sobě), ode mne ale určitě 5 hvězdiček nedostane.

Edit:
Tak tedy dočteno, poslední třetina už ubíhala líp. Vzhledem k tomu, že první dvě třetiny považuju spíš za lepší nosič reklamy tj. lepší než reklamní leták, asi tak na úrovni nějakého pěkného katalogu, dávám 33%, všechny (obě) udělené hvězdy jsou zejména za tu poslední třetinu.

ZuzanaHabi
24.05.2018

Četla jsem sérii Harry Hole celou a pěkně od Netopýra až po poslední díl, což je obrovská výhoda, protože chápete souběžný děj. 4* dávám jen proto, že mě kniha z celé série zaujala nejméně, ale pozor! Kniha je čtivá, napínavá a pokud nejste superman, vraha v tomto díle prostě neodhalíte! Vřele doporučuji

Řihis
15.05.2018

Paráda, opět dávám palec nahoru a jedničku. O příběhu nic říkat nebudu. Kdo četl, ví, kdo nečetl, ať si přečte.
Jako nový čtenář jsem si sérii s Harry Holem zamiloval.

Reacher
28.04.2018

Můj druhý Nesbo a musím napsat, že jsem mu stále nepřišel na chuť. Mám rád hlavní hrdiny, se kterými se mohu alespoň trochu ztotožnit, nebo si k nim nalézt alespoň nějaký vztah, ale to jsem u Haryho Holea nedokázal. Nezodpovědný alkoholik, problémový policajt, který ve svém alkoholem prolitém mozku dokáže vybudit geniální dedukce, za které by se nemusel stydět ani Colombo, nebo Poirot, pro mě není ani za mák věrohodný. Navíc mám opět pocit, že jsem četl film prevedený do literární podoby. Na severské krimi mám rád pomalé, jakoby ospalé budování atmosféry, bez zbytečných okázalých scén. Filozofující hlavní hrdiny, kteří nenápadně postupují krok za krokem, mnohokrát s prostupující beznadějí a často řeší zdánlivě nesouvisející věci, aby se nakonec lopotně dobrali svého cíle. A to jsem u Nesba nenašel, což rozhodně neznamená, že je to špatný autor, jen mě zkrátka neoslovil.

Alexxxka
27.04.2018

Tak to byla jízda!!!! Přečteno za 1 den.

Jahoda197
19.04.2018

První čtyři knížky mě skoro vůbec nebavily, ale tahle byla super! Doufám, že to tak bude i pokračovat.

Ticiana
18.04.2018

Naprosto úžasný. Ani chvilka nudy. Poprvé jsem měla pocit, že Harry na to přišel úplně sám. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat dál...

bivana009
08.04.2018

Tento díl předčil všechny předchozí, jakkoliv jsem to považovala za téměř nemožné. Originální pojetí příběhu, velkolepé aranžmá a na konci téměř banální motiv toho všeho. Prostě dokonalé...

d.a.s.a
29.03.2018

Mě ten Harry prostě baví

Rania
23.03.2018

Nesboa jsem dlouho neznala. Pentagram byla první knížka, kterou jsem od něho četla. Nebyl problém se do ní začíst, kapitoly hezky navazovaly, příběh zajímavý, no děj a vyústění trošku předvidatelný. Shodou okolností jsem jí četla v Antverpách, odkud pocházely diamanty zanechávané na místě činu :-) Knížka se mi hodně líbila a četla jsem ji jedním dechem. Pak jsem si dokoupila i první díly - Netopýr, Švábi a Červenka, ale ty se mi už četly hůř a tolik se mi nelíbily. Pentagram pro mně zůstal nejlepší knížkou od J. N. a dál jsem už nepokračovala.

michaela6503
19.03.2018

Tak pátá kniha mě hrozně naštvala, hrozně bavila, držela mě v napětí a dychtivosti, ale také mě sem tam opravdu vytáčela... Byla rozhodně ale úplně skvělá případem. Ten mě moc bavil a nakonec to mělo s dobrým koncem i bonus a konečně se ukončil případ Harryho nejlepší kamarádky a kolegyně Ellen a to mě potěšilo nejvíc. Rozhodně knížku doporučuji. Bavila mě stejně jako všechny ostatní Harryho knihy. :) Možná už to začíná o gradovat. :)

syfilak
12.03.2018

Od této knihy jsem se nemohla odtrhnout, když už jsem si myslela, že vím, kdo je vrah a jak se děj bude asi vyvíjet, všechno bylo jinak... napětí až do konce.

nik077
08.03.2018

Těším se na další díly tohoto severského spisovatele....

Johhanka79
05.03.2018

Tak konečně jsem se dočkala a mohu dát Harrymu pět hvězd. Děj má spád jako vždy, hluchých místeček skoro není. Zase se o trošku dostaneme do nitra hlavního hrdiny. Neotřelý příběh. Celkově na mne tato kniha zapůsobila - člověku až mrazí. Doporučuji i pro neznalé předešlých knih!

MarcelPaška
04.03.2018

Není to nic převratného, ale fajn vyvražďovačka. Baví mě i ty norské reálie. :)

Twinny
10.02.2018

Do třetice všeho Nesbovského. Musím říct, že narozdíl od Netopýra (nuda) a Přízraku (pěkná blbost) toto dílko dosahuje průměru. Vlastně to zkazil ten konec. Už jsem chtěla nadšeně kliknout na čtyři hvězdy, ale ta čtvrtá se konce lekla a utekla. Pan Nesbo a Harry získali tři šance, což je víc než dost.

Blafoun
07.02.2018

Když si vaříte brambory a padne vám při míchání ze stropu do hrnce nějaký bordel, nemusí to být vždycky pavouk... ani nic co by stálo za ochutnání. :-D Vše začíná nálezem mrtvoly mladé ženy, vyšetřování se ujímá dvojice HH a TW a lov na vraha může začít. Kdo je vlastně lovec a kdo kořist?
Během prvních čtyř dílů série jsem pochopil, že navzdory vysoké popularitě si z tohoto autora na zadek nesednu. Rozhodně tím nemíním, že jsou jeho příběhy špatné jen se mi jednoduše v některých aspektech příčí jeho vize hlavního hrdiny. :-) Pořád mám pocit, že si autor na HH léčí nějaké komplexy a dává mu to pěkně sežrat. Ano je to subjektivní názor a nikomu ho nenutím. ;-)
K vlastní knize musím říct, že je zatím nejlepší z celé série a hodně se mi líbila. Nebylo to překombinované jak Nemesis, HH nebyl tentokrát tak moc na dně jak bývá zvykem a konec byl luxusní, přesně podle mých představ. Trochu jsem se bál, že bude spravedlnost zase dělat drahoty a budu muset doufat v další knize. Touto knihou si to u mě autor vyžehlil natolik, že už to vypadá na dočtení celé série. :-)
Co mi trochu uniklo je smysl příběhu z historie zednictví a speciálních omítek na počátku knihy... ale co, bez toho se obejdu. :-)

silhavaemilka
29.01.2018

Další skvělý příběh s Harry Holem. Jelikož je to šestá přečtená kniha s ním - už mi přirostl k srdci i když mě umí pěkně naštvat.

touchud
24.01.2018

Tento díl se mi líbil nejvíce ze všech.

KaiShun
21.01.2018

Skvělé

4 ...