Pentagram

V Oslu začíná období prázdnin a dovolených a město zasáhla vlna letních veder. V jednom bytě nedaleko hřbitova Našeho Spasitele začíná ze stropu něco kapat do hrnce s vařícími se bramborami. Ve vodě se tvoří drobné černé chuchvalce. Ve svém bytě v Sofiině ulici leží tou dobou na zemi Harry Hole – opilý, opuštěný a suspendovaný. Ve zběsilém, ale neúspěšném honu za usvědčením svého policejního kolegy Toma Waalera z vraždy zradil všechny své blízké. Za čtyři týdny bude bez práce. Vtom zvoní telefon. Šéf oddělení vražd povolává Harryho k podivnému nálezu – zavražděná žena s odseknutým prstem. Harry Hole dostává svůj poslední případ. Bude na něm pracovat společně s jediným kolegou, který právě nemá dovolenou, s Tomem Waalerem, jenž Harrymu učiní jistou nabídku. Vzápětí zmizí beze stopy Lisbeth, manželka známého producenta Willyho Barliho, který chystá premiéru muzikálu My Fair Lady, v němž měla jeho žena hrát hlavní roli. A na policii dorazí v obálce useknutý prstem. Stojí za Lisbethiným zmizením její manžel, jak tvrdí tzv. Holeův první zákon, anebo někdo jiný? Brzy se ukáže, že policie má co do činění se sériovým vrahem. Dokáže Harry rozluštit vzkazy a symboly, které vrah zanechává na místech činu, a dokáže zabránit dalším vraždám? Přijme nabídku Toma Waalera? A podaří se mu vrátit svůj osobní život k normálu? Harrymu začíná být pořádně horko....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87850/harry-hole-pentagram-6wk-87850.jpg 4.52708

Harry Hole 5.

03.02.2012

Velmi dobré detektivní čtení. Není asi co víc dodat... 90%

fablen
22.01.2012

Zpočátku jsem se hůře orientovala v množství postav a jmen, ale druhá polovina knížky měla pro mě již větší spád.

Vecko99
18.01.2012

Jak už je u zvykem, opět nám autor servíruje propracovanou detektivku, v kterém se tentokrát musí spojit se svým hlavním nepřítelem, aby mohli vyšetřit Harryho poslední případ u policie.

bosorka
06.01.2012

Pentagram se mi líbil víc než Nemesis, zvláště pak proto, že nebyl tak překomplikovaný, děj byl přímočařejsí. Hlavní hrdina může někomu nesedět, ale mně právě proto, že není stoprocentní klaďas, hodně sedí. Navíc ve dvojici s protivníkem Tomem Waalerem to perfektně klapalo.

pihinka
30.12.2011

Naprosto jedinečná detektivka, ze začátku se mi zdálo, že je tam příliš jmen a těžko se vyznám, ale vše do sebe naprosto zapadá, jak jména tak děj jedinečný :)

peklo
14.12.2011

Vynikající severská detektivka z hutnou atmosférou, při které mrazí v zádech. Z kraje celkem nesympatický (pro mě) a v alkoholovém opojení se potácející svérázný detektiv Harry Hole postupně projevuje svůj důvtip pro vyřešení celého případu, který ho nakonec postaví proti všem a do narůstající bezvýchodné situace bez řešení. Bohužel nic nebylo tak jednoznačné jak z počátku vyšetřování vypadalo a Jo Nesbø nám předložil originální a několika vrstvou zápletku.

... 17