Pancierové srdce

Pancierové srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168540/bmid_pancierove-srdce-168540.jpg 5 3438 579

Harry Hole série

Nórskymi médiami sa šíria poplašné správy. Našli sa dve mŕtve ženy utopené vo vlastnej krvi. Vrah po sebe nezanechal stopy, policajné vyšetrovanie sa nehýbe z miesta a Harry Hole, jediný človek, ktorý by mohol pomôcť, zmizol. Ukrýva sa v špinavých ópiových brlohoch Hongkongu, aby unikol nielen veriteľom, ale najmä traume zo svojho posledného prípadu. Len čo sa vráti do Osla, vrah udrie znova. Navonok sa zdá, že obete nemajú nič spoločné. Avšak Harry zistí, že všetky ženy strávili noc v tej istej odľahlej horskej chate. Inšpektor čoskoro pochopí, že má do činenia so psychopatom, ktorý vraždí hostí jedného za druhým. Opäť čelí nielen najtemnejším silám v krajine – ale aj v samom sebe.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

PANSERHJERTE , 2009

jefff
02.03.2023 5 z 5

Levhart je zvláštní díl Harryho Holea. Případ samotný je docela zajímavý, ale pro mě chvílemi trochu nepřehledný. Celé to vyprávění je ale mistrně sepsané, až mi připadá, že se Nesbo s každou knihou zlepšuje. Vůbec se od knihy nedalo odtrhnout.

Timkim
01.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Asi jsem od příběhu čekal malinko víc. Opět, začátek výborný, střed nudný a konec přitaženy za vlasy. Těch zvratů tam na mě bylo docela dost a těžko se dalo sledovat kdo, co a jak. Co se mi však líbilo, bylo spojeno se Sněhulákem a potažmo i s Červenkou. Prostě Märklin je unikát. A jedna děsná nelogičnost....když bych měl rozervanou tvář a zlomenou čelist....asi si nebudu chtít s nikým moc vyprávět. Dle mého solidních 85%.

Vjeerus
07.02.2023 3 z 5

Tak tady jsem se s autorem nesetkala. Kniha se mi strašně vlekla, než jsem se začetla, byla to věčnost.
Na alkoholové eskapády hlavního hrdiny už jsem si tak nějak zvykla, ale v tomto díle už mi to přišlo moc. Zároveň tak nějak nechápu, že se najde tolik žen, které ho chtějí klofnout.
Dostali jsme opět řádku možných vrahů, kdy to nakonec byl ten, kterého jste si v hlavě buď nezařadili a nebo vyškrtli.
Dále nám opět autor zapomněl napsat, k čemu hlavní hrdina dochazí a mi pak tápeme ve tmě, dokavaď nejsme téměř na konci knihy. To je takové plus, ze kterého vždy šílím a proto mě kniha nakonec svým závěrem strhla.
Nesmím zapomenout zmínit nárůst vcelku drsných, až skoro nechutných a brutalních scén. Tady si očividně autor užil vyvolat v čtenáři "panebože" pocit. Za mě se to povedlo, i když scénu s hřebíkem a čelistí bych asi číst nepotřebovala.
Za mě trošku překombinovaný a teatrální konec. Celkově jsem nabyla dojmu, že po Sněhulákovi jsem si měla dát od Nesba pauzu. A nebo ji měl dát Nesbo Harrymu? Kdo ví, kde je odpověď, každopádně mě tento díl neoslovil.

KatkaK13
13.01.2023 5 z 5

Super detektivka! Samozřejmě porovnáváme se Sněhulákem, ten byl o něco lepší. Ale tohle bylo velmi čtivé, napínavé, hezky zapletené. Není to taková klasická přímočará detektivka. Nabídne se Vám více vrahů, ale který to z nich je?? Neváhejte a čtěte.

jackifm
07.01.2023 3 z 5

Knihy s HH čtu rád, ale tady to už bylo moc "na sílu", překombinované a dost neuvěřitelné.

Briv
06.01.2023 5 z 5

No tak to je nářez! Zatím to je poprvé, kdy se mi zdá, že už je to moc. Moc daleko z Norska, moc strachu a obav, moc krve, moc brutální no a sakra tak moc čtivé, že fakt nevím, co bude v dalším dílu, až se toho bojím, ale jdu to okamžitě zjistit - přečíst.

Janadvorackova
23.12.2022 4 z 5

Bylo to docela dobré. Další případ. Harry, tak trochu psanec, je nalezen v Asii a začleněn opět do dění v jeho domovině, protože nový vrahoun řádí a dost nechutně ukončuje životy svých obětí.

Harry je alkoholik s jasnou myslí... jak jen to může jít dohromady.
No, asi to nějak jde, ale další díl ze série mi připadá trochu do počtu.

monika3332
14.12.2022 5 z 5

Dokonalost sama. Napětí až do samého konce

janina66
02.12.2022 4 z 5

Opět velmi napínavé a zamotané.
Ale na Sněhuláka tomu něco chybělo.
HH zase vyvázl na poslední chvíli.
Líbilo se mi propojení se Sněhulákem.

faba
19.11.2022 3 z 5

Audiokniha. Čte D. Matásek.
Když jsem začal knihu poslouchat, říkal jsem si, to už jsem musel číst. Ale postupem doby jsem ,,věděl", že ne. Teď při hodnocení vidím, že ano :-D (Přečteno: leden - únor 2014). Dal jsem tomu ***. Jak to, že si z toho nic nepamatuji? No, při mé mozkové kapacitě není divu, ale stejně... Jsou knihy, které ve mě nic nezanechají a dnes bych nedal ani slabý komentář o čem byly. Tak proto je tato kniha mezi nimi.
Ovšem nebyl to špatný příběh. Dle mého jedna z lepších knih J. Nesbøho. Všiml jsem si, že má HH taky kolegyni v blázinci jako Joona Linna. Připadá mi, že postup krimi příběhů je u autorů docela na jedno brdo. Nepřející a arogantní vedoucí, pomáhají jim různí ,,pokoutní kamarádi", nikdo jim nevěří, ale nakonec se vše v dobré obrátí. Možná se mnou nesouhlasíte, a nebo mám náhodně vybraný sled knih, kde se tento prvek objevuje, ale stejně si myslím, že je to současný trend krimi knih. A nebo jen vidím někde něco, co tam není. Neberte mě vážně :-)
Ale co mě vadí na JN knihách? Ty jeho, nebo lépe HH, myšlenkové pochody. Něco naznačit, ale dále už to nikdy nerozvést a neuvést.

lada3781
18.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Po přečtení všech dosavadních 12 knih s HH postupně za sebou, mohu konstatovat, že v Levhartovi je pachatel nejkrutější a skutečně silná osobnost. Toto se autorovi povedlo a zatím to nepřekonal. Snad příště... :-)

malpet
13.11.2022 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Nevím, jako kdyby tady Nesbo trochu ztrácel dech. Všechno bylo sice na svém místě, ale nějak to prostě jako celek nebylo ono.

ZuzanaK.
10.11.2022 3 z 5

Ne. Je to už příliš překombinované, přehnané, neuvěřitelné.
Možná je to tím, že to byla 5. audiokniha v řadě o H. Holeovi, ale vlastně mám stejný pocit od první knihy. Je to docela fajn, ale vlastně pořád dokola. Jen víc krve a víc správňáka drsňáka. Víc nic.

janka2000
07.11.2022 3 z 5

Osmý díl HH nás přivádí k dalším sadistickým vraždám. Promyšlenost těchto vražed byla úplně šílená, ale vlastně mi celý příběh přišel takový kostrbatý. Moc dokonale zamotaný a Harry trochu pokulhával. Přestože vraždy a ten příběh v pozadí mě nadchl, nebylo prostě ono.

betička
05.08.2022 3 z 5

Knize rozhodně nemůžu upřít napětí. Pro mě tam bylo až příliš sadistických vražd, jakoby zabít někoho vlastně nestojí ani za řeč pokud to není nějakým obzvláště krutým a jediněčným způsobem. Mnohdy zbytečně zamotaný a ne zcela přehledný děj se spoustou postav.

sarkafarka1900
31.07.2022 odpad!

Úvodem napíši, že mám rád detektivky a válečnou literaturu a tedy zastávám názor, že popis násilí může být součástí výborné knihy. Ale tady jsem knihu odložil po přečtení první kapitoly, protože se jednalo pouze o samoúčelný sadistický text od zřejmě samolibého psychicky narušeného autora. Rozhodně se ke knize nikdy nevrátím a pochybuji, že začnu číst jinou knihu od Nesbeho.

Hakate
29.07.2022 4 z 5

Po znovu přečtení po letech, kdy nyní čtu celou sérii popořadě musím tentokrát jednu hvězdu ubrat.
Levhart je pořád suprový, ale po Sněhulakovi, je trochu slabší. Tentokrát trochu vázne Harryho dedukce a jeho mozek pracuje tak nějak zpomaleně? Pořád je to super, pořád je to napínavé, propracované, ale.. něco tomu chybí plný počet. Předchozí díla byla dokonalé. A v minulosti, kdy jsem četla jen Pentagram, Levharta, Nemesis a až později Sněhuláka, mi přišel Levhart perfektní. Nyní po letech, kdy čtu celou sérii popořadě, to na plný počet už není. Je to více než Netopýr, ale méně než Sněhulák :), takže 4,5* :)

Ales.BD
24.07.2022 3 z 5

Tento díl je od Nesbøho tak trochu opíjením se vlastní dokonalostí. Ze začátku to vypadalo celkem nadějně. Ale jak se postupně ukazovalo, že všechno je jinak a ještě jinak a pak znovu jinak a potom zase nějak jinak, unavilo mě to a už jsem jenom trpně čekal na konec. Exotické lokace, raritní vražedné zbraně, zbytečná brutalita a boj s vnitřními démony spíš zvyšují zmatek, než by to nějak přispělo k atraktivitě příběhu. Detektivkový segment je hrozně přecpaný a tohle na nadprůměr nestačí.

Mikkinnen
21.07.2022 4 z 5

Jako ano, ale Sněhulák byl lepší. V tomto díle mi přišel Harry, že mu vše dochází tak nějak pozdě. Ale i tak je to pořád velmi dobré. Takže doporučuji k přečtení.

zaba335
19.07.2022 4 z 5

Další díl od Nesba a Harry Hole znovu na scéně.
Stále boží, stále dokonale promyšlené, někdy ale až moc.
V tomto díle jsem zase zapomínala na svět kolem sebe, Harry zde ukazuje své nepřekonatelné přemýšlení, intuici a neskrývavý talent. Spolu s Kajou jsou dobré duo.
Tento případ je zvláštní, mihne se zde opravdu hodně míst, postav až jsem se v tom trošku ztrácela. Je to Nesbo, o tom žádná, ale tento díl mi připadl malinko překombinovaný. U Policie, Žízně, Nože a ostatních, co jsem zatím přečetla, jsem měla pocit, že vše na sebe dokonale navazuje, zapadá. Kdežto po přečtení Levharta, tento pocit nemám. Přišlo mi to takové nedořešené, kýčovité, chvílemi přeplněné.
Není ale pochyb o písařském umění Nesba a také všichni milujeme Harryho že? :)

Afrika norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960