Pancierové srdce

Pancierové srdce
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151609/bmid_pancierove-srdce-hKS-151609.jpg 5 3456 3456

Harry Hole série

Nórskymi médiami sa šíria poplašné správy. Našli sa dve mŕtve ženy utopené vo vlastnej krvi. Vrah po sebe nezanechal stopy, policajné vyšetrovanie sa nehýbe z miesta a Harry Hole, jediný človek, ktorý by mohol pomôcť, zmizol. Ukrýva sa v špinavých ópiových brlohoch Hongkongu, aby unikol nielen veriteľom, ale najmä traume zo svojho posledného prípadu. Len čo sa vráti do Osla, vrah udrie znova. Navonok sa zdá, že obete nemajú nič spoločné. Avšak Harry zistí, že všetky ženy strávili noc v tej istej odľahlej horskej chate. Inšpektor čoskoro pochopí, že má do činenia so psychopatom, ktorý vraždí hostí jedného za druhým. Opäť čelí nielen najtemnejším silám v krajine – ale aj v samom sebe.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Panserhjerte , 2009

yelcin
25.05.2013 4 z 5

Mám rád knihy od Jo Nesba a aj detektíva Harry Hola som si obľúbil , ale radšej mám keď sa pohybujú a vyšetrujú v Nórsku. Honkong, ale hlavne africké Kongo s vybuchujúcou sopkou a domyselným vraždiacim zariadením sú pre mňa prespríliž. A myslím si , že ten kto nečítal ,,Snehuliaka,, nepochopí niektoré súvislosti v knihe.

Aurellia
21.04.2013 4 z 5

Keby to bola moja prvá alebo druhá Nesbova kniha, bola by som nadšená určite viac. Žiaľ v jeho posledných knihách sa síce menia postavy a motívy ale "scenár" zostáva takmer nezmenený. A večne opitý a sfetovaný Hole, ma už tak nebaví. uvidíme čo Jo prinesie v novej knihe.

Zuzi237
15.04.2013 5 z 5

výborná kniha...Jo vôbec nestráca na kvalite...a občas mám pocit, že každou novou knihou je lepší..ak to vôbec ide =D Pancierové srdce je napínavé od začiatku do konca a majstrovsky podsúva minimálne 4 ľudí, o ktorých budete presvedčení "TOTO je vrah" a nie =D Jo Nesbo je pán =D majster vo svojom žánre...odporúčam všetkými 10timi =)

Afrika norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960