Nůž

Nůž https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407982/bmid_nuz-Lx9-407982.jpg 5 2134 497

Harry Hole série

Harry Hole se už mnohokrát probudil s temným tušením, prázdnou hlavou a kocovinou jako trám. Tentokrát je ovšem probuzení ještě horší než jindy. Kdysi slavný kriminalista má na rukou i kalhotách krev a až po chvíli si vybaví, že ztratil všechno. To tam je idylické manželství s Ráchel, ta tam je zajímavá práce vyučujícího na policejní akademii. Jediné, co mu zbylo, je věrný přítel Jim Beam. A také místo v kanceláři vedle Trulse Berntsena, kde jakožto bývalá legenda smí na přímluvu svého šéfa aspoň třídit papíry. Co si však Harry vybavit nedokáže, jsou události včerejšího večera v baru Jealousy. Jednotlivé střípky vyplouvají na povrch jen pomaloučku, skládají se však ve strašlivý obrázek. Harry si začíná přát, aby se byl vůbec neprobudil, protože i zlý sen je lepší než krutá realita, jíž musí čelit. Ve chvíli, kdy si myslí, že už se dostal na samé dno a víc ztratit nemůže, se navíc objeví jeho dávný nepřítel Svein Finne. Harry má dvě možnosti: skoncovat se vším hned, anebo se ještě aspoň dočasně vzchopit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kniv , 2019

wendulka321
06.04.2021 5 z 5

Moc se mi do ní nechtělo, ale byla super. Z té vraždy jsem podezřívala kdekoho, ale ten kdo to nakonec udělal to mě nenapadlo a to je pro mě správná detektivka/thriller kdy mě autor až do konce tahá za nos. A to Nesbø umí.

Mikkinnen
31.03.2021 5 z 5

Na můj vkus trochu moc zvratů, ale kvituji, že nic tam není jen tak nějaká náhoda a vše je tam skvěle promyšlené. Takže nemohu jinak než 5*. Krásná oddychovka.

JelloBiafra
29.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Temné, prepracované a plné typických zvratov. Hole zasa raz padá na dno, tentoraz to je ale totálna žumpa, pretože príde o jednu z najbližších osôb. Púšťa sa do vyšetrovania na vlastnú päsť a odhaľuje jednu nečakanú osobnú pomstu. 12. časť dobrodružstiev Harryho Holeho tentoraz vyžaduje absolútnu znalosť všetkých predošlých prípadov, pretože v priebehu knihy tu autor umiestnil flashbacky od prvej knihy po poslednú a je to skutočne skúška pamäti poctivého fanúšika série. Ja osobne som však bol otrasený záverečným odhalením páchateľa a stále mám dojem, že to autor nejako vymyslel narýchlo, lebo asi nevedel ako to zakončiť. Každopádne ale kniha má svoju typickú temnú štylizáciu na akú sme zvyknutí z minulých dielov a tiež nevyhnutné pop-kultúrne odkazy. Jednoznačne opäť výborne napísané detektívne dielo.

28.03.2021 5 z 5

Úžasné, super. Poslouchala jsem dva víkendy a vraha bych neodhalila ani omylem. A to už od začátku by se nechal důvod k vraždě rozpoznat. Příběh má několik linií a vždy když se zdálo, že už je završení na spadnutí, něco se nepovedlo, prostě slepá stopa. Ale každá slepá stopa v sobě nesla poznání, něco, co když se poskládá dohromady, tak to prostě vyústí k dopadení vraha, objasnění postupu. Prostě i Harry se pořád učí. Mě osobně se líbila linka s Kajou, v ní by se dalo i pokračovat. A konec, tak ten mi opravdu dostal. Ještě chvíli jsem čekala, jak hod kostkou dopadne, kam Harry odletí. A ono nic. Ticho. Nezbývá, než doufat, že možnost, kterou si Harry vybere přinese nový zajímavý díl. A nebo tuž to bude jen na nás, jelikož takto se nechá brilantně uzavřít série

28.03.2021 5 z 5

Úžasné, prostě super. Poslouchala jsem dva víkendy. Tentokrát se mi nepodařilo pachatele odhalit ani náhodou. Umně napsané, případy navzájem prolínají, vraha by nikdo nečekal, i když důvod k vraždě se objevoval už v začátku příběhu. Chvílemi už to vypadalo, že Harry našel vraha Ráchel a nakonec z toho vyplaval jiný případ. Pokaždé ale něco z něj pomohlo k rozšifrování indicií. Zajímavá byla i linka s Kaiou, tady by se dalo pokračovat. A ten otevřený konec. Ten mi dostal. Čekala jsem ještě chvíli, co padne, kam poletí a přehrávač stále mlčel. Tak snad bude ještě nějaké příště

MartinG
24.03.2021 5 z 5

Takovou zápletku by ani sám život nenapsal. Fantastické rozuzlení. Jo opět ukázal, že si dokáže tu pomyslnou laťku držet hóóóódně vysoko :-o

Pady
19.03.2021 5 z 5

Jako vždy spkojenost.

Mikik
12.03.2021 5 z 5

Harry Hole je moje srdcovka, ale to,co mu tady Nesbo provedl byl šok. Jednou to přijít muselo, ale...
Konec je podle mě jedním z nejpropracovanějších a nejnapínavějších z celé série. Harry občas působí jako super antihrdina, který se ze všeho vždy vylíže, ale mě to pořád, i po těch dvanácti dílech, prostě baví.

betička
10.03.2021 4 z 5

Detektivní příběh plný slepých uliček, do který se člověk nechá (a někdy i rád) zatáhnout a snaží se přijít na to - Kdo to byl?

07.03.2021 5 z 5

Poslední dobou si Harryho pouštím jako audio. Příjemné poslouchání, David Matásek načetl skvěle. Příběh byl velmi zamotaný, vyplavalo a objasnilo i to, co z předchozího dílu zůstalo nedořešené. A samo sebou se končí znovu otevřeně s vyhlídkou na další díl. Za mě musím říct, že to byl první díl, kdy jsem odhalila vraha již v polovině. Jsem ráda za poslech, protože děj je rozsáhlý a některé skutečnosti dost krkolomně zamotané a namáhavé na pochopen Harryho myšlenkových pochodů. Mít v ruce knížku, asi bych přeskakovala

ewkat
28.02.2021 5 z 5

Všechny jiné díly jsem přečetla rychleji. Neumím odhadnout zda byl slabší díl nebo prostě mi nesedl. Koncovka ale zajímavá.

PaníLenka
20.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Nezklamal...akorát Ráchel je mi líto - a kdo je vlastně kladná postava v sérii a komu se dá věřit...?

Mirek240
15.02.2021 5 z 5

Kdyz jsem zacal cist byl jsem prekvapeny o cem je cela zapletka, proc toto ten Nesbo vymyslel? Postupne se z knihy stala smrst propracovanych zvratu, necekanych odbocek, rychleho tempa a zaroven odhalene lidskosti Harryho Holea. Zaroven pri cteni tusite, ze takto to skoncit nemuze, ze az tak to ten Nesbo uzavrit nechce a on to skutecne neuzavrel. Nebo mozna taky ano :)

šipek
12.02.2021 5 z 5

Tak pro mě brilantně napsaná detektivka. Tento příběh řadím k jednomu z nejlepších z celé série s Harry Holem. Harry si prožívá neskutečné peklo, které občas řeší s kamarádem Jim Beamem. Závěr knihy je neskutečně propracovaný a překvapivý. A to co se děje po odhalení vraha nad tím zůstává rozum stát jak to mohl autor takto vymyslet. Já myslím, že kostky jsou vrženy a můžeme očekávat další díl této série s HH.

Johhanka79
11.02.2021 5 z 5

Konečně díl kde byl Harry uvěřitelný. Zápletka super. A už nemám pocit, že je Harry Terminátor:-) Dávám za pět hvězd hlavně kvůli zápletce.

Andrea81
01.02.2021 5 z 5

Jako vždy nečekané, koukala jsem s otevřenou pusou a nemohla uvěřit. Brilantní.

jituliste
31.01.2021 4 z 5

Pravděpodobně za to nemohla kniha, ale spíš špatné načasování čtení. Knihu jsem začala číst, ale začátek mi přišel takový méně záživný, pak jsem četbu přerušila, protože jsem potřebovala přečíst knihu, kterou jsem měla nakrátký čas zapůjčenou a pak jsem Nůž odkládala z toho důvodu, že od prvního začtení uběhla nějaká doba a já chtěla začít od začátku kvůli souvislostem, ale odrazoval mě ten ne moc záživný úvod. Pak jsem se začetla, zhruba od půli knihy už jsem jela na vlně a závěr, ten poupravil pro mě ten nezáživný začátek. Nečekala jsem to, šokovalo a mrzelo mě to zároveň. Ale to už jsem zažila s HH tolikrát..... Otevřený konec dává prostor pro další knihu, moc se těším.

MatoPalkes
28.01.2021 5 z 5

Ak toto bude posledná kniha s Harrym tak mi to vadiť nebude. Výborná bodka, alebo výkričník.

jprst
27.01.2021 5 z 5

Promyšlený a propracovaný příběh plný zvratů, občas hlavně z počátku se sice poněkud vleče, ale pak to chytí ten správný spád a závěr je jako obvykle překvapivý a navíc s "vrátky" k pokračování.

EliskaD
18.01.2021 5 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu - namluvená příjemným hlasem, neztrácela jsem se v postavách, byly dobře rozeznatelné. Příběh byl napínavý, plný nečekaných zvratů, moc jsem po celou dobu knihy nevěřila, že by všichni podezřívaní byli opravdu vinni, ale odhalení vraha v závěru mě opravdu překvapilo. Chytře vymyšlené, vše do sebe pěkně zapadlo.

detektivní a krimi romány norská literatura

Jo Nesbø
norská, 1960