Nůž

Nůž https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407982/bmid_nuz-Lx9-407982.jpg 5 2155 2155

Harry Hole série

Harry Hole se už mnohokrát probudil s temným tušením, prázdnou hlavou a kocovinou jako trám. Tentokrát je ovšem probuzení ještě horší než jindy. Kdysi slavný kriminalista má na rukou i kalhotách krev a až po chvíli si vybaví, že ztratil všechno. To tam je idylické manželství s Ráchel, ta tam je zajímavá práce vyučujícího na policejní akademii. Jediné, co mu zbylo, je věrný přítel Jim Beam. A také místo v kanceláři vedle Trulse Berntsena, kde jakožto bývalá legenda smí na přímluvu svého šéfa aspoň třídit papíry. Co si však Harry vybavit nedokáže, jsou události včerejšího večera v baru Jealousy. Jednotlivé střípky vyplouvají na povrch jen pomaloučku, skládají se však ve strašlivý obrázek. Harry si začíná přát, aby se byl vůbec neprobudil, protože i zlý sen je lepší než krutá realita, jíž musí čelit. Ve chvíli, kdy si myslí, že už se dostal na samé dno a víc ztratit nemůže, se navíc objeví jeho dávný nepřítel Svein Finne. Harry má dvě možnosti: skoncovat se vším hned, anebo se ještě aspoň dočasně vzchopit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kniv , 2019

Alexxxka
05.10.2020 5 z 5

A do pr.... !!! Jako really? Nemohla jsem se odtrhnout. A vrah??? OMG!!! Fakt pecka! Tohle mě vážně dostalo...... Bomba!

maryska09
03.10.2020 4 z 5

Celá série Harryho Holea je skvělá a vždy se těším na pokračování. Nůž je pro mě trochu zklamáním, pokud čtenář zná styl pana Nesba, není pro něj zápletka překvapením. Navíc je kniha hodně rozvláčná a chybělo mi to absolutní vtažení do děje, které mě celou sérií provádělo. I tak se moc těším na další příběh.

Dashmo
03.10.2020 5 z 5

Čítala som všetky časti postupne a teda niektoré boli slabšie ale celkovo skvelá séria. Táto posledná časť bola iná, všetko so všetkým pozliepané dokopy a mne spôsobila WOW efekt. Napriek tomu by mi neprekážalo, ak by toto bol posledný Harryho prípad.

m.valova
30.09.2020 4 z 5

Jsem v rozpacích..nějak jsem se do toho úplně nemohla dostat..bez pochyby je to ve finále geniální,když si vzpomenu kdo všechno z Harryho kamarádů a kolegů zemřel tak považuji skoro za zázrak že on stále žije,a že má vůbec kolem sebe někoho kdo je mu svým způsobem blízký.Je pochopitelné,že se musí vše někam posunout a proto se děje co se děje,ale hrozím se chvíle,že až Nesbo jednoho dne Harryho zabije bude to opravdu navždy..tak jak to prohlásil v nedávném rozhovoru.

Nikol117
29.09.2020 3 z 5

Zatim nejslabsi kniha od Nesba. Zapletka to byla pekna, mozny pachatel se take zmenil nekolikrat, porad se neco deje, ale kniha se mi strasne spatne cetla a vubec me to nevtahlo do deje. Pritom Nesba mam rada. Skoda.

lucie5197
25.09.2020 5 z 5

Nesbo má u mě vždycky jisté hvězdy, už jen za to jak to umí se slovy. Je skvělé a obdivuhodné napsat detektivku se skvělou zápletkou, napětím a ještě lépe vykreslenýma postavama, ale co nejvíce ocenuji je samotné umění psát čtivě, záživně a tak jak to prostě Nesbo umí..za což jsem mimochodem vděčná i překladatelům. Na tuhle jsem se obzvlášt těšila a samozřejmě nezklamala. Líbí se mi, jak se nebojí odrovnávat hlavní postavy, nebo vám totálně změnit pohled na ně.. Vážně jsem si myslela, že mám pachatele odhaleného, už jsem skoro byla i zklamaná a přece jen mě dostal! Závěr byl nečekaný, perfektně promyšlený s tím správným wow efektem. Ted už zase jen netrpělivě čekat na další.

Allla9
25.09.2020 5 z 5

Když už si myslíte, že se blížíte k pochopení a tušíte. kdo je pachatel, tak najednou zjistíte, že jste úplně mimo. Stopa se posune a vy znovu tápete. Kniha je strhující a svým způsobem děsivá.

Ticiana
24.09.2020 5 z 5

Tak tohle byla pecka. Autor nam predklada ruzne podezrele. Do toho tady mame Sveina, ktery se sem taky neskutecne hodil. Ty malinke detaily, ktere Nesbo predhazuje a mate nas, nuti nas kouknout se na to z dalsiho uhlu... Neskutecna kniha. Jeste lepsi byl konec. Tohle se fakt povedlo. Ne tolik akcni, ale tech ruznych zvratu, takze mate jednoho pachatele, toho vyloucite a pak dalsi a dalsi.

bookswithmarry
23.09.2020 5 z 5

Ďalší z prípadov Harryho Holea.
Kniha opäť nesklamala. (A nepíšem to len kvôli tomu že Nesbo je môj najobľúbenejší autor).
Príbeh je od začiatku napínavý a núti vás čítať knihu ďalej a ďalej a rozmýšľať kto bude tento krát vrahom.
Ako pri každej knihe sa mi (samozrejme) nepodarilo zistiť kto je vrah, až kým nepadlo vrahovo meno.
Harry Hole sa teraz ocitá asi v najťažších chvíľach vo svojom živote. Ako sa píše aj v popise knihy, Harry si siahne až na úplne dno a je otázne či sa mu tentokrát podarí postaviť sa znova.
Neviem si pomôcť ale Harry, hoc je aký je, je jednou z knižných postáv, na ktoré sa stále teším.
Zbožňujem ako autor opisuje okolie kde sa postavy nachádzajú. Najviac sa mi však páči ako opisuje Nórsku prírodu. Vtedy sa cítim akoby som sa tam naozaj nachádzala.
Knihu odporúčam prečítať každému kto má rád kvalitné a napínavé kriminálky. A nie len túto jednu knihu, ale všetky príbehy s detektívom Harrym Holeom ako aj samostatné knihy, ktoré Nesbo napísal.

Šánka
23.09.2020 5 z 5

Jako vždy dokonale ,,nesbovsky" napsané !!! Tento díl je ale jiný, není tolik akční, možná i méně napínavý, více na přemýšlení a dojemný.
Prostě skvělý.
Cesta, která nás dovede k pachateli, je plná slepých uliček, do nichž nás autor jako vždy navádí, mate a daří se mu to mistrovsky. To, že se Harry úspěšně propíjí i 12. dílem už k tomuto geniálnímu detektivovi jaksi patří.
Ale, pane Nesbo, stranu 64 Vám neodpustím, to si Harry nezasloužil :-( !!!!!!!!

Gibis
23.09.2020 5 z 5

Nesbø zkrátka umí a Harry Hole je jeho "majstrštyk", o tom není pochyb. Vždycky si říkám, že lepší už to být nemůže a Nesbø se zase překoná. Opět mě skvěle vodil za nos, ukazoval, naváděl a usvědčoval stále dalšího a dalšího pachatele, aby mě nakonec zase převezl a pravého pachatele mě nechal poznat až těsně před jeho odhalením. Výborné a já budu doufat, že jsme se s Harrym ještě nerozloučili!

Эva
17.09.2020 5 z 5

Zjistila jsem, že jsem vlastně úplně modelový čtenář. Přistoupila jsem na autorovu hru a podezírala všechny, jak si autor přál, v pořadí, v jakém si přál, abych vraha stejně neodhalila a opět mě překvapil. Mrzí mě autorův zvyk zabíjet postavy, se kterými jste sžití už z mnoha dílů, ale zase tím dosahuje efektu překvapení, i když si myslíte, že Nesbo vás už po tolika dílech překvapit nemůže... Skvělá, čtivá kniha!

JanHrnecek
14.09.2020 5 z 5

Opět GE-NI-ÁL-NÍ.

marti7729
10.09.2020 3 z 5

no mám z toho takové rozporuplné pocity. možná je to tím, že jsem nůž četla jako první, místo abych začala od začátku případů Harryho , ale špatně se mi četlo, nemohla jsem se začíst, opravdu jsem uvažovala od odložení, příběh zajímavý, ale nějak na mě vůbec nezapůsobil, že by mě vytáhnul a já knihu nechtěla odložit, to tu bohužel neproběhlo . zkusím dám šanci a přečíst si i první díly , třeba změním názor..

ViolettaCh.
02.09.2020 3 z 5

Zdá se mi, že tentokrát se Nesbo moc nevytáhl. Psát umí, o tom žádná, ale tentokrát to rozuzlení mě fakt moc nevzalo. Od tohoto autora jsem četla už lepší kusy.

polednice1705
31.08.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Už jsem si myslela, že vím kdo je vrah ale Jo Nesbø mě zase překvapil. A poslední díl série o Harrym? Myslím, že se můžeme ještě těšit na další ... Paráda

Misa25
28.08.2020 5 z 5

Tak tohle byla zase jizda, Harry proste nezklame.

katerina7720
23.08.2020 4 z 5

Vynikající rozlousknuti,opět kniha nezklamala.

mataj
22.08.2020 5 z 5

Kdo umí, ten umí a Nesbo rozhodně umí. V pořadí poslední kniha o HH (taky se přidávám k mnoha příznivcům a doufám, že ne úplně poslední) byla hodně čtivá, napínavá s překvapivým rozuzlením. Tolik zvratů ve vyšetřování, ale nakonec vše do sebe krásně zapadlo a vyřešilo se.

000nugatovej
21.08.2020 3 z 5

Pro mne chvílemi zdlouhavé. To se mi u Nesba nestávalo. Jenže mu věřím, z těch předcházejících "holeovek", jeho dalších thrillerů i díky doktoru Proktorovi vím, že psát umí. A tak jsem vydržel až do konce, až k složitě propletenému závěru. Četl jsem od autora lepší, ale pořád je to zajímavé...

detektivní a krimi romány norská literatura

Jo Nesbø
norská, 1960