Nůž

Nůž https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407982/bmid_nuz-Lx9-407982.jpg 5 2145 2145

Harry Hole série

Harry Hole se už mnohokrát probudil s temným tušením, prázdnou hlavou a kocovinou jako trám. Tentokrát je ovšem probuzení ještě horší než jindy. Kdysi slavný kriminalista má na rukou i kalhotách krev a až po chvíli si vybaví, že ztratil všechno. To tam je idylické manželství s Ráchel, ta tam je zajímavá práce vyučujícího na policejní akademii. Jediné, co mu zbylo, je věrný přítel Jim Beam. A také místo v kanceláři vedle Trulse Berntsena, kde jakožto bývalá legenda smí na přímluvu svého šéfa aspoň třídit papíry. Co si však Harry vybavit nedokáže, jsou události včerejšího večera v baru Jealousy. Jednotlivé střípky vyplouvají na povrch jen pomaloučku, skládají se však ve strašlivý obrázek. Harry si začíná přát, aby se byl vůbec neprobudil, protože i zlý sen je lepší než krutá realita, jíž musí čelit. Ve chvíli, kdy si myslí, že už se dostal na samé dno a víc ztratit nemůže, se navíc objeví jeho dávný nepřítel Svein Finne. Harry má dvě možnosti: skoncovat se vším hned, anebo se ještě aspoň dočasně vzchopit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kniv , 2019

Afrovicz
17.01.2021 5 z 5

Po tom, co jsem přečetl Polici, měl jsem trošku obavy, jestli i tahle kniha nebude z těch slabších. Nebyla. Četla se mi skvěle, nebyly v ní žádné krkolomné konstrukce a přesto byla plná překvapení, kdy jsem si říkal "to je von" a nebyl. Nesbo v plné síle!

Oplice
16.01.2021

(SPOILER) ****komentář obsahuje spoilery****
Nejméně zazivna knížka s HH.
Tahla se jak dlouhá písnička a kdyby nebyly zavřené knihovny kvůli Covidu, tak už bych ji asi dávno vrátila nedočtenou.
Zábavná se mně zdála až v posledním pětině.
Ale i tak vrah Ráchel vůbec nevycházel z podstaty postavy, kterou Nesbo popisoval důkladně ve všech předchozích dílech a nemanželské dítě Harryho, se mě zdá už trošku přitažené za vlasy.
Jako kdyby autor nevěděl, už o čem psát.
no uvidíme jak se bude dál zivot HH vyvíjet.
V téhle knize mně přišel samotný Harry poměrně nudný. Tři pětiny knihy jenom popisování o jeho excesich s chlastem už mě fakt nebavilo.
V začátcích, i když alkoholik, tak aspoň mu byl dodán nějaký šarm, tady už to spíš klonilo k nějakému alkoholickému obejdovi, který se přesto vyspal s třetinou policejního sboru a s jednou si upletl nemanželské dítě.
Za mně nic moc.

wooloong
16.01.2021 5 z 5

Doposud byl pro mě nejlepší knihou s Harrym Holem Sněhulák, ale Nůž ho překonal. Chytrý, promyšlený a čtivý příběh, ve kterém se rozuzlení několikrát převrátí, aby nakonec vše zapadlo na svá místa. Padouši dostanou co proto, oběti dostanou zadostiučinění a čtenář mnoho hodin příjemně stráveného času a několik zajímavých postřehů, pár nenucených mouder a poutavých životních příběhů hlavních i vedlejších postav. A co se týče Afgánistánu - to přesně sedí.

slezmon
13.01.2021 5 z 5

Všechny HH jsem přečetl během roku, popořadě ???? Nůž mi přišel jako velmi dobrá tečka, překvapivé, pochopitelné, dobře napsané. Jdu si poslechnout The Ramones.

vercajir
12.01.2021 4 z 5

Líbilo, Nesbo nezklamal

Květakniha
10.01.2021 5 z 5

Napinave a prekvapive.

Vilma232
10.01.2021 4 z 5

Netuším, zda je možné ještě nějaké pokračování. Harry už přišel téměř o všechny a všechno. Kniha je skutečně napínavá a plná zvratů až do úplného konce, snad by místy mohla být svižnější. A za všechno může zase chlast.....

gina2
10.01.2021 5 z 5

Kniha se mi moc libila, uz se tesim na dalši knihu autora!

Mathiola8
01.01.2021 5 z 5

Skvělé, prostě Harry Holle, napínavý a plný zvratů jako vždy.

MartySchattawa
31.12.2020 3 z 5

Nůž je moje první knížka, kterou jsem četl od pana Nesba. Začátek se plynul moc nezáživně až jsem chtěl odložit knížku, ale vydržel jsem to do poloviny knížky, kde už ten děj začal být záživný, postavy byly dobře napsaný, a každý tam měl svoji roli, a žádná tam nebyla že by nepřidala nic do toho děje. Určitě doporučuji a přečtu si další příběhy Harryho Hola.

o_mega
30.12.2020 2 z 5

Nesbø proste potrebuje korektora. Pokiaľ si ho nenájde, tak každé jeho dielo bude plné zdĺhavých, nepotrebných a zbytočných blábolov. Aj tu by šlo 100 až 150 strán odstrániť a hneď by sa dalo čítať. Takto som knihu ochotne odkladal a nútil sa k dočítaniu. Nechápem ten "ošiaľ" za Nesbø-m.

zdenek6705
30.12.2020 5 z 5

Harry Hole je srdcovka.
Knížku jsem měl připravenou v knihovně z různých důvodů asi rok,a po takové době jako bych měl po příbězích tohoto detektiva takovou žízeň, že jsem Nůž přečetl snad nejrychleji ze všech knih co jsem kdy četl. Nebo to bylo prostě tím, jak je napsána. Za mě excelentní, plná zvratů a po přečtení poslední strany jsem byl i trochu na měkko.

Michaela468
30.12.2020 5 z 5

Za mě skvělá knížka napínavá až do konce! Závěr, který jsem nečekala, takže doporučuji

Congo
28.12.2020 5 z 5

Za mě asi nejlepší nesbo

iveta3689
23.12.2020 3 z 5

Děj se do poloviny knihy dost táhl. Pak se sice rozběhne, ale zápletky jsou dost předvídatelné. Konec byl laciný, jako by ho ani nenapsal Nesbo, škoda.

raw_me_ow
13.12.2020 1 z 5

Prostě dárek k Vánocům. Ve dvanácté knize už těžko z něčeho brát, tak se sahá k tomu nejbližšímu. Dobře se to čte, ale přesto to nesu do knihobudky. Díky Ježuchu

Jiparis
08.12.2020 5 z 5

Tak to byla jízda. Napínavé, plné zvratů a nepředvídatelné. Co všechno mohou způsobit nenaplněné vztahy, zrada. Jo Nesbo, se mi zdá stále rafinovanější a lepší.

zuzana-kudla
02.12.2020 5 z 5

Schovávala jsem si za odměnu na konec roku a dobře jsem udělala. Někdo tu psal, že je to klasický Nesbø a že už ho to nebaví, ale tak to teda nemám. Styl zůstává, ale zase mě překvapil a pozvedl to ještě dál.

Kočičáci
30.11.2020 5 z 5

Ach, Harry!
Ten pan Nesbo ti ale dává zabrat! Přála bych ti, abys měl alespoň v jedné knize jenom klid a pohodu a nemusel honit nikoho, kdo se ti neustále nabourává do tvého osobního života. Celou dobu jsem ti věřila, že to "dobře" dopadne, ani na chvíli jsem nezapochybovala!!! Ale že těch potencionálních vrahů tam tentokrát bylo... No a ten hnusák Svein Finne! Dobře jste to na něho upletli! Závěr mi dává naději, že se spolu ještě potkáme.
Tvoje věrná čtenářka Eva ❤️

hey123
27.11.2020 5 z 5

Myslela jsem si, že nejlepší knihou z této série je Sněhulák. A že ji už žádná nepřekoná. Ale stalo se! Nemám slov.. Vůbec, ale vůbec jsem nečekala takový zvrat. Chvilkami jsem si i musela dát pauzu, abych vše vstřebala.
Přišlo mi, že tento díl byl něčím jiný, než ty předchozí . Možná tím, jak moc byly z celé knihy (nebo spíše po celou dobu knihy) znát Harryho emoce.
Kdo je vrahem pro mě bylo šokujícím překvapením.
A jsem ráda, že je konec opět otevřený

detektivní a krimi romány norská literatura

Jo Nesbø
norská, 1960