Nůž

Nůž https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407982/bmid_nuz-Lx9-407982.jpg 5 2145 2145

Harry Hole série

Harry Hole se už mnohokrát probudil s temným tušením, prázdnou hlavou a kocovinou jako trám. Tentokrát je ovšem probuzení ještě horší než jindy. Kdysi slavný kriminalista má na rukou i kalhotách krev a až po chvíli si vybaví, že ztratil všechno. To tam je idylické manželství s Ráchel, ta tam je zajímavá práce vyučujícího na policejní akademii. Jediné, co mu zbylo, je věrný přítel Jim Beam. A také místo v kanceláři vedle Trulse Berntsena, kde jakožto bývalá legenda smí na přímluvu svého šéfa aspoň třídit papíry. Co si však Harry vybavit nedokáže, jsou události včerejšího večera v baru Jealousy. Jednotlivé střípky vyplouvají na povrch jen pomaloučku, skládají se však ve strašlivý obrázek. Harry si začíná přát, aby se byl vůbec neprobudil, protože i zlý sen je lepší než krutá realita, jíž musí čelit. Ve chvíli, kdy si myslí, že už se dostal na samé dno a víc ztratit nemůže, se navíc objeví jeho dávný nepřítel Svein Finne. Harry má dvě možnosti: skoncovat se vším hned, anebo se ještě aspoň dočasně vzchopit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kniv , 2019

vekune
02.11.2019 4 z 5

Jsem velmi překvapena. První půlku jsem si říkala jak ten Nesbo zestátnění, ze je přece úplně jasný, kdo je vrah, ze je tam až moc kecu okolo, neustále dokola omilana muzika ( to mi teda vadi dost)...apod. Ale finále mě teda dostalo a musela jsem naznat, že to mělo grády. Ale pokračování už mě asi ani nezajima- dyt Harry furt chlasta a autor zabil koho mohl.

Karelvovsik
01.11.2019 5 z 5

Pan spisovatel se s hlavním hrdinou opravdu nemazlí a proto je Nůž podle mě nejlepší příběh s Harrym Holem. Doporučuji.

swayno
01.11.2019 5 z 5

Kdyby bylo 6 hvězd, tak je dám. Za mě nejlepší z nejlepších!!!!! Naprosto dokonalé!

petrarka72
31.10.2019 5 z 5

Skvěle napsané, jako jedna z mála knih surově se tvářícího severského autora vzbuzuje soucit a smutek na hranici melancholie. Navíc Harryho dno je skutečně pekelné... a díky za náznak (naděje je příliš silné slovo), že přežije.

Iva1988
31.10.2019 5 z 5

Jo Nesbo a Harry Hole opět nezklamali. Skvělé čtení od začátku do konce.

martini.ce
31.10.2019 5 z 5

Měla jsem z ní trochu obavy, protože přece jen se z HH stal můj oblíbenec. Ale strach byl zbytečný a knížka mě chytila od první stránky.

bosorka
31.10.2019 4 z 5

Nesbø je pěknej sadista, tentokrát mi už bylo Harryho ale opravdu líto. Prostě se v tom zase musí vymáchat a komplet celý, maximálně mu zůstane kuřácká trubička jako baronu von Kratzmarovi, díky níž se tím bahnem nezalkne, ale pomůže mu zase přežít. Nůž Jo Nesba je pořádně nabroušený, zařízne se do čtenáře jako do neprorostlého kousku masa a jedním rychlým tahem provede zkušený řez. Je napínavý, rychlý, čtivý - jako vždy. Tentokrát "jednodušší" případ bez politikaření a zbytečných odboček. Přímý a řízný. 4 a půl.

kolacky
30.10.2019 4 z 5

Bylo to k Harrymu hnusný, ne že ne. Ale aspoň by konečně mohl přestat chlastat. Má děti a zodpovědnost. Nu, uvidíme. Hin sa hukáže, řekl by klasik.

Nelly
30.10.2019 5 z 5

Dobré, čtivé, propletené - sice mi první části připadaly jako přes kopírák (podezřelý - jeho očištění - jedeme dál) - nakonec mne pravý vrah překvapil (můj typ byl samozřejmě zcela jiný), ale poslední část byla skvělá jízda.

Victory
30.10.2019 5 z 5

Absolutní luxus! Typický Harry Hole, krásně propletený příběh, méně politikaření (což mi vyhovuje), přirozené a logické tahy vedoucí krůček po krůčku k rozuzlení. Více se ani nedá napsat, abych ostatním nenarušila celistvý zážitek z četby.

kahuda01
29.10.2019 4 z 5

Chvílemi trochu nudilo, na zadek jsem se z knihy neposadil. Vraha jsem neuhodl, tady si mě Nesbo pěkně povodil.

pkweb.eu
29.10.2019 5 z 5

Super, obzvláště v návaznosti na předchozí díly.
HH čtu od Sněhuláka a myslel jsem si, že mám autorův styl prokouknutý, přesto si tu se mnou pohrál jako kočka s myší. Na to, jak je to obsáhlé dílo, tak snad není zbytečná věta. Obdiv, jaké kombinace dokáže autor vymyslet, i jak dokáže servírovat.

Disease
29.10.2019 5 z 5

Grandiozní zakončení (?) série.

Aleen
28.10.2019 5 z 5

Tolik podezřelých, tolik indicií, tolik zvratů! Je šílené, když si člověk uvědomí, čí smrt musel Harry vyšetřovat. Ale dal to. Tedy s pomocí téměř všech podezřelých, což mi přišlo chvílemi až komické. Dobře, trochu se mi rehabilitoval s tím svým chlastem, ale asi další díly číst nebudu, protože předpokládám, že po tomto všem, čím si prošel v Noži, ho Nesbo k alkoholu bude muset navrátit...škoda, protože tady mu to chvílemi opravdu moc pěkně šlo.

Jarka 55
28.10.2019 5 z 5

Super ,ale tato kniha už super být musela po těch dvou propadacich to bylo víc , než nutné!
Jsem rad ,že mohu dat 5*

SteoSG
28.10.2019 5 z 5

Tak toto teda bolo dooobreee!!! :)
Opat skvely HH.
Vrah spravne zamaskovany (aj ked v jednej chvili som mal taky tik, ze kto to je ale...)
A na zaver ta "labutia piesen". :D

Michaela846
27.10.2019

Velké zklamání,nikdy jsem se u čtení Nesba nenudila,bohužel u této knihy ano.Jako kdyby to nepsal ani Nesbo....,žádný mráz po zádech....,žádné napětí,prostě nuda.

isobel2000
26.10.2019 5 z 5

Prostě skvělé!!! A čím nás autor příště překvapí...???

JarmilaNovotna
25.10.2019 5 z 5

Jak už tady někdo napsal, skvělé!

Jaruš7
24.10.2019 5 z 5

Brilantní série s H.H. v pokračování v plné parádě.
Citace :"Jestliže se člověk nemusí dívat na toho s kým hovoří, funguje to jako ve zpovêdnici, získá tím pocit, že mluví sám se sebou. Jestliže nevidí posluchačovi reakce v podobě řeči těla a výrazů tváře, je ochotný se rozpovídat víc."
Harry to má obzvláště náročné, život osudovými ranami nešetří, vztahy na bodu mrazu, jen slabost slabého pohlaví ještê má sluneční okamžiky.
Jen ta podprahovost reklam zde vadí, jinak skvěle vydařené dílo.

detektivní a krimi romány norská literatura

Jo Nesbø
norská, 1960