Nůž

Nůž https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407982/bmid_nuz-Lx9-407982.jpg 5 2145 2145

Harry Hole série

Harry Hole se už mnohokrát probudil s temným tušením, prázdnou hlavou a kocovinou jako trám. Tentokrát je ovšem probuzení ještě horší než jindy. Kdysi slavný kriminalista má na rukou i kalhotách krev a až po chvíli si vybaví, že ztratil všechno. To tam je idylické manželství s Ráchel, ta tam je zajímavá práce vyučujícího na policejní akademii. Jediné, co mu zbylo, je věrný přítel Jim Beam. A také místo v kanceláři vedle Trulse Berntsena, kde jakožto bývalá legenda smí na přímluvu svého šéfa aspoň třídit papíry. Co si však Harry vybavit nedokáže, jsou události včerejšího večera v baru Jealousy. Jednotlivé střípky vyplouvají na povrch jen pomaloučku, skládají se však ve strašlivý obrázek. Harry si začíná přát, aby se byl vůbec neprobudil, protože i zlý sen je lepší než krutá realita, jíž musí čelit. Ve chvíli, kdy si myslí, že už se dostal na samé dno a víc ztratit nemůže, se navíc objeví jeho dávný nepřítel Svein Finne. Harry má dvě možnosti: skoncovat se vším hned, anebo se ještě aspoň dočasně vzchopit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kniv , 2019

knihomolka23
11.11.2019 5 z 5

Knížky s Harrym Holem jsou pro mě vždycky o hodně příček výš než jakékoliv jiné detektivky, třeba i od samotného Nesba. Ani tentokrát HH nezklamal.

Karla4459
10.11.2019

Za me bohuzel zklamani. Kniha se tahla, 160 stran temer o nicem . Musim bodovat 2 hvezdou????

Radulinka1
10.11.2019 5 z 5

Super ... nedalo se odložit ... z pachatele jsem byla překvapená ... snad bude HH pokračovat ..

Kakajko
10.11.2019 5 z 5

Touto knihu mě autor teda dost naštval, zejména tím, koho nechal zemřít tentokrát!!! Ale četlo se to jedním dechem, to zas jo :)

rezzba
10.11.2019 5 z 5

Sice delší a nemám už rád jméno Rachel kvůli jeho výskytu v knize, ale Nesbo nezklamal.

DominikV
08.11.2019 5 z 5

Co si budeme nalhávat. Jo Nesbø je prostě někde úplně jinde než drtivá většina autorů. Kniha se opět četla sama a neuvěřitelně rychle utekla. Na druhou stranu mi tento díl přišel slabší než předešlé Žízeň a Policie. Nejspíš to bude tím, že se zde řeší podstatně méně vražd než v předešlých knihách a všechno okolo mi přišlo trochu zbytečně natahované. Úmrtí je zde sice pouze jedno, bohužel ale značně osudové. Osudové je i odhalení pachatele (můžu říct, že můj typ byl těsně vedle), které mění vše, v co jsme byli zvyklí. Dva roky čekání za námi, další minimálně dva do dalšího dílu nastávají.

kerstyn
08.11.2019 5 z 5

Opět skvělé. Lepší než skvělé. Nesbo prostě umí dokonale vystavět příběh, atmosféru, napětí a zároveň umí skvěle odvést čtenářovu pozornost. A jsem ráda, že tentokrát tu bylo minimum naturalistických popisů vražd. Nesbo si mě zase získal!

JezinkaJ
07.11.2019 4 z 5

No, kolisalo to.
Dlouho jsem knížku viděla na tři hvězdy... Ach, ty fatální lásky, mé srdce okoralé je nemá rádo. Fascinující je, jak Harry přitahuje naprosto všechny ženy ve svém okolí... Jeho občasné poklesky rozhodně vítám.
Skvělé rozuzlení a konec mě dostal, takže poctivé čtyři hvězdičky to jsou. A těším se na další příběh.

Klarinecka
07.11.2019 5 z 5

Skvělá “Holeovka” jako vždy. Harryho mi bylo tentokrát fakt líto. Až jsem si chvíli říkala, že ho snad Nesbo nenávidí, protože tentokrát mu naložil fakt hodně.

Nello
07.11.2019 5 z 5

Tohle je ten perfektní Nesbo jakého ho známe! Napínavé, překvapivé a četlo se to samo.

Katulinka69
07.11.2019 5 z 5

Tak jsem se bála,zda se po tak dlouhé odmlce zvládnu opět zorientovat a můžu s nadšením říct, že to nebyl žádný problém. Kniha super ,chci pokračování

Heli26
06.11.2019 5 z 5

Opět strhující kniha, od které se nejde odtrhnout. Nemám od autora přečtenou celou sérii, ale z toho, co mám, tak rozhodně nejlepší kousek!

ven62
05.11.2019 5 z 5

Prostě opět vynikající Nesbo.

makymp
05.11.2019 5 z 5

Tohle je prostě pan Nesbo..král severských krimi,který patří do mého seznamu oblíbených autoru uz 10let..Naprosto strhující kniha s úžasnou zapletkou a koncem.

garf
05.11.2019 5 z 5

Nejvic nejlepsi Harry Hole :) Mnohem mene explicitniho nasili, pro- a retrospektiva pouzity tak, ze mi to sedlo naprosto dokonale. Pro me hodne necekane a prekvapive rozuzleni. Tohle se Nesbovi povedlo na jednicku.

mirek8562
05.11.2019 5 z 5

Přečetl jsem všechny knihy o Harrym a myslel jsem, že mě už ničím nepřekvapí. Dokonce jsem se na nejnovější Nůž ani moc netěšil, říkal jsem si, že si dám od něho na nějaký čas klid. O to víc jsem po přečtení překvapený. Nemohl jsem se od čtení odtrhnout. Pro mě absolutně nejlepší kniha od Nesba.

PetK
04.11.2019 5 z 5

Pár dnů po přečtení jsem si ještě nechala na vstřebání knížky, na kterou jsme (co si budeme namlouvat) všichni čekali dva roky (nebo jak dlouho). A musím říct, že mě to prostě bavilo a byla to jízda jako blázen. Harry jak ho milujeme, temnota jak ji známe, a do toho "tyvole" efekt hned někde v kapitole šest a pak druhý na konci. Jasně - asi už se autor nevyhne tomu, aby z Harryho byl pomalu Superman, ale ono už to k tomu tak nějak patří. Nesbo se s tím nemaže, nakládá a srovnejte se s tím, jak umíte.
Ještě by mě zajímalo, zda s tímhle vývojem počítal už někde od 10. dílu, protože to tak vypadá. A taky to vypadá na možnost dalšího dílu. Takže si zase pojďme dva roky kousat nehty.

dan-sam
04.11.2019 5 z 5

"To" první mě nepřekvapilo, "to" druhé jsem čekal a "to" třetí mě rozsekalo a přinutilo zírat s otevřenými ústy. Opět jsem se nechal povodit za ručičku a myslel si, co všechno tuším, abych na konci zjistil, že Harry je bestiální potvora, která je vždy o krok přede mnou.
Poučení: 1) Nevraždit v Oslu. 2) Ani v Norsku. 3) Nevraždit.

Mája777
03.11.2019 5 z 5

Tak tenhle díl mě dostal. Tolik smutku. Přesto už se těším na další, snad to HH všechno rozdýchá.

Melodiel27
02.11.2019 4 z 5

Cekala jsem na to jak na smilovani a opet nezklamalo!! I kdyz favority v teto rade mam jine, tak urcite doporucuji. Vraha jsem neodhadla snad ani na po 3ti (jako vzdy) ale za to me par jinych souvislosti doslo. Jinak jsem fanynka Kaji a doufam, ze ted uz se to nekam i legalne posune :)) i kdyz, zkousnout obet tohoto dilu, mi dalo takovy nostalgicky pocit konce jedne etapy. Nespo je kral thrilleru a spolecne s Denverem, se jen tak nikym shodit nemechaji:) Nyni se chystam na Jamu!

detektivní a krimi romány norská literatura

Jo Nesbø
norská, 1960