Netopýr ekniha

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

V Austrálii je nalezena mrtvá norská dívka. Vše poukazuje na to, že byla znásilněna a zavražděna. Oddělení vražd osloského policejního ředitelství vysílá do Sydney kriminalistu Harryho Holea, jehož úkolem je sekundovat místní policii při vyšetřování. Zároveň si zde má Harry odpočinout od problémů s alkoholem i psychických potíží. Při autonehodě totiž jeho vinou zemřel mladý kolega. Pasivně přihlížet a jen radit však Harry neumí, a tak se ve vyšetřování začíná navzdory nelibosti australských kolegů silně angažovat, zvláště poté, co vyjde najevo, že nejde o jedinou vraždu a že má policie patrně co do činění se sériovým vrahem. Harry se postupně dostává do prostředí pasáků, drogových dealerů, prostitutek, transvestitů, cirkusáků i boxerů a seznamuje se se světem a s legendami původních Austrálců a jejich prostřednictvím také s netopýrem – symbolem smrti. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151870/netopyr-151870.jpg 3.74636

Harry Hole 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno (ekniha), Kniha Zlín

Kniha Netopýr

MagicKleeo

Autor je u jiných čtenářů oblíbený, proto jsem byla zvědavá, ale těžko se mi kniha četla. Zpočátku vše bylo těžkopádné, nedokázala jsem se začíst a bohužel jsem se ani nedokázala sžít s hlavním hrdinou.

Jituška82

Jako první jsem četla Sněhuláka, který měl lepší dějový spád. Sice se v Netopýrovi pak vše propojí a žádné slovo snad není v knize navíc, ale nám radši, když je děj akčnější. Jinak odhalení a zápletka nezklamaly.

DámaMáma

Moje první setkání s tímto spisovatelem. Příjemné překvapení, které je skvěle čtivé, napínavé, místy strhující, avšak někde trochu pokulhávající. Těším se na další knihy nejen ze série HH. S tímto autorem jsem se nesetkala naposledy. Baví a doporučuji...

Daneta

V závěru knihy pošle svoji přítelkyni jako návnadu v noci do parku. Tak to fakt bylo tak nepravděpodobné, že jsem měla chuť knihu odložit a nedočíst.

Pauline23
28.12.2020

Dlouho jsem váhala kterou knížkou začít zda Snehulakem nebo začít knihou první od začátku série HH. A tak jsem začala od začátku série. Holy mě vadil svými alkoholickými dýchánky. Též mě vadila ta angličtina. Chtěla jsem si večer číst a né aby mě rušila angličtina. Časem asi preskocim na toho Sněhuláka:-) třeba až nápadně sníh. Ale jako bestseller č.1 bych tuto knihu nenazývala.

Tejeja
27.12.2020

Čtu si tady komentáře a sice chápu, ale nesouhlasím. HH je od začátku prezentován jako alkoholik, který má holt štěstí (viz.vzpomínky na Norsko) a i přes to pytí, nebo spíš ve chvílích, kdy abstinuje, je dobrý detektiv. Myslím, že ani nebylo záměrem autora, udělat z HH dokonalého morálního hrdinu. Z detektivního pohledu je to dobrá kniha. Vraha jsem až do samého závěru neodhalila a přitom jsou v knize po celou dobu nápovědy, kdo to je, zvlášť v chování ostatních zúčastněných. Jo a taky jsem nejprve četla Sněhuláka, přesto mě Netopýr nezklamal.

Knihomolka134
29.11.2020

Chtela jsem vyzkouset neco od Nesba, protoze o jeho knihach vsichni mluvi, jak je to fantasticka severska krimi.
Byla jsem trochu zklamana.
Nevim, na zaklade ceho se kniha jmenuje Netopyr, vyjma toho, ze netopyr je povazovan za australsky symbol smrti. Zacatek byl dost vlekly, spad kniha mela az cca ve 3/4 a konec byl naopak zklamani, utnuty. Prekvapilo me, ze Harry pro smrt sveho kolegy Andrewa tak truchlil a pro svou (lasku) Birgittu neuronil ani slzicku. Krome toho, ze byla kniha plna prostredi drogovych dealeru, prostitutek a lidi z okraje spolecnosti, ocenuji okenko realii do australske historie a mistnich legend.
Po docteni knihy mi pojmy jako Walla, Moora a Bubbur ze starych legend Australie davaly mnohem vetsi smysl. Jednou vetou tedy: Kniha neurazi (moralisty a puritany mozna ano), ale ani nenadchne.

Anette99
24.11.2020

Tak tohle mi moc nesedlo. Děj se táhl, nedělo se nic moc zajímavého, hodně se odbíhalo (třeba linka s Birggitou), Harry pořádně nevysvětloval svoje myšlenkové pochody, příběh byl přerušován starými báchorkami, které tam vůbec nemusely být. Co mi hodně vadilo, byly ty anglické fráze. Proč? Vždyť spolu mluvili anglicky normálně, tohle jen znepříjemňovalo čtení... Možná jsem ovlivněná tím, že jsem kdysi četla Žízeň, která byla parádní, tak mi tohle přijde hodně slabé. Ale zase kdybych ji nečetla, Netopýra asi nedočtu a nebudu mít chuť si časem přečíst celou sérii s HH.