Mlčení jehňátek

Mlčení jehňátek https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2177/mid_mlceni-jehnatek-pWi-2177.jpg 5 1949 267

Hannibal Lecter série

Psychopatický vrah Dr. Lecter pomáhá agentům FBI při pátrání po sadistovi vraždícím mladé ženy, aby se nakonec sám ve svých představách stal ženou. Mladá agentka Clarice Starlingová je jediná, se kterou Dr. Lecter hodlá spolupracovat, ale žádnou informaci jí nedá lehce.

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Alpress

The Silence of the Lambs , 1988

Kamienkova33
05.10.2017 5 z 5

K tejto knihe sa stále vraciam, stále jedna z najlepších

Hana86
15.09.2017 5 z 5

Poprvé jsem četla v 15 letech a byla jsem z této knihy nadšená. Nyní jsem si to po dalších 15 letech připomněla a mohu říct, že mě to pohltilo naprosto stejně jako kdysi. Perfektně propracovaná psychologie postav! Toto patří k nejlepším knihám, které jsem kdy četla. Všem vřele doporučuji!
Miluju i film. Anthony Hopkins je v roli Hannibala úžasně démonický, neskutečně se do toho dokázal vžít...

RudýOnkel
06.09.2017 5 z 5

Knížka se Vám zaryje pod kůži. Nebude se chtít vytratit. Naštěstí jsem zde nenašel žádné zdlouhavé pasáža, což mi usnadnilo čtení, a příběh jede jednou kolejí. Žádné odbočky, jasně nalajnovaná thrillerovka. Díky vzdělání obou hlavních postav jsem se dokázal přiučit něčemu novému.

SadUnicorn
06.09.2017 5 z 5

Protože film naprosto miluju, přečíst si knižní předlohu je pro mě samozřejmost. A rozhodně jsem neudělala chybu. Mlčení jehňátek se mi líbilo ještě více než Červený drak. Zápletka je skvělá, postavy výborně vykreslené a rozhodně se mi nestalo, že by mě kniha nudila. Při scénách s Hannibalem mi naskakovala husí kůže. Příjemně mě překvapovaly detaily, které byly ve filmu vynechány. Například scéna, kdy se Jame dívá na kazetu se svou matkou. Líbí se mi, že je zde detailně vykreslována i postava vraha a jeho příběh. Už se nemůžu dočkat, až se vrhnu na další knihu s dr. Lecterem.

Heisenberg
09.08.2017 5 z 5

Mlčení jehňátek je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Proto jsem neváhal a sáhl po předloze k tomuto oskarovému snímku. A musím říct že se to vyplatilo. Po celou dobu čtení jsem si jen říkal: "Tohle je geniální." ... a taky že je! Thomas Harris má příběh tak dobře vypilovaný, že tomu nechcete ani věřit. Charaktery postav jsou vypracované do nejmenšího detailu. Nemám slov. Tohle je prostě dokonalost v kriminálním žánru. Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl. Určitě doporučuji. Ihned!

ivana1975
07.08.2017 2 z 5

Toto mi neda a musim to napisat. Preklad je hrozny... Ako moze niekto prelozit vetu: Citim pach tvojej fufulice... Odpadla som

natalie8531
13.07.2017 5 z 5

Nejsem ten typ, kterému by se líbil tento žánr literatury, ale musím říct, že tato kniha se stala výjimkou a četla se mi velice dobře.

Rudla333
07.07.2017 5 z 5

Doporučuji všem fanouškům detektivek, nebo hororů. Kniha je vynikají. Už jenom kvůli legendární postavě Hannibala Lectora.
A i když se tomu dá jen těžko uvěřit, i tady se potvrzuje staré pravidlo a kniha je ještě lepší než film.

hs777
22.06.2017 5 z 5

Nechala jsem se zlákat komentářem uživatele šipek k přečtení, přestože kultovní film s Anthony Hopkinsem a Jodie Foster jsem viděla několikrát. Vůbec to nevadilo a i když jsem věděla, jak celé dopadne, charisma Hannibala Lectera a mrazivé napětí jsem intenzivně cítila po celou dobu čtení - excelentně napsáno.

šipek
07.06.2017 5 z 5

Tak nevím jak mi tato kniha mohla tak dlouho unikat. Film jsem zhlédl již před roky a ke knize jsem se dostal až nyní. Za mě parádní čtení, dokonce i postava Hannibala mi přišla sympatická, ale je to zrůda. Opravdu doporučuji všem čtenářům, kteří mají rádi tento žánr, hlavně mým oblíbeným uživatelům, protože koukám moc jich tuto knihu nečetlo :-) .

atletico
13.05.2017 5 z 5

Klasika. Vzácná shoda, kdy jsou jak kniha tak film skvělý. Každý svým způsobem.

danny_21
04.05.2017 4 z 5

Dovolím si tvrdit, že filmové zpracování předčí knižní předlohu a je to u mě především hereckými výkony a charismatem obou hlavních protagonistů - Anthonyho a Jodie. I když kdo ví, jestli by to nebylo jinak, nebýt toho, že se ke mně dostala Harrisova novela daleko později po shlédnutí Demmeho legendárního kusu, kterému se prostě po všech stránkách povedlo vylepšit a do dokonalosti dovést autorovy stránky. Samozřejmě jde o velmi kvalitní thriller, který funguje hlavně do doby, než Hannibal prchne, poté už to tolik netáhlo, nicméně pasáže s dr. Lecterem jsou lahůdkou - 80 %

taikatalvi
13.04.2017 5 z 5

Pre mňa top kniha, tak ako aj film s úžasným Anthonym Hopkinsom. Kniha je fakt prepracovaná, tie myšlienky, rozbory. Odporúčam.

SeverusSnape
22.03.2017 5 z 5

Miluju a milovat budu.Úžasná knížka od úžasného autora.Film není špatný,ale z knihou se nedá srovnat.Kniha je až neuvěřitelně propracovaná a skvěle se čte.

Rade
12.03.2017 5 z 5

Když knihu srovnám s různými pozdějšími thrillery na podobné téma, tak se mi zdá prostě lepší: mrazivé, děj bez nadbytečných odboček, napínavé, srozumitelné a logické, uvěřitelné, s psychologickým přesahem, na svou dobu originální, nepřekombinované (řekla bych, že překombinovanost je nejhorším nešvarem současných thrillerů a detektivek). Takže nakonec za pět, i přes ten divný překlad.
Část jsem četla ve večerním vlaku, sama v kupé, zešeřelá chodbička, za okny tma, vhodnější knihu jsem si nemohla vybrat…

Susan94
05.03.2017 4 z 5

Dokonalá kniha, dokonalý film. Pokud si myslíte, že tento příběh znáte dokonale díky filmu, přečtěte si knihu. Najdete tam nový rozměr, nový pohled,.... Díky knížce více všemu porozumíte a osobně já si o postavě doktoraLecterai i agentce Starlingové udělala nový obrázek.

Dee.Grusova
13.02.2017 5 z 5

Nikdy jsem nečetla nic podobného a myslím, že ani nebudu číst! Naprosto brilantní propracovanost postav, děje.. Napínavé do poslední chvíle, čtivé, geniální.

Manyna
12.02.2017 3 z 5

Předem podotýkám, že film jsem neviděla, takže nemůžu srovnávat. Ale! Já jsem asi čekala něco víc, byla jsem knihou lehce zklamána. Doktor Lecker a rozhovory s ním bylo to nejlepší, co kniha přinesla, zbytek už tak dobrý nebyl.

Metroušek
11.02.2017 5 z 5

Velice se přimlouvám, aby nějaký český vydavatel nechal znovu a tentokrát adekvátně přeložit tak vynikající, ba přímo dokonalá literární díla, jakými jsou tři knihy s dospělým Hannibalem. V originále (mám všechny tři plus Juniora) je vidět, že Harris promyslel mnohokrát doslova každou větu, a pak ji vytesal jako do mramorového náhrobku. O tuto psychologickou sílu ošizený český čtenář do značné míry přichází. Přitom jde o jednu ze zásadních sérií thrillerů a hororů všech dob. Jenom neználek si může myslet, že toto je pokleslá, braková literatura, a podle toho s ní zacházet!

dreamhex
21.01.2017 4 z 5

Tuto knížku jsem objevil doma náhodou. Nakonec je to jedno z příjemných překvapení, napínavý čtivý příběh, určitě stojí za přečtení.