Mlčení jehňátek

Mlčení jehňátek https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2177/mid_mlceni-jehnatek-pWi-2177.jpg 5 1944 265

Hannibal Lecter série

Psychopatický vrah Dr. Lecter pomáhá agentům FBI při pátrání po sadistovi vraždícím mladé ženy, aby se nakonec sám ve svých představách stal ženou. Mladá agentka Clarice Starlingová je jediná, se kterou Dr. Lecter hodlá spolupracovat, ale žádnou informaci jí nedá lehce.

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Alpress

The Silence of the Lambs , 1988

postrach
08.10.2019 5 z 5

Tato kniha je mnohem záživnější než Zrození.Natolik mě zaujala.že mám chuť.podívat se na film.Těším se na další knihy tohoto autora A rozhodně dpoporučuji.Jinak je vše psáno v komentářích podemnou.

Nikolas0311
06.10.2019 5 z 5

Druhá kniha o Hannibalu Lecterovi. Kniha byla opět úžasná ba dokonce lepší nežli díl předchozí. Na rozdíl od Červeného draka, v Mlčení jehňátek je psychologie postav více propracovaná a více se čtenář seznámí s dr. Lecterem, který má zde dost podstatnější roli než v prvním díle. Willa Grahama ze kterého se stala opilecká troska s rozřezaným obličejem ( jak se zde na krátkou chvíli dozvídáme) vystřídala Clarice Starlingová, která je ještě zajímavější postavou než Graham sám. Nadaná studentka policejní akademie je z počátku poslána zjistit jen pár informací o Hannibalu Lecterovi, ale později se přimotá do případu "Buffalo Billa", který zabíjí tlusté ženy a stahuje je z kůže... a za dopadení tohoto vraha hodlá rizkovat i svoje studium. Nejlepší věcí na knize jsou právě rohovory Starlingové s Lecterem, které jsou nesmírně propracované a psychicky vyčerpají nejenom hlavní postavu, ale i čtenáře samotného! Nemůžu si však pomoct, ale samotný Hannibal-kanibal mi přišel jednou z nejsympatičtějších postav v knize. Mlčení jehňátek je určitě propracovanější než Červený drak ve všech směrech a už se těším až završím trilogii posledním dílem.

renefer
22.09.2019 5 z 5

Tohle je prostě top. Prabába všech Carterů, Colů, Brynzů...Bohužel nedosahují její úrovně. Hannibal Lecter je jen jeden.

Janadvorackova
07.09.2019 5 z 5

Nebýt filmu, asi by ani kniha nezanechala takový dojem. Při čtení jsem vnímala atmosféru filmu. Díky němu "vím," jak hrdinové vypadají, jakým hlasem mluví.
Kniha nabízí něco navíc, ale ono se to s filmem tak nějak příjemně doplňuje.
"Drak" mě příliš nebavil.
A strašně bych si dala přírodní játra. Je to normální -:)))?

Maanna
26.08.2019 5 z 5

Znala jsem film, ale i tak jsem si knihu užila a dokonce se i strachovala o život oběti a agentky Starling... Přitom má kniha příjemný rozsah a excelentní dialogy. Navíc si tu člověk může užít i úvahy postav a některé věci mi vyšly v knize jasněji. Myslím, že klasika žánru ani nemohla být špatnou volbou.

zuzis
02.08.2019 4 z 5

Vynikající thriler, který jsem přečetla jedním dechem (a to jsem film viděla několikrát). Český překlad, který se mi dostal do ruky byl docela tragedie, takže čteno v originále.

p0stm0derna
05.07.2019 5 z 5

Fakt jeden z nejlepších trilerů. Překlad nic moc.
P.S.: Kdo ví, jak je to v originále, ale trochu komicky zní snaha doktorů operovat pravé transvestity. Ve skutečnosti se asi spíš jedná o transsexuály...

Bar16
24.06.2019 5 z 5

Knihu není třeba představovat. Thrillery jsou můj nejoblíbenější žánr a i přesto, že poslední dobou čtu opravdu všechno, vždycky nejlepší zůstanou. Když je totiž příběh dobře napsaný, čtete se zatajeným dechem a nevnímáte okolí. Myslím, že se mi o Anthony Hopkinsovi bude teď nějakou dobu zdát :-)

Jokrzeb
28.05.2019 5 z 5

Přečteno po shlédnutí filmu. Obé perfektní.

Sněžková
07.05.2019 5 z 5

Film jsem viděla poprvé šedesát stránek před koncem a vůbec nelituji, že jsem začala s knihou. Moc pěkně napsaná, autor se evidentně vyžívá v psychice svých postav. A magor, který vraždí z pohnutek, jež jsou uvedeny v této knize, to je opravdu „sousto pro psychiatra“.
Nemůžu jinak, než dát pět hvězd.

MercedesW
05.05.2019 5 z 5

(SPOILER) Moje nejoblíbenější kniha, přečetla jsem ji asi 6x a stále mě baví. Děj je... zajímavý a zvláštní, postavy skvěle vykreslené, kromě Chiltona mi nikdo nevadil. I po těch mnoha přečteních z knížky cítím napětí, hlavně při útěku Dr. Lectera (pasáže s ním jsou taky nejzajímavější). Co jiného než pět hvězd ?

Brembelik745
03.05.2019 5 z 5

Velmi povedený kousek. Chtěla jsem se přesvědčit, jestli bude kniha lepší než film s tak brilantním obsazením. A byla. Byla méně krvavá, snadno se četla a byla více reálnější.
Jak už zde bylo psané, dialogy Dr.Lectera jsou skvělé, a když si u nich představíte A. Hopkinse, tak vám prostě jde mráz po zádech. Nemůžu jinak než 5* a jdu na další díl.

Banny_L
06.04.2019 5 z 5

Toto je případ, že mě nezklamala ani kniha, ani film..

rutto45
29.03.2019 4 z 5

Vynikajúca, napínavá kniha, ktorá vás prinutí milovať aj šialeného, bezohľadného, vypočítateľného a inteligentného kanibala, akým je Hannibal!

jfialova
18.03.2019 4 z 5

Výborná čtivá kniha, napínavá. V podstatě koresponduje se stejnojmenným filmem.

Repkulka
13.03.2019 4 z 5

Momentálně čtu, a líbí se mi, jsem ráda napnutá jako kšandy. :-D

sarka45
28.02.2019 5 z 5

Zařazeno kvůli výzvě. Ale mám ráda i tento film, takže jsem věděla, do čeho jdu. Opět mě pan Harris nezklamal. Žádná zbytečná omáčka, rovnou do děje, člověk se nenudí a to i přesto, že ví, jak to dopadne. Za mě určitě pět hvězdiček.

Nimunka
17.02.2019 5 z 5

Četla jsem knížku už strašně dávno. Až potom viděla film. Prostě skvělé napínavé čtení. No...... bála jsem se u toho.

MinaHawke
05.02.2019 4 z 5

Velmi dobrý příběh, který je napínavý až do konce.

maygirl
19.01.2019 4 z 5

Výborná kniha, klasika svého žánru, která rozhodně stojí za přečtení. Postavy byly skvěle vykreslené, zápletka bezvadná. Už teď se těším na další díl. Hvězdičku dolů dávám pouze za chybná užití některých termínů, která na mě při čtení místy působila rušivě (např. "masový vrah" místo "sériový vrah" a podobně).