Mlčení jehňátek

Mlčení jehňátek https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2177/mid_mlceni-jehnatek-pWi-2177.jpg 5 1944 265

Hannibal Lecter série

Psychopatický vrah Dr. Lecter pomáhá agentům FBI při pátrání po sadistovi vraždícím mladé ženy, aby se nakonec sám ve svých představách stal ženou. Mladá agentka Clarice Starlingová je jediná, se kterou Dr. Lecter hodlá spolupracovat, ale žádnou informaci jí nedá lehce.

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Alpress

The Silence of the Lambs , 1988

PabloFuentes
23.12.2018 5 z 5

No četlo se to krásně a skoro samo. Jak už tady padlo několikrát, nejlepší byly rozhovory mezi Clarice a Dr. Lecterem (nejsympatičtější vrah vůbec). Navíc celý příběh byl krásně uvěřitelný. Myslím, že je čas pustit si film a hezky to porovnat s knihou, nicméně stejně všichni víme, která verze je lepší ;)

marhoul
22.10.2018 5 z 5

V době, kdy jsem ji četla, jsem ještě neviděla film. Nervy drásající napínák!

radusak9806
02.10.2018 4 z 5

Asi nejvíc milovaný záporák ze světa literatury.

Sorrow
13.09.2018 5 z 5

Vrcholné dílo žánru. Neskutečně promyšlená, mrazivá zápletka, charismatické charaktery a dialogy, které je prostě radost číst. Mlčení jehňátek má v sobě všechno, co v knize hledám a ještě k tomu ve správných poměrech. Filmová podoba je velmi věrná knižní předloze, a tak mi tentokrát vůbec nevadilo, že jsem ji viděla před přečtením knihy. Clarice i dr. Lecter byli obsazeni znamenitě a já si je nedovedu představit jinak než jako Fosterovou a Hopkinse. Audioknižní zpracování je taky fenomenální. Byť jsem se trochu zalekla, že knihu načetl muž (Tomáš Kobr), díky vyprávění ve třetí osobě to vůbec nevadilo. V knize se střídá několik úhlů pohledu, takže slovo nedostává jen Clarice - Tomáš každému charakteru věnuje péči a nejlépe rozhodně zvládl samotného Buffalo Billa, při jehož pasážích se mi ježily chloupky na zátylku. Mistrovský kousek!

Lilly4
27.07.2018 5 z 5

Na tuto knihu mám zvláštní vzpomínku..po přečtení jsem začala rodit. Bez obav! Bylo to v termínu a vše dobře dopadlo. :-D

Gabux
17.06.2018 5 z 5

Miluju doktora Lectera. Jeho postava je naprosto geniální, uvěřitelná a tak fascinující! Neuvěřitelné, jak reálná mi jeho postava přijde.
A Starlingová je skvělá a hlavně dost reálná.
Nejvíce mě bavily rozhovory Lectera a Starlingové a jejich vztah mě opravdu zajímal

sgjoli
25.03.2018 4 z 5

Klasika svého žánru. Psychologie postav je neskutečná, mrazí z toho. Hodně strhující čtení, které vás nepustí, dokud knihu nebudete mít přečtenou.

Adamson
22.03.2018 4 z 5

Výborná kniha, čte se skoro sama.

Starlingová je prostě super, ale možná se mi trochu víc líbil Will Graham(Červený drak). Dr. Hannibal Lecter zase válel. Trochu se to celé točilo kolem něj, ale rozhovory mezi ním a Starlingovou mě prostě bavily. Je až zarážející jak je Dr. Lecter dobře napsanej. Samozřejmě nemůžu opomenout Jacka Crawforda, který si tady získal mé sympatie.

Jame Gumb byl zajímavej, ale něco mu prostě chybělo. Ve srovnání s Francisem Dolarhydem (Červený drak) mi přišel slabý.

Celkově výborná kniha, ale hodnotím 4*, protože Červený drak se mi líbil víc. Thomas Harris mi asi padl do oka. Samozřejmě doporučuji k přečtení.

Nomia
07.02.2018 5 z 5

Kulervoucí! Lecter je úžasná postava a dialogy v knize jsou naprosto brilantní. Výborná atmosféra a napětí.
Rozhodně ještě o level lepší, než filmové zpracování (a i to bylo výborné).

slunicko1958
29.12.2017 5 z 5

Napínavé, strhující. Doporučuji.

Vlk.kh
29.12.2017 5 z 5

Perfektně napsané a postava dr. Lectera je zkrátka dokonalá. Můj oblíbený padouch a v podání sira Anthonyho Hopkinse byl nepřekonatelný.

Dany1006
14.12.2017

Kniha se mi líbila. Uděluji knize 5*

Chesterton
12.12.2017 5 z 5

Pro mě jednoznačně kniha lepší než film. Už proto, že má fantazie v případě tohoto tématu není až tak barvitá:))

ChristineDaee
11.12.2017 5 z 5

Skvelý thriller. Nechutné vraždy, zložité pátrania, príjemná hlavná hrdinka. Vrah výnimočný aj na dnešné pomery. A doktor Lecter posúva príbeh aj o 4 priečky vyššie. Jeho vtipnosť, inteligencia, zmysel pre umenie a čudný vzťah k hlavnej hrdinke nútia určitým spôsobom obdivovať aj jeho krutosť, ktorá nemá obdoby. A napokon sa tešíte z jeho úteku spolu s ním. Netreba zabúdať na bezpečnostné opatrenia okolo neho, tie ma naozaj upútali.
Koľko súčasných thrillerov sa na tento podozrivo ponáša...

Malina20
24.11.2017 5 z 5

Naprosto perfektní, napínavé a překvapivé.

MarianP
16.11.2017 5 z 5

Mlčanie jahniat som videl toľkokrát, že nejaké obrovské prekvapenie sa nečakalo. To však nebráni tomu aby som túto knihu ohodnotil samými pozitívnymi reakciami. Čo ma asi najviac zaujalo na tomto vydaní je "malosť" a útlosť knihy, ktorá klame obalom ale vnútri sa skrýva ohromný hororový poklad. Ten, kto nevidel najskôr film musí jednoducho spadnúť na zadok nad extrémne prepracovaným, kvalitným a prešpekulovaným spisovateľským umením. Mlčanie jahniat nie je len knižka na dobrú (zlú) noc, ale je to majstrovské dielo a ukážka hororovej nádielky, z ktorej aj tí najväčší machovia musia hrôzou sklápať uši...

ddkk
05.11.2017 5 z 5

Vynikající kniha, výborný film, Anthony Hopkins nepřekonatelný a už navždy Dr. Hannibal Lecter...za pět!

the_res13
31.10.2017 5 z 5

Jedna z mála knih, kde mi přijde film stejně dobrý jako kniha. A oboje si mě stoprocentně získalo.

Kamienkova33
05.10.2017 5 z 5

K tejto knihe sa stále vraciam, stále jedna z najlepších

Hana86
15.09.2017 5 z 5

Poprvé jsem četla v 15 letech a byla jsem z této knihy nadšená. Nyní jsem si to po dalších 15 letech připomněla a mohu říct, že mě to pohltilo naprosto stejně jako kdysi. Perfektně propracovaná psychologie postav! Toto patří k nejlepším knihám, které jsem kdy četla. Všem vřele doporučuji!
Miluju i film. Anthony Hopkins je v roli Hannibala úžasně démonický, neskutečně se do toho dokázal vžít...