Hamlet

Hamlet https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127543/bmid_hamlet-5jQ-127543.jpg 4 3590 290

Pátý svazek edice REPERTOÁR, cenově velmi dostupné knižní řady z pokladnice světového dramatu (zásadní díla, vynikající překlady, čtivé studie, portréty autorů i překladatelů).

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Větrné mlýny

The Tragedy of Hamlet, Prince of Denmark , 1601

Vojta
11.07.2011 5 z 5

Zatím nejlepší Shakespearovo dílo, které jsem četl nebo viděl. Hamlet je obdivuhodná postava, nebojí se smrti, pozemské intriky jsou mu k smíchu a s ostatními si pohrává jako s míčkem. Vše doprovází svým neopakovatelným sarkasmem. V této tragédii Shakespeare vyjádřil svoje znechucení ze společnosti, ale neztratil glanc a všechno podal s jízlivostí sobě vlastní. Kniha, ve které jsem "jenom podtrhával a nikdy neudělal nesouhlasnou vlnovku", jak jednou pravil Václav Klaus.

Flooper
18.05.2011 4 z 5

Necudná tragédie :-).

Addie
27.03.2011 5 z 5

Klasika nad všechny klasiky.
Hamlet je nesporně úžasná postava.

rusalka1
20.03.2011 5 z 5

ja som asi čudná ale aj pri Antigone aj pri Hamletovi som sa fest smiala :D pre mňa to bolo tragikomické :D a vôbec neľutujem že som to kvôli povinnému čítaniu musela čítať

LiLinka
10.03.2011 5 z 5

Právě jsem ji dočetla. Jelikož jsem ji četla jako povinnou četbu, tak jsem si ze začátku říkala, jaká je to děsná nuda. Po pár stránkách jsem ale hltala další a další. Super. =)

Breburda
22.02.2011 4 z 5

Nepatří k mým oblíbeným, ale je to klasika.

Slečna L.
20.02.2011 4 z 5

Klasika, která má pevné místo v mojí knihovně. Skvěle zpracované, skvělý námět, skvělý autor.

bakterie_
30.11.-0001 3 z 5

Shakespeare asi nikdy nebude můj šálek čaje. Hamlet má strašně vtipný námět, ale podání mi nesedí.

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Parodie na antická dramata. Klasika, ale od Shakespeara je to má nejnej.

Lithin
30.11.-0001 4 z 5

Vůbec bych to nečekala, ale Hamlet byl oddychová a místy vážně vtipná knížky. :)