Haló! Je tu někdo?

Haló! Je tu někdo?

Dva kluci, každý z jiné planety si povídají o vesmíru, planetách, o vývoji života i o spoustě zdánlivě obyčejných jevů. Pro čtenáře od 8 let.

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/870/halo-je-tu-nekdo-870.jpg 4.638

Hallo? Er det noen her? (1996)

Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Chytuš

Kouzelné vyprávění, které jsme četli dětem. Jde vlastně o dlouhý dopis strýčka Jáchyma své osmileté neteři, ve kterém jí vypráví svůj příběh, když jemu bylo také osm let. Vypráví o zvláštním setkání s Mikou, klukem z jiné planety - vzájemně si vyprávějí o různých věcech a jak ze strýčkova vyprávění vyplývá, toto krátké setkání ovlivnilo jeho uvažování na celý další život. Ale koho by takové setkání neovlivnilo? Například Mika se každé otázce klaněl. Proč? Protože oni se uklání vždy, když někdo položí zajímavou otázku. Odpovědi se už ale klanět nemá, protože kdo se uklání, tak se vlastně sklání a nikdo by se neměl sklánět nad odpovědí, protože ta stojí až na konci cesty, kterou už daný člověk ušel. Otázka ukazuje směr a vede lidi dopředu. V knížce je skryto hodně takových nenápadných poselství, nad kterými můžeme dumat hodně dlouho :-)

MartinaF
19.02.2016

Moc krásná kniha o jednom setkání. Povídání o vesmíru, vzniku života na Zemi, o lidech. Víc takových knih!

kamibe
21.07.2015

Jedna z mých milovaných knížek. Ráda jsem si ji přečetla opakovaně a také jsem ji s úspěchem použila na učitelském semináři o knihách při ukázce, jak by se dal dělat tzv. referát o knize.

brčko-A
22.01.2014

Zajímavá kniha... Je to strašně napínavé..

i-v-u-l-a
21.11.2012

Jako ostatní jeho knihy...moc pěkné a pro děti přínosné :) doporučuji

Matej

U Gaarderových knih se těším na to až je budu číst svému dítěti, případně je bude číst samo. O této knize to platí dvojnásob. Vřele doporučuji!