Loutkář

Loutkář https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372314/bmid_loutkar-G4l-372314.jpg 4 1726 460

Od případu Hadrového panáka uplynulo osmnáct měsíců. Hrůza z něj se stále vznáší nad Londýnem, detektiv Wolf zmizel. A jeho kolegyně seržantka Emily Baxterová čelí další sérii nezvyklých vražd – jejich oběšené oběti mají na hrudi vyřezáno slovo „NÁVNADA“. Stejně označená těla se začnou objevovat také v New Yorku a do vyšetřování se tak vloží i speciální agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. S přibývajícími mrtvolami stoupá tlak médií. Stopy vedou k dvojici psychiatrů, k nimž zavraždění docházeli, ale ti jsou nalezeni rovněž mrtví – a na hrudi mají vyřezáno slovo „LOUTKA“. Kdo je však ten, který tahá za nitky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Hangman , 2017

smithynka
18.02.2019 2 z 5

Knihu jsem přečetla a jsem ráda, že už to mám za sebou. Vůbec mě nebavila. Hadrový panák se mi líbil. Ale myslím, že další díl už čist nebudu.

Sopranist
14.02.2019 3 z 5

Pořád nevím, co si o této sérii myslet. Podle mého názoru z ní hodně vyzařuje fakt, že se jedná o autorovy prvotiny. Na jednu stranu jsou v Loutkáři místa, která čtenáře úplně vtáhnou, na druhé zase téměř plytké části. Samotné zápletky, ať už hadrový panák nebo celá záležitost s loutkami, mi přijdou hodně přitažené za vlasy. Z tohoto důvodu jsem se nebyla schopná plně ponořit do těžkopádně budované, hlavními postavami neustále připomínané, temné atmosféry. Například fakt, že třem agentům vstávají vlasy na hlavě z článku na Wikipedii, mi přišel celkem směšný.
Velmi kladně však hodnotím akční scény, které jsou psány napínavě a opravdu odcípají. U četby mě držely i některé postavy, hlavně Baxterová. Osobní zápletky a detaily typu chytání pavouka mě hodně bavily. Naopak bych ocenila hlubší pohled do psychologie záporných postav, ale nemohu mít všechno….A ještě jedna věc. Koho vůbec zajímá Wolf?

Kýťule
10.02.2019 4 z 5

Opět mě autor nezklamal, napětí až dokonce! Už se těším na třetí knihu v pořadí ????

nikiss76
08.02.2019 4 z 5

Jelikož jsem četla předchozí díl "Hadrový panák", musela jsem si přečíst i Loutkáře, protože mi zvědavost nedala. První díl mě osobně bavil o trošku víc, ale určitě kniha naplnila mé očekávání a napětí se mě drželo až do samého konce. Knihy na sebe krásně navazují, proto je lepší přečíst nejdříve díl první, aby si čtenář uvědomil veškeré spojitosti. Už se těším na další autorovi knihy.

DabelSejk
06.02.2019 4 z 5

I tato zápletka je hezká, celé je to dobře napsáno, autor rozhodně nezklamal. Nicméně mě vadilo každou desátou stranu číst o Hadrovém panáku, Wolfovi atp. Kdybych si tuto knížku vzal jako druhou v pořadí (nečetl bych Hadrového panáka), asi bych nevěděl "která bije", což Loutkáři dle mého trochu ubírá. Jinak i napodruhé mne autor přesvědčil, že má nejen literární, ale i technické "střevo".

jasmína
04.02.2019 2 z 5

Za mě velké zklamáni, a to se mi 1.díl tolik líbil a nemohla jsem se dočkat, jak se bude v dalším díle pátrat po Wolfovi. Ale tohle ? Naštěstí kniha byla rezervovaná v Knihovně, ale na třetí díl si nejspíš počkám bez rezervace. To dám určitě ráda přednost jiným napínavějším knihám

dencazrnu
04.02.2019 3 z 5

No na knihu mám takový rozporuplný názor. Na jednu stranu jsem z ní unešená, kniha mne vtáhla do děje a nutila mne číst dál a dál. Na druhou stranu mi zde unikají některé souvislosti, a u toho konce si říkám "To jako fakt?"

SPOILER:
Upřímně ten konec jsem tam fakt moc nepobrala, hlavně co se stalo s tím detektivem? Zavřeli ho? Nebo se prostě jen někam vytratil? Žádný trest za takové selhání?

Nevím no, na jednu stranu se mi kniha líbila více, jak Hadrový panák, na druhou stranu ten konec je zase odfláknutý. Takže jako u Hadrového panáka, tři hvězdy :)

BeautifulN
03.02.2019 3 z 5

O něco lepší než Hadrový panák, přesto mě kniha neoslovila. Překombinovaná, konec urychleny a vy si jen řeknete: "Počkat. Cože?"

hrabalikoval
31.01.2019 3 z 5

Jako řekla bych, že o trochu lepší jako Hadrový panák, ale možná trochu moc překombinovaný. Je pravda, že zápletka byla docela překvapivá. Ikdyź reálně si to neumím moc představit. Ale musím říct, že to je napsané tak, že jsem se knížky držela a otáčela stránku za stránkou.

Jamra
31.01.2019 3 z 5

Mno, tak teda nějak nevim. Trochu zmatek. Spousta mrtvých. Konec byl kde?

PetraBery
30.01.2019 3 z 5

Druhý díl, tentokrát bez Wolfa, s Baxterovou v hlavní roli. Opět solidní čtení, pro mě možná o něco málo slabší než první díl. Ještě více zavražděných, trochu zmatené popisy zúčastněných, takže jsem se mírně ztrácela. Proto jenom průměrné hodnocení a uvidíme, jak se povede další kniha autora.

Klarinecka
28.01.2019 1 z 5

Nenadchnul mě ani Hadrový panák, ani Loutkář, jeden velký chaos a neuvěritelná slátanina.

cmelda26
27.01.2019 1 z 5

Sice jsem ji precetla,ale nenadchla me. Napad Ok, zpracovani slabsi, konec nedotazeny,utnuty.

petraned1
22.01.2019 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem

Jessie26
21.01.2019 3 z 5

Hadrový panák mě uchvátil, proto jsem se těšila na pokračování,ale Loutkář bohužel úplně nesplnil má očekávání. Příběh je čitelný, napětí se v knize najde taky, ale závěr je vážně uspěchaný a kniha je místy trošku zmatená... Závěry jsou dost otevřené, asi si autor nechává vrátka pro napojení dalších dílů... Čtení dalšího dílu určitě neodmítnu, jen budu doufat, že autor nebude spěchat a příběh bude více propracovaný.

Petulii
20.01.2019 2 z 5

Nenedchla mě, sice jsem dočetla, ale prvních ca 80 stran jsem zvažovala, že jí odložím. Děj mi přišel zmatený, zřejmě mi unikaly některé souvislosti, závěr byl uspěchaný. Horší než Hadrový panák, další díl už číst zřejmě nebudu.

Mateo67
19.01.2019 3 z 5

Slabší než první díl. Zmatené, fůra postav a jmen, kdo je loutka a kdo návnada a na kterém kontinentě? Četlo se dost těžko. A chyběl Wolf! Kvůli němu a prvnímu dílu si nenechám ujít třetí.

radus
19.01.2019 3 z 5

Vůbec nevím, co na tuhle knížku napsat. Hadrového panáka jsem nečetla, tohle bylo pro mě takové těžkopádné, knížku jsem četla víc jak měsíc a pořád ne a ne mě chytnout. Baxterová i Rouche byli sympatičtí, zápletka také dobrá, ale něco tomu pořád chybělo. Asi jsem nepozorný čtenář nebo jsem nějaké věci nepochopila :-(

Janík511
18.01.2019

Loutkař mě zatím vůbec nechytl. V půlce odkládám a možná jen prolistuji do konce. Hadrový panák byl také velmi slabý, ale vydržela jsem jej dočíst. Chtěla jsem dát autorce další šanci a zkusit jiný díl, ale obávám se, že tuto knihu nakonec odložím a ani dočítat nebudu. Celkem velké zklamání, pro mě nezáživné čtení.

jana1941
17.01.2019 2 z 5

Hadrový panák byl lepší, tady jsem se nějak nemohla začíst, nevím proč

vraždy Londýn detektivní a krimi romány sérioví vrazi FBI

Daniel Cole