Hadrový panák

Hadrový panák https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351414/bmid_hadrovy-panak-afh-351414.jpg 4 3024 855

Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Ragdoll , 2017

Jolina
01.04.2018 2 z 5

Nic zvláštního. Zdálo se mi vše takové zbytečně komplikované, odhalování občas takové nedořešené, zajímavá postava hlavního hrdiny, to ano, stále jsem myslela, že vrahem bude někdo jiný...:-D Četlo se dobře, ale mezi nejlepší detektivky tuto knihu neřadím.

Radana44
31.03.2018 2 z 5

Velké bum kolem.Za mě průměrná detektivka

marketa9252
29.03.2018 5 z 5

Kniha se mi četla rychle. Napínavá.

slunicko1958
29.03.2018 1 z 5

Knížku mně půjčila moje známá. Prý perfektní detektivka, musím si ji taky přečíst. Stalo se. Jsem ráda, že své známé knížku vrátím, že jsem za ni neutratila peníze a nebudu ji muset mít ve své knihovně.
Nelíbilo se mi to. Celému příběhu chyběla ona pověstná jiskra, důvtip, čtivost. Bylo to jenom morbidní a překombinované. Občas jsem se ztrácela a nechápala význam některých pasáží.

ArwenAragorn
29.03.2018 3 z 5

Nejlepší thriller roku? Celosvětový knižní hit? Zasáhne i vás?
Tak u mě se žádné nadšení nekonalo. Thriller jsem přečetla, někdy s většími, někdy s menšími obtížemi. Zápletka je silně přitažená za vlasy, spousta věcí není uspokojivě vysvětlena a závěr mě doslova otrávil. A napětí? Minimum.
Měla jsem radost, když jsem na knihu narazila v knihovně a nakonec zklamání......

Amy27
29.03.2018 3 z 5

Rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Dala jsem tři jen proto, že mě kniha bavila až od půlky. Hlavní postavu Wolfa zbožňuji :D !! Je to sympaťák každým coulem. Zajímavé téma na detektivku jsem také ocenila, ale nejspíš jsem očekávala z takového ohlasu asi víc. Nicméně k přečtení bych ji doporučila. :)

Skatty
29.03.2018 5 z 5

Zajímavá detektivka plná napětí až do samého konce. Jsem zvědavá na další díl.

pavlina361
28.03.2018 3 z 5

Na prvotinu autora byla knížka povedená. Některé pasáže byly slabší, ale jako celek bych hodnotila jako lepší průměr. Konec mě mírně zklamal, ale nahrává to zřejmě k dalšímu dílu s Wolfem.

StihOMam
28.03.2018 3 z 5

Dějově, stylisticky i formálně obsahuje podle mého Hadrový panák vše, co má správná detektivka mít. Nehodotím jako nejlepší krimi v mých rukách, ale hodnotím jako kvalitní čtení. Má očekávání Hadrový panák naplnil a proto i doporučuji - jako oddechovka dobré.

gordon13
27.03.2018 4 z 5

Prvotina sympaťáka Daniela Cola je vcelku ucházející, co mě pobavilo hlavně v první půlce knihy byla černohumorná složka, tento druh mluvy já mohu, závěr žádný zázrak, hodnotím tak 70%

Valeyman
26.03.2018 3 z 5

Další z knih s masivní reklamou, která mě bohužel tolik nechytla. Nevím, jestli by nebylo lepší tyto knihy, především pak prvotiny vydávat s menším popraskem, chápu, že je to marketingová záležitost a věc prodejnosti,ale stejně. Po celou dobu mi chyběl nějaký Wow moment. Celkem to odsýpalo, nápad nebyl špatnej, ale neměl jsem problém knihu na den odložit, nepřikovalo mě to ke každé stránce. Nezaujala mě ani žádná z postav, ba naopak taková Andrea byla nelogická, něco mezi kladnou a zápornou postavou...zkrátka za mě nic moc, ale možná dám autorovi ještě šanci a Loutkaře přečtu...

nicole1990
25.03.2018 3 z 5

četla jsem i lepší detektivky špatné to nebylo,ale docela jsem se ztrácela v tom kdo je kdo a jakou hraje v případu roli jinak se to četlo dobře. Až výjde loutkař ráda si ho přečtu také :-)

tabaluga
24.03.2018 3 z 5

Detektivky nepatří mezi mé šálky kávy ale přečetla jsem ji jedním dechem. Dokonce by mne zajímalo i pokračování...mělo to rychlý spád a motiv by mne nenapadl...

kaca.ka
23.03.2018 3 z 5

Hadrový panák se mi vlastně líbil, ale občas jsem fakt nestíhala, co se kde děje. Navíc mě dost ovlivnilo, že jsem v době, kdy jsem ho četla, stále narážela na knihy, kde byly hrdinkami holky s problémem s alkoholem, což mi už lezlo trochu krkem...Všeobecně by to bylo na 4 hvězdičky, ty ale dávám i mnohem zajímavějším knihám...

Demonlover
23.03.2018 5 z 5

Dobré počtení, už se těším na Loutkáře.

Sudin
23.03.2018 4 z 5

Na to že se jedná o autorovu prvotinu si myslím, že je kniha hodně dobrá. Určitě si autor získal mou pozornost a rozhodně si další díl nenechám ujít.

eva3695
22.03.2018 4 z 5

Když se nalezne tělo, které je sešité ze šesti různých těl, je to vážně děsivé. A ještě k tomu vrah dá novinářům seznam s dalšími šesti oběťmi, mezi kterými je i známý vyšetřovatel Wolf. Podaří se uchránit případné oběti a nebo vraha nic nezastaví? A kdo vůbec může tak hrůzný čin udělat? Byla to dobrá detektivka, děj byl napínavý a rychle ubíhal a vraždy promyšlené. Ale četla jsem i lepší detektivky.

Kýťule
21.03.2018 5 z 5

Nejlepší detektivka, jakou jsem kdy četla!!!

jana1986
21.03.2018 5 z 5

Napínavá detektivka, pro mě překvapivý závěr.

Ulala
20.03.2018 3 z 5

Zajímavý začátek, strhující závěr. Mezi tím ne špatná detektivka. Trochu si nevím rady s hlavními aktéry. Vše se točí kolem Wolfa, ale je tím hlavním on? Anebo je to Baxterová s Edmundsem, který se na konci „vytratí“ z příběhu do své minulé kariéry. Na chvíli se mezi hlavní postavy probojuje i rozporuplná bývalá Wolfova manželka, ale vypadá to, že je pouze výplní příběhu – ač neuvěřitelně přehnanou. Na chvíli kladnou, na chvíli zápornou, jako by nevěděla, co má dělat. Nemohu říct, že se mi detektivka nelíbila, trochu roztěkaná, trochu neuvěřitelná, trochu rozporuplná, ale dávám autorovi ještě jednu šanci a přečtu si pokračování. Za prvotinu dávám lepší tři hvězdičky.

vraždy Londýn detektivní a krimi romány novináři sérioví vrazi

Daniel Cole
britská, 1983