Had a hůl

Had a hůl https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419120/bmid_had-a-hul-7tH-419120.jpg 4 246 55

Sýrie, rok 1450 před Kristem. Lee, nejstarší dceři bohatého vinaře, bylo právě osmnáct let. Nejvyšší čas se vdát. Nabídku k sňatku od bohatého, ale krutého stavitele lodí Jótama však její otec odmítne, když zjistí, že v Jótamově rodině se dědí epilepsie. Rozzuřený takovou veřejnou potupou začne Jótam Leina otce vydírat – buď se za něj Lea provdá, nebo Jótam celou její rodinu zničí...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Serpent and the Staff , 2013

minde
24.03.2015 5 z 5

Další skvělá kniha od mé oblíbené autorky. Děj byl po celou dobu napínavý, zajímavý. Mě naopak nepřipadalo, že je ten konec uspěchaný. Taky mi bylo hrdinů líto, a pořád jsem si říkala, kdy už konečně se to v dobré obrátí...Ono to mělo asi tak být... Tak jak to řekla Lea: "Jeden drobný projev neposlušnosti před sedmi lety spustil tento řetěz událostí...." Kdyby se to tak nestalo, tak by asi nebylo o čem psát...:-)

pocketka
26.02.2015 2 z 5

Bohužel kniha byla veliké zklamání. Knihy této spisovatelky mám docela ráda, ale tahle byla teda šlápnutí vedle. Nelíbil se mi styl psaní, nevím, jestli to bylo překladem, protože jsem nečetla v originále, nelíbil se mi děj... prostě nic. Byl to pohádkový příběh, kdy se děje jedna špatná věc za druhou, ale zázrakem se vše vyřeší.... Knihu již znova číst nebudu a ani ji vlastně nemohu doporučit.

marli58
09.01.2015 4 z 5

Tohle je má vlastní už patnáctá od této autorky a zase se od ní těžko odchází. Dějově velmi zajímavá,ale tentokrát bych autorce mírně vytkla to, co zde již jedna čtenářka zmínila - skoro třičtvrtě knihy jsou hlavní hrdinové deptáni téměř až na samé lidské dno a pak následuje v několika stránkách konečně obrácení - zlo je potrestáno (ale to potrestání bych si po tom trápení přála delší) a šťastný konec. Prostě jsme si ten závěr mohli víc užít.

Jůzlina
05.12.2014

Kniha byla čtivá, prostě oddychovka

LéňaM
26.11.2014 5 z 5

Až na rychlí konec je kniha dokonalá

cérka
20.11.2014 3 z 5

Asi jsem čekala víc. Nemám ráda, když je pořád všechno špatně a najednou na deseti stranách vše jde jak má.

Katschka
21.10.2014 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Spojila svá dvě oblíbená témata - Egypt a lékařství. A opět nezklamala. Kniha je velice čtivá, nechybí velice poutavý příběh, vřele doporučuji jako odpočinkové čtení.

Kamiliana
08.09.2014 4 z 5

Velice strhující příběh plný zajímavých detailů z života před mnoooha lety. Malinko mi ale vadilo, že na 480stranách jsou líčeny rány osudu jedna za druhou a pak je na posledních 3stranách překotně vylíčeno šťastné rozuzlení ke všem předcházejícím pohromám. Kdyby šlo, dám 4-5*.

Brus
13.08.2014

Dlouho jsem nepřečetla tak dobrou knížku. Začala jsem večer po zprávách a prostě jsem ji musela dočíst. Však jsem se pak další den dospala, že :-)

petunkav
28.07.2014 5 z 5

Jako všechny knihy, které jsem od autorky četla, je i tato velice poutavá. Je těžké se od čtení odtrhnout. Určitě doporučuji.....

Antoaneta
24.06.2014 5 z 5

Od této autorky jsem přečetla Doktorku Samanthu a Panenky z Ráje obě knihy mně nadchly.Trochu jsem se obávala jestli z této knihy nebudu zklamaná hodně jsem od ní očekávala a těšila jsem se na ní.Klobouk dolů před autorkou kniha mně pohltila hned od začátku už po prvních stránkách jsem jen velmi nerada čtení přerušovala a doslova hltala stránky abych se dozvěděla jak se celý ten příběh na konci rozplete.A čím víc jsem se blížila ke konci tím víc mi bylo líto že už bude kniha dočtená.Opravdu autorka to s čtenářem prostě umí a já rozhodně doporučuji knihu k přečtení .Pro mně je to další kousek který si určitě pořídím domů abych mohla kdykoli znovu přečíst.

fraste
07.06.2014 5 z 5

Autorka mě nezklamala,její knihy čtu rád,čtivý román ze starých časů,ukazující,že vztahy mezi lidmi jsou stále stejné,kdo má moc,korumpuje,myslí si,že může dělat vše,jak příhodné pro dnešní dobu.

Lucka.79
06.06.2014 4 z 5

Byla jsem na tuhle knihu hodně zvědavá. Jednak jsem ještě od Woodové nic nečetla, tak jsem nevěděla co čekat a pak jsem o ní hodně slyšela, jako o napjatě očekávané novince ….. A musím uznat, že mě ten příběh celkem zaujal … Příběh odehrávající se v takto dávné historii a na takovém místě byl pro mě také premiéra. Dozvíte se zde o nelehkém postavení žen ve společnosti a spoustu dalších faktů z této doby, kdy současné písmo teprve získávalo svou dnešní podobu ve spolku učených písařů a ženy jsou vychovávány k tomu, aby svým mužům rodily syny … doby, kde i podlost a nekalé praktiky měly své místo a za zakázanou lásku se těžko bojovalo. Knihu mohu určitě doporučit – začtěte se do příběhu mladé Leah, která proniká do tajů pěstování a léčivých vlastností bylin, aby se pokusila svou pomocí odvrátit zlobu a zášť a tím zabránila zkáze její rodiny ….

Venezia
17.05.2014 3 z 5

Autorku inšpirovali k napísaniu knihy tri historické záhady: symbol hada otočeného okolo palice, pôvod abecedy a vláda Hatšepsovet namiesto nevl. syna. Rodinu Ley čaká sedem rokov útrap, ale keďže ide o román pre ženy, človek dúfa a dočká sa happy-endu. A nebola by to Woodová, keby sa v knihe neliečilo. Kniha je písaná v er-forme, okrem prológu - ten je v ich forme a čitateľa zaujme, bohužiaľ zvyšok knihy až tak nie. Mimochodom, v prológu je veta, ktorá má 138 slov (13 aj čosi riadka).

Dadula118
06.04.2014 5 z 5

Autorka nezklamala.Příběh krásný,zajímavý.Už se těším na další knihu