Had a hůl

Had a hůl https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419120/bmid_had-a-hul-7tH-419120.jpg 4 246 55

Sýrie, rok 1450 před Kristem. Lee, nejstarší dceři bohatého vinaře, bylo právě osmnáct let. Nejvyšší čas se vdát. Nabídku k sňatku od bohatého, ale krutého stavitele lodí Jótama však její otec odmítne, když zjistí, že v Jótamově rodině se dědí epilepsie. Rozzuřený takovou veřejnou potupou začne Jótam Leina otce vydírat – buď se za něj Lea provdá, nebo Jótam celou její rodinu zničí...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Serpent and the Staff , 2013

Klárka83
01.02.2018 4 z 5

Je to kniha plná zvratů a hlavní hrdinové si toho opravdu zažijí plno. Kniha se mi líbila a neustálé změny v příběhu udrží Vaši pozornost. Jednu hvězdičku jsem ubrala za závěr knihy. Na mě to bylo příliš rychle ukončené.

Len2očka
29.10.2017 5 z 5

Zajímavá,skvělá kniha.

alnahu
02.10.2017 3 z 5

Knihy od této mé oblíbené autorky čtu velmi ráda, ale příběh ze Sýrie ,odehrávající se roku 1450 před Kristem mne nějak neoslovil. Trvalo mi dost dlouho než jsem se prokousala začátkem, abych zjistila proč se jmenuje kniha právě Had a hůl .I když je dobře vykreslena atmosféra té doby ,přesto za mě pouze tři hvězdičky.

Květinka008
08.08.2017 4 z 5

Woodová je také mojí oblíbenou autorkou už od puberty, tuhle knihu jsem četla až v dospělosti a bylo to dobře. V mladším věku bych u ní asi nevydržela a i tak jsem měla někdy vztek za to, co dalšího přišlo, s čím se ještě musí všichni potýkat. Tak jako v každé knize, i zde jsou jasně rozdané karty charakterů postav. Jen s tou ústřední - Abigail - jsem se nemohla srovnat... Jinak samozřejmě autorce patří obdiv za množství historických reálií a um vykreslit slovy prostředí tak, že si člověk připadá, jako by byl v knize přítomen osobně...

DasaN
27.07.2017 4 z 5

Historické knihy mám ráda a tato patři mezi ty dobré. Příběh je pěkný a dobře se čte i když některé situace jsou trochu přemrštěné.

Danielka001
13.06.2017 4 z 5

Spisovatelka je pro mne TOP nejlepší, a vždycky bude. Její přehled v historii, propracovaná témata jsou vždy zárukou vynikající četby. Knížku jsem nemohla odložit; pravda - rodina zažívá strasti asi do 4/5 knihy a pak se na pár stránkách vše vyřeší, urovná, a všichni se najdou a následuje šťastný konec. Ale i tak za mne spokojenost veliká.

Michaela91
13.02.2017 4 z 5

Tyhle knihy mě prostě baví. Super čtení a moje oblíbená autorka.

Rosana
26.11.2016 5 z 5

Tato kniha nemá chybu. Dobře se četla.

nenúfar
23.08.2016

Trochu mě překvapily některé komentáře....za mě jednoznačně jedna z nejlepších knih této autorky, jde vidět, že se na příběh pečlivě připravovala a hodně konzultovala s odborníky. Pasáže o historii mi nepřipadaly zdlouhavé, právě naopak.Skvělá knížka - doporučuji!

Drahuš
05.08.2016 3 z 5

Zdlouhavá, místy až nudná kniha. Myslím, že autorka to umí daleko líp, mám její knihy ráda, ale tato jen za tři hvězdy.

Alienn
08.07.2016 4 z 5

Autorku čtu moc ráda, její knihy hezky plynou, krásně si u nich odpočinu. A tak to bylo i u této, navzdory tomu, že příběh nebyl úplně můj šálek kávy a dokonce jsem jí odpustila i ten přeslazený konec :-)

1casper
04.07.2016 3 z 5

Autorku mam ráda,mám ji mezi oblíbenými.na knihu jsem se těšila, "šetřila" jsem si ji na dovolenou. A byla jsem zklamaná. První půlka knihy je pěkně čtivá,nabitá dějem a druha půlka utahaná. Některé stránky jsem přeskakovala a o nic jsem nepřišla. Už se k ni nevratim. Ted ji čte manžel,jemu se zatím líbí.....

Andrea81
13.06.2016 4 z 5

Líbilo, občas trochu zdlouhavé, ale to mi zas až tak nevadilo. Na pět hvězdiček za mě, ale nee.

petrulkaa
05.03.2016

Opravdu krásná kniha, opět mě má oblíbená autorka nezklamala. Nyní jsem začala číst její Poslední šamanku a už od samého začátku se od ní nemohu odtrhnout.

helenkan
03.03.2016 4 z 5

Knížka je bezvadná a hodně se z ní člověk dozví o dávné minulosti. Super.

ivulka15
08.02.2016 5 z 5

Tato kniha od mé oblíbené autorky opět nezklamala. Je velmi čtivá a vzhledem k zvolenému tématu zajímavá. Určitě můžu doporučit.

alexis818
21.12.2015 5 z 5

Krásná kniha,četlo se báječně,čtenář se ocitne opravdu v dávnověku a s hrdiny přímo žije.Spisovatelka opět nezklamala.

milunka21
23.10.2015 5 z 5

Uzasna kniha do ktere jsem se ponorila od sameho zacatku a nemohla jsem se odtrhnout,cetlo se to samo.Strasne jsem to s hrdiny prozivala,dokonce sem i nadavala nahlas nad tou nespravedlnosti
:-D
Musim zkusit dalsi jeji knihy

monte
02.09.2015 4 z 5

mám ráda knihy této autorky ani tentokrát mě nezklamala.

Selinute
01.04.2015 4 z 5

Zajímavý a poutavý příběh lagašského prince písaře-válečníka Davida a dcery vinaře Eliaše Ley, který nás zavádí do starobylého Ugaritu v Persii, mně docela sedl a taky mě od první stránky bavill. Líbilo se mi, jak autorka dokázala vystihnout atmosféru doby, do které je příběh zasazen. Okouzlil mě nejen život ve starobylém Uraritu, ale i v dalších nádherných městech té doby Jerichu, Megidu, Damašku, Sidonu... Příběh je plný silných a odhodlaných žen (Abigail, Lea, Ráchel, Hana, Saloma...), které se v každé situaci o sebe umí postarat. Bod dolů dávám za to, že čtyři sta stran knihy zažívají hlavní hrdinové samé bezpráví, příkoří a špatnosti a jako když mávne kouzelným proutkem, posledních několik stran se situace rodiny obratem změní, zlo je najednou potrestáno a dobro nečekaně zvítězí. Čtenář si, podle mě, tak krátké zakončení nemůže náležitě vychutnat.