Život svatých

Život svatých https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499467/bmid_zivot-svatych-viS-499467.jpg 4 104 23

Griša série

Úchvatně ilustrovaná doplňková kniha k bestsellerové sérii od Leigh Bardugo. Ponořte se do světa grišů s Istoria Sankťja – nádherně ilustrovanou replikou Života svatých. Tento kouzelný suvenýr z Grishaverse obsahuje příběhy postav, které znáte nejen z oblíbených fantasy románů. Najdete v nich zázraky a mučednictví známých světců, jako je Sankta Lizaveta z růží a Sankt Ilja v řetězech, podivuhodné osudy Sankty Uršuly, Sankty Maradi či Bezhvězdného. To vše v úžasném celobarevném provedení, které doslova bere dech.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Encyklopedie
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Lives of Saints , 2020

lena.o.knihach
16.12.2022 4 z 5

Miluji doplňkové knihy k sériím. Naposledy to byl bonusový díl ke Krutému princi a teď příběhy ze světa Griši.

Je to pastva pro oči, protože jsou nádherně ilustrované a Život svatých vypadá úžasně, aniž byste knihu vůbec otevřeli. Již na první pohled je vidět, že se vám v knihovně bude krásně vyjímat.

Uvnitř se nachází několik krátkých příběhů, které čtenáři přiblíží a doplní informace ke světu grišů.
Některé se mi líbily méně, jiné více a pár z nich bych klidně uvítala delších. Vůbec by mi nevadilo, kdyby se Leigh Bardugo trochu více rozepsala.

Pokud jste si oblíbili série Griša, Šest vran nebo Zjizvený král a další knihy od Leigh Bardugo (Démon z lesů, Trnitá řeč) a chcete se ještě víc dozvědět o tomto světě, Život svatých doporučuji.

#spoluprace @albatrosmedia

Miss Utahraptor
19.11.2022 3 z 5

Nemůžu si pomoct, ale Bardugo není dobrá vypravěčka. Povídky, nebo chcete-li, kapitoly jsou neobratné. Spíše primitivní, než jednoduché. Nelíbila se mi už Řeč trnů, a toto není o nic lepší. Vyrostla jsem na mýtech a pohádkách, takže to je druh příběhu mé osobě blízký, ale tyhle jsou přinejlepším průměrné. Nápady autorce nechybí, z leckterých by se dalo i vytěžit víc, kdyby je dále rozvedl, vybrousil, zkušený autor. Nebo alespoň spisovatel vedený kvalitním podpůrným týmem editorů a beta čtenářů.

AnnaPanulis
17.11.2022 5 z 5

Za mě velice povedená ilustrovaná knížka. Je to jen taková jednohubka navíc, ale rozhodně patří mezi knížky, které vám ozdobí knihovnu a doplní vám něco trošku navíc ke Grisha světu.

Leigh Bardugo
americká, 1975