Mokrá ryba

Mokrá ryba https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344976/bmid_mokra-ryba-5RV-344976.jpg 4 424 112

Gereon Rath série

Berlín roku 1929. Kriminální komisař Gereon Rath zažívá město, které je v rauši. Kokain, ilegální noční kluby, politické pouliční bitvy – prostě tanec na sopce. Mladý, ctižádostivý komisař, který je ve městě nový a byl uklizen na mravnostní oddělení, se nikým nepověřen zapojí do vyšetřování, které vede oddělení vražd – a netuší, že píchl do vosího hnízdaMrtvý bez identity a se stopami bestiálního mučení je pro oddělení vražd hádankou. Rath objeví pojítko se skupinou Rusů v exilu, kteří měli v plánu nakoupit zbraně za pašované zlato a připravit puč. Po zlatu a zbraních však pasou i jiní. Rath narazí na polovojenské jednotky i organizovaný zločin. Zamiluje se do Charly, stenotypistky na oddělení vražd, a využije jejích zasvěcených informací pro své osamělé vyšetřování. Přitom se do případu zaplétá víc a víc...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Der nasse Fisch , 2007

Kerberos
29.08.2018 5 z 5

O Výmarské republice toho moc nevím,takže velmi zajímavý příběh ,boje mezi nacisty a komunisty,zločinecké podsvětí do toho rusové.Navnadilo mě to natolik,že si stáhnu seriál Babylon Berlín.

Bonnet
06.08.2018 5 z 5

Jedno velký jawohl! Čtivé, příběh nepokulhává, doba vyvstává před očima, nejsou tam trapné úseky popisující milostné pletky.

Dukatka
25.07.2018 5 z 5

Kniha mě velice překvapila. Dobře se četla a má velice poutavý příběh.

Эva
22.07.2018 5 z 5

Musím říct, že tahle kniha byla fakt super! Velký podíl na tom měly reálie - Berlín, meziválečná doba, zápletka s Ruskem... Plus velmi čtivý způsob autorova psaní. Gereon je sympaťák, jeho případ náležitě spletitý a rozuzlení velmi důstojné. Prostě se těším na další díl!

Richardson
21.07.2018 5 z 5

Velká paráda! Moc se mi líbilo propojení detektivky s meziválečným Německem.

kytarka
19.05.2018 3 z 5

Příběh kriminalisty z období po první světové válce, který se odehrává v Berlíně. Ukázka tamnější gangu, drog a prostituce. Kniha je velmi čtivá, ale na můj vkus je zbytečně moc dlouhá. Spisovatel se zde za mě moc rozepsal a tím jsem se chvílemi v dějí ztrácela, protože jsem neudržela pozornost. Knihu bych spíše doporučila mužům, myslím si, že je pro něten pravý šálek kávy. Nebo také někomu koho přímo toto období zajímá.

alzbeta4340
21.03.2018 4 z 5

Musím se přiznat, že při čtení se mnou emoce necloumaly. Nicméně popis doby a celkově atmosféry tzv. Výmarské republiky byl pro mě objevný, nikdy jsem se podrobně nezajímala, jak se v té době v Německu žilo. Komisař Rath si mé sympatie nejprve získal, aby je postupně ztrácel - a to ději dodávalo také jistou zajímavost.
Těším se na seriál natočený podle této knihy a román doporučuji náročnějším čtenářům se zájmem o moderní historii.

konicekbily
06.03.2018 3 z 5

Poměrně rozsáhlý román z meziválečného Německa. Ukazuje rozloženou společnost se vším všudy. Někde se děj vleče, ale to byl patrně autorův záměr. Zápletka a její rozuzlení je ale poměrně originální.

JanLucky
16.02.2018 5 z 5

Zajímavá detektivka z meziválečného Berlína. K hlavní postavě jsem měla rozporuplné pocity. Silnější kniha, ale velmi čtivě psaná. Hezký styl psaní. Doporučuji těm, kteří se zajímají o dobu nedávno minulou, v knížce zajímavě vykreslené prostředí a postavy své doby.

Toffee
03.02.2018 3 z 5

Mám ráda starosvětské detektivky, kde se zdánlivě nic neděje, ale tady jsem se některými částmi musela doslova protrápit, jak se vlekly. Nejzajímavější tak byl meziválečný Berlín se střety policie s komunisty, ilegálním nákupem zbraní pro SA a velkou ruskou komunitou, která si věci vyřizuje po svém.

petaSk
12.11.2017 4 z 5

Poctivá detektivka s hlavním hrdinou, který by miss sympatie nezískal. Autor se s postavami nezaobírá víc, než je nutné, protože prim v knize hraje prostředí z nestandardního období meziválečného Berlína a zápletka, to ale neznamená, že vám autor neumožní si o každé postavě udělat solidní obrázek. Mokrá ryba mě bavila. Nepotřebuje žádná šokující přízviska nebo nálepku bestseller, nehraje si na psychologický thriller, ale dává nahlédnout do města, ve kterém si na budku dávali komunisti se socialisty a zmíněn je i Hitler, až z toho mrazí, když víte, co z toho poději vzniklo. Jediné, co mě zarazilo byl věk komisaře Ratha, protože na třiadvacetiletého muže v knize vystupoval o dost zraleji. Ale proč ne? Mokrou rybu doporučuji. Je to osvěžující historický kriminální román.

Ivuska.09
30.10.2017 5 z 5

Pokud si chcete přečíst nějakou knihu z německé literatury a hledáte dobrou detektivku, doporučuji právě Mokrou rybu. Líbil se mi autorův styl psaní - dokázal velmi autenticky nastínit meziválečnou atmosféru. A i postavu Gereona Ratha jsem si oblíbila - velmi houževnatý a ctižádostivý. Těším se na jeho další případ.