Genesis

Genesis
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527279/bmid_genesis-6565928846861.jpg 5 1023 1023

Robert Hunter série

< 12. díl

Robert Hunter je povolán k nejděsivějšímu místu činu, jaké kdy navštívil. Ještě větší znepokojení se ho zmocní, když se při pitvě najde v těle oběti verš básně zanechaný vrahem. Zanedlouho se najde další mrtvola. Metody a podpis vraha se liší, ale stupeň použitého násilí nasvědčuje tomu, že za oběma zločiny stojí stejný pachatel. Hunterovy obavy potvrdí nález druhé části básně. Tento objev však nejenže spojí dvě vraždy, ale je už jasné, že jde o dílo sériového vraha. Robert Hunter i přes nedostatek forenzních důkazů musí dostihnout nejdisciplinovanějšího a nejsystematičtějšího zabijáka, na jakého kdy narazil; pachatele, který se kochá strachem oběti a pro něhož je smrt lekcí, již je třeba udělit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art , Levné knihy

Genesis , 2022

Pája699
30.05.2023 5 z 5

Stručně a jasně...byl to nářez :-D a místy pěkně nechutnej a krvavej .-) ale na to už jsme u tohoto autora zvyklý....kruté, promyšlené nezapomenutelné.....jako vždy od tohoto skvělého autora! Pro mě je to mistr ve svém oboru a jsem moc ráda, že píše dál! Byla to jízda, jako vždy.

Asi nemá cenu se více rozepisovat, vše už tu bylo řečeno a jen bych se opakovala :-)

Jsem neskutečně ráda, že jsem mohla prožít další skvělý příběh s Hunterem a Garciou. Je to prostě srdcovka.

barusak1
29.05.2023 5 z 5

Jako vždy jízda ...

Tupoun
27.05.2023 5 z 5

"Co to, kurva, jako je?" Se svou oblíbenou otázkou se vrací mezi čtenáře prostořeký Carlos Garcia i se svým mnohem upjatějším kolegou Hunterem. Konečně! Obavy, že se Chris Carter nevzpamatuje z osobní tragédie, byly pro mnohé na místě. Vlastně již v autorově úvodu knihy je vzkaz pro všechny, kdo se rozhodují odejít z vlastní vůle. Snad k tomu zpočátku sváděl i název knihy. A vlastně celý děj je postaven na tomto zlomovém rozhodnutí.
Ale že by to mělo byť jen minimálně negativní vliv na kvalitu příběhu, to ani v nejmenším. Autor opět stvořil několik nových, virtuózně humusnatých postupů vražd, které otřásají myslí čtenářů a možná i samotnou knihou. Člověk by bez přemýšlení vyhrkl, že jsou ty vraždy už na jedno brdo. OMYL!!! Vážení, toto je 12 kniha série. V každé knize jsou to minimálně tři podrobně popsané proměny člověčího těla v jateční zkoušku řezníka. To máme nějakých 36 brutálních vražd a ani jedna NENÍ STEJNÁ! Dovolím si tvrdit, že ani vzdáleně stejná. Jestliže toto autor dokáže, tak ti, kterým tento způsob tvorby vyhovuje, prostě musí knihu Genesis spolknout stejně nadšeně jako její nejlepší předchůdkyně. Je to další krvavý zákusek našeho Mistra popisujícího lidské zvrácenosti v nekonečném souboji s rytíři spravedlnosti Hunterem a Garciou. I když tentokrát... Byla to opravdu zvrácenost?! Není to právě kniha Genesis, kde se píše oko za oko...?

Danago
26.05.2023 5 z 5

Skvěla napsaná kniha. Autor píše moc dobře, ale tento díl, ač se může zdát, že už to nejde, tak zase posunul laťku výš. Toto je dokonale napsaná a do detailu promyšlená detektivka. Ano je hodně drsná, ale na to jsme u autora zvyklí a já jen s napětím čekala, zda pachatel bude mít ke svým činům pádný a přesvědčivý důvod a o co půjde. Ale i toto autor umí napsat velice přesvědčivě a uvěřitelně. Nic neponechává na náhodě. Nic nenechává jen na intuici a na náhodě , vše je podloženo důkladným a důmyslným vyšetřováním.
Navíc autor už čtenáři přestal stále dokola připomínat okolnosti Robertovi nespavosti a inteligence, což velmi oceňuji.
Děj je napínavý a postupně stále více graduje dokonce, i když už jsem si myslela, že dál to gradovat nejde, tak jsem se zatajeným dechem zjišťovala, že to jde.
Celá zápletka je perfektně uzavřená a nic nezůstane nedořešeno a nevysvětleno.

Česneksmedem
26.05.2023 5 z 5

Nejprve bych si dovolil poznamenat, že vysoké hodnocení má kniha oprávněně. Je to napsáno hodně drsně, takže některým z nás CHC posouvá hladinu nechutností, které jsme schopní ještě číst. Nevím, jestli je to dobře. Asi jak u koho. Poněkud ale nechápu to, že někteří komentující píší, že mají pochopení pro konání vraha. To je ale můj problém. Každopádně si rád přečtu další jeho knihu.

MirkaProk
26.05.2023 5 z 5

Tak Carter, to je taková jistota kvality. Kniha samozřejmě pecka, tak jako obvykle a jak jsem u tohoto autora zvyklá. A tentokrát jsem pro konání vraha měla pochopení, neschvaluji, ale chápu. A samozřejmě doporučuji k přečtení.

ydnac
25.05.2023 5 z 5

NEZAPOMENUTELNÉ !
OHROMUJÍCÍ !!
SMUTNÉ !!!
KRUTÉ !!!!

"VĚŘÍTE, ŽE EXISTUJE ĎÁBEL?"
"Prosím?" Hunterův výraz se změnil ve zvídavý.
"Ptám se proto, detektive Hntere, že pokud nevěříte... možná změníte názor, až sem přijedete."

Další případ Huntera a Garcii je opět pecka.
Vrah je trpělivý, precizní a všechno má do puntíku naplánované.
Umístěný obětí do určité polohy, vzkazy, přidané "rekvizity", způsob usmrcení.... všechno má svůj důvod!
Všechno se jeví zvrácené, nelidské, odporné a nejednou se někomu zvedl žaludek, ale když jsem pochopila důvod.....
Ve skutečnosti bych ani mouše neublížila, ale dokázala jsem vraha pochopit.
:-( :-( :-( Genesis...

Carter umí neskutečně psát.
Dokáže vzbudit lítost i odpor.
Jeho knihu jen tak neodložíte!
Prostě nemůžete!
Doporučuji!

katka134
24.05.2023 4 z 5

Další Carterova dávka nechutných způsobů vražd. Přesto se kniha odkládala těžko, i když půlnoc dávno odbila a brutální vrah mohl být pod mou postelí.
Závěr opět akční a napínavý.

biki
23.05.2023 5 z 5

Nevím, jestli za to může delší pauza od minulé knihy, ale tato se mi zdá nejlepší, snad s výjimkou Zloby. Nikdy bych nevěřila, že autor může posunout brutalitu vražd zase na vyšší úroveň, a to spolu s psychickým terorem. Ale musím se také přiznat, že snad nikdy mi nebylo pachatele tak líto co se týká jeho motivů, jako v této knize (čímž ale naprosto nechci jeho činy omlouvat). Je to prostě moc smutné čtení.

alnahu
23.05.2023 5 z 5

Opět pecka-knihy od tohoto autora nás dokáží vtáhnout do děje. A že to Chris Carter umí-dokonale nás dokáže zmást v odhalení vraha.I když jsou vraždy v jeho knihách brutální a popsány detailně,přesto jsou jeho thrillery velmi čtivé a napínavé, až do poslední tečky.

Didi15
17.05.2023 5 z 5

Carter je tedy ale psychopat ,kam na to chodí :) Ale jako Robert je to miláček , byla to skvělá odporná jízda a já budu s nadšením čekat na další díl.

Barbucha12
16.05.2023 5 z 5

Bože to byla zase jízda. Četla jsem před spaním a pak jsem se bála dojít i na WC. Po první šílený vraždě jsem si řekla, jak je skvělý, že máme odvražděno a budu s Hunterem už jen pomalu vyšetřovat. No chyba lávky, tady to teda jelo. Chris Carter je prostě magor, ale hodně luxusní magor. Jak tohle dokáže tak dokonale promyslet a v závěru spojit? Smekám, klobouk dolů, palec nahoru a určitě doporučuji. Už se těším na další dílo, ale to si bohužel počkám.

INCOGNITOREADER
14.05.2023 5 z 5

Tady se nám vrací náš milovaný autor v jeho nejlepší formě! Genesis je rozhodně jeden z nejlepších dílů serie, možná i úplně nejlepší. Vraždy jsou brutální! Ale jak! I na poměry téhle série. U druhé vraždy jsem se si musel dát chvíli oddech. Co mě moc milé potěšilo, že tu autor neopakuje stejně pasáže tak jako tomu bylo v minulosti. Ano jednou dvakrát zmíní, že Hunter má insomnii, ale to je vše. Nic dalšího zbytečně neopakuje. Motivace vraha je skvěle vymyšlená a dokážete se vcítit do té situace. Tohle je naprosto dokonalé když se autorovi povede. Finále je skvělé a napínavé. Tento díl se rozhodne nedrží žádné šablony. Já jsem nadšený. A moc se těším na další!

MartinProtschke
13.05.2023 5 z 5

Kolikrát přemýšlím, kde Carter bere ty nápady na vraždy. Až mu jednou rupne v bedně, máme se na co těšit

nicole1990
12.05.2023 5 z 5

Opět skvěle hlavně motiv vraha a celkove to rozuzleni hodně překvapilo .

Pavlnka
12.05.2023 5 z 5

Opravdu parádní jízda. A to rozuzlení. Za mě opět skvělé pokračování.

elenk
12.05.2023 5 z 5

Geniální.. nakonec nevím, kdo je větší psychopat..jestli Chris Carter (tak on psychopat bude, protože toto nevymyslí normální člověk průměrného IQ) nebo já, že tohle čtu, nebo vrah ?anebo jeho oběti ???? A to je oč tu běží, Carter nám nabídne se zamyslet..napne jak strunu a když už si myslím, ze je konec tak on pribeh jeste několikrát zdramatizuje.

SimonaP
10.05.2023 5 z 5

Opět úžasná detektivka, kde mě bavila každá stránka, bez hluchých míst, bez zbytečných popisů, prostě paráda.

terimila
09.05.2023 5 z 5

Fíha, tak to byla jízda. Moje první seznámení s Carterem... a hned plná palba. Otevřela jsem v sedm večer a dočetla v jednu v noci. Sama na chatě, vzhledem k průběhu vražd vskutku skvělý nápad.... ano, několikrát jsem si kontrolovala, že mám zamknuto :-D.
Zhltnuto během několika hodin, takže fakt něco, od čeho se nedá odtrhnout. Skvěle psáno, nehorázně živá líčení, dobré a uvěřitelné postavy, luxusní vtažení do děje a obrovskej soucit s oběťma. A samozřejmě ten uspokojivej pocit z odhalování tajemství, co za tím vším stojí. Rozmotává se to právě tak akorát rychle. Prostě... paráda.
Carter se toho nebojí. Takhle hnusný vraždy jsem četla naposled v nejbrutálnějích časech Harryho Holea. Tady je to navíc akcentovaný nevinností obětí. Fuj, tenhle způsob "srovnání účtů" z pohledu vraha je naprosto děsivej, odpornej... a vlastně do značný míry pochopitelnej, což je na tom nejděsivější. Mám pocit, že tady Carter vyhmátl něco příšerně pravdivýho... a i proto ta knížka tak skvěle zafungovala.
Výborná práce a těším se na další. Myslím, že budu mít dalšího oblíbenýho autora thrillerů.
PS: Čtenářská výzva - nová kniha 2023.

Ivanka0070
08.05.2023 5 z 5

Opět bravurní dílo z pera za mě nejlepšího autora detektivek dnešní doby!
Dějově naprosto perfektní, šokující, strhující, poutavé, čtivé, zkrátka jak je u Cartera již zvykem, nepustí vás od první stránky. Tentokráte mě osobně rozuzlení a motiv nutil k zamyšlení se nad nejen dnešní dobou, ale celkově nad tím, jak lidé dokážou být zlý, sobečtí a ubližovat jiným kvůli jejich "odlišnosti=výjimečnosti", bohužel jsme se v tomto jako lidstvo stále nezměnilo.
Hunter s Garciou prostě nikdy nezklamou, baví mě v každém díle na 150% a stále to funguje tak, jak bych si kdy u čtivé knihy představovala. U jiných autorů/ autorek, kteří také plodí série mám po čase hlavní postavy/postav plné zuby, protože mi po většinou něčím začnou vadit, něčím se mi zprotiví, ale tady nikoli a nevěřím, že k tomu kdy dojde, protože jsou to oba skvělí sympaťáci, kterým není nutné urputně vštěpovat nějakou vlezlou vlastnost, povahu apod., která časem prostě začne lézt krkem.
Rozhodně doporučuji a už se těším na další díl, kterým doplním knihovnu!!

Chris Carter
brazilská, 1965