Genesis

Genesis https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527279/bmid_genesis-6565928846861.jpg 5 974 268

Robert Hunter série

< 12. díl

Robert Hunter je povolán k nejděsivějšímu místu činu, jaké kdy navštívil. Ještě větší znepokojení se ho zmocní, když se při pitvě najde v těle oběti verš básně zanechaný vrahem. Zanedlouho se najde další mrtvola. Metody a podpis vraha se liší, ale stupeň použitého násilí nasvědčuje tomu, že za oběma zločiny stojí stejný pachatel. Hunterovy obavy potvrdí nález druhé části básně. Tento objev však nejenže spojí dvě vraždy, ale je už jasné, že jde o dílo sériového vraha. Robert Hunter i přes nedostatek forenzních důkazů musí dostihnout nejdisciplinovanějšího a nejsystematičtějšího zabijáka, na jakého kdy narazil; pachatele, který se kochá strachem oběti a pro něhož je smrt lekcí, již je třeba udělit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art , Levné knihy

Genesis , 2022

hana1039
23.02.2023 5 z 5

Brutální popisy, skvělý Carter!!! Mám takový dojem, že hodně z těch pocitů,co tam píše ohledně sebevražd ,pociťoval i on sám, když se mu zabila přítelkyně... GENESIS je příhodný název - začátek všeho.. všeho,co odstartovalo tento příběh... bože,jak já jsem si to užívala,i když to byl celkem jeden velký masakr ! njn, když já miluju knihy,kde se pořád něco děje a tady je všeho moc...jen doufám, že přibudou další díly!!! Varování: číst jen na vlastní nebezpečí!!! :-))

Peta0405
23.02.2023 4 z 5

Koupená e-kniha v předprodeji, takže už mám přečteno :-). Četla jsem tu komentář od někoho, kdo četl originál, že byl zklamaný. Tak to já rozhodně vůbec. Přečetla jsem zase jedním dechem od začátku do konce. Huntera i Garciu jsem si fakt oblíbila a detektivky jsou psané opravdu čtivě a tak, že je nemůžete odložit. Celkově ze série to sice pro mě není úplně top - to jsou asi knihy s Lucienem, kde se děj hodně dotýká osobně i Huntery, nicméně určitě je to Carterův slušný standart. Jen mám pocit, že podobný motiv se už v některé jeho knize objevil, ale to napínavosti Genesis neubralo.

EvaSupovic
23.02.2023 5 z 5

Naprostá zvrácená pecka opět od snad MISTRA Cartera. Je to masakr od samého začátku až do konce a upozorňuji, že knihu nejde odložit. Četla jsem po večerech sama doma s dětmi a teda musím říct, že o to to byl šílenější prožitek. Ten chlap prostě nemůže být normální....

JustWomen
21.02.2023 4 z 5

Čtivá kniha s perfektním názvem... musím přiznat, že takovou temnotu, zlo a nelidskost jsem zatím nečetla. Konec nečekaný, ale logicky zdůvodněný. Hvězdíčku dolů za překombinovanost a šílené detaily vražd, stačilo naznačit.

Martiiiik
20.02.2023 5 z 5

Když jsem zjistila, že jde koupit ebook v předprodeji a číst hned, tak jsem prostě neodolala :-) a nelitovala toho ani na vteřinu :-) už se mi po těch dvou klucích z UNTČ stýskalo a kniha překonala veškerá očekávání.. přijde mi, že se autoři předhánějí v tom, kdo stvoří co největší brutalitu a Chris by byl v žebříčku hodně vysoko, nic pro slabé povahy.. nicméně když se postupně odhalí pozadí těch šíleností, mění se pohled na vraha.. Je v tom tolik bolesti ze ztráty a hněvu.. a přitom na začátku byla taková láska.. nejhorší pro mě byl asi okamžik, kdy mi běželo hlavou, že vraha úplně chápu, nedokážu ho dál odsuzovat.. tak pozor :-)

ElikaS
19.02.2023 5 z 5

Na nového Roberta Huntera jsem se neskutečně těšila. Jedná se o mé nejoblíbenější detektivky a nový příběh je pro mě takový malý svátek.
Minulý díl mi přišel trošku slabší a měla jsem tedy trochu obavy, jestli Carterovi po 11. dílech nedochází dech. Při čtení Genesis jsem hodně rychle zjistila, že nedochází a jedná se o jednu z jeho nejlepších knížek.
Vrah se v obětech pokouší vzbudit strach a je to popsáno tak sugestivně, že jsem v noci byla několikrát vzhůru o kontrolovala, jestli jsme doma sami :-)
Obecně bych řekla, že ubylo akčních scén, což je dobře, protože jestli dobře počítám tak podle odkazů v jednotlivých knížkách by Robertovi mělo být kolem 54 let, a tam už to na velké hrdinské akce úplně být nemusí. Na druhou stranu zase přibylo psychologie, což mě bavilo.
Maličko se nám zde opakuje motiv pachatele. Trochu podobný už tu v jedné knížce byl, ale nijak mi to nevadilo a neubralo to ani na napětí, ani čtivosti.
Právě čtivost je Carterovou velkou devizou, protože knížku jsem přečetla téměř jedním dechem a užila jsem se každý odstavec.

Majuš333
18.02.2023 5 z 5

Detektive Huntere, pronesl Barnes poté, co předal Hunterovi adresu. Věříte, že existuje ďábel?
Prosím? Hunterův výraz se změnil ve zvídavý.
Ptám se proto, detektive Huntere, že pokud nevěříte možná změníte názor, až sem přijedete.

Chris Carter s jeho Robertom Hunterom je pre mňa naozaj drogou! Výborné ako vždy, aj keď pre niektorých to bude určite brutálne...
Zhltla som 'Genesis' ako malinu a moje carterovské srdce prahne po prídavku :)

Na kuchyňské lince našel Hunter tři láhve červeného vína spolu s menším výběrem lihovin. Garcia právě vymačkával citrony do džbánu caipirinhy.
Dáš si taky? ukázal na džbán. Víš přece, jak dobrou caipirinhu dělám.
To vím, souhlasil Hunter a sáhl po čisté sklence a láhvi argentinského malbeku. Taky vím, jak je smrtící, ale možná později. Asi začnu vínem.
Garcia se zarazil a zvedl obočí. Předpokládám, že ta druhá sklenička je pro Denise?
Nikdo jiný pití nechtěl.
Garcia se usmál. Je milá, viď?
Kdo, Denise?
Garcia se uchechtl a opřel se o linku. Je ti jasné, že ti to nejde, viď?
Co mi nejde? Hunter doléval druhou sklenku vína.
Garcia na něj namířil prstem. Přesně to, co děláš právě teď, Roberte. Hrát blbce. Není to tvůj styl a vůbec ti to nejde, tak toho prostě nech.
Hunter se obrátil ke Garciovi, v každé ruce sklenku s vínem.
Je nezadaná, víš? dotíral Garcia.
Kdo?
Vypadni. Garcia ukázal na kuchyňské dveře.

Dela111
18.02.2023 5 z 5

V tomto díle série stojí Robert a Carlos proti velmi disciplinovanému vrahovi, který má vše dokonale naplánované a mučí a zabíjí lidi těmi nejsadističtějšími způsoby. Tělo oběti vždy najde jejich nejbližší člověk a je to tak šokující a hrůzná podívaná, že se z toho psychicky zhroutí. Najít skutečný motiv pachatele tady není vůbec jednoduché, obojí - pachatel i motiv - je nečekané.

Po každém díle této série si myslím, že nic horšího už se vymyslet nedá, ale pokud jde o míru brutality, Chris Carter tady překonal sám sebe. Tento díl obsahuje extra porci násilí a zrůdností. Ovšem hlavní hrdinové pracují u policie na útvaru ultranásilných trestných činů, takže se něco podobného dá očekávat.
Tato série je na mimořádně odporných vraždách plných krve, sadismu a neskutečného utrpení postavená, o tom to tady je. To, co nevzbuzuje hrůzu a hnus, tady nehledejte. Toto je potřeba si uvědomit, než si knihu vyberete ke čtení.

Chris Carter
brazilská, 1965