Genesis

Genesis
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527279/bmid_genesis-6565928846861.jpg 5 1018 1018

Robert Hunter série

< 12. díl

Robert Hunter je povolán k nejděsivějšímu místu činu, jaké kdy navštívil. Ještě větší znepokojení se ho zmocní, když se při pitvě najde v těle oběti verš básně zanechaný vrahem. Zanedlouho se najde další mrtvola. Metody a podpis vraha se liší, ale stupeň použitého násilí nasvědčuje tomu, že za oběma zločiny stojí stejný pachatel. Hunterovy obavy potvrdí nález druhé části básně. Tento objev však nejenže spojí dvě vraždy, ale je už jasné, že jde o dílo sériového vraha. Robert Hunter i přes nedostatek forenzních důkazů musí dostihnout nejdisciplinovanějšího a nejsystematičtějšího zabijáka, na jakého kdy narazil; pachatele, který se kochá strachem oběti a pro něhož je smrt lekcí, již je třeba udělit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art , Levné knihy

Genesis , 2022

knihomolkadorfa
08.05.2023 5 z 5

Prostě Carter ! Vše dokonale promyšlené, napínavé, bez jediného hluchého místa a konec překvapivý, i když ... A možná už pro nás autor chystá další čtenářskou lahůdku :)

KateBeckett
07.05.2023 5 z 5

Myslím, že tato kniha patří k těm zatím nejzajímavějším co jsem kdy četla. Nečekala bych, že Carter dokáže vymyslet ještě brutálnější vraždy, ale zase mě překvapil. Opět jako vždy to byl zajímavý a promyšlený příběh náročný na psychiku každého normálního člověka, nechutné a bizardní vraždy a šokující konec. Za mě asi jeho nejlepší kniha.

Drahuš
06.05.2023 5 z 5

Skvělá, luxusní krimi, Carter jak ho milujeme.

ArwenAragorn
06.05.2023 5 z 5

81%
..."Zlo, jakého je člověk schopný, mě nikdy nepřestane ohromovat."
_________________________________________________________________________________________________________________
Možný SPOILER:
Výborný thriller. Série s Robertem Hunterem je jedna z mála, která si stále udržuje vysoký standard. Knížka je čtivá, hodně napínavá, místy hodně brutální, má skvělou zápletku, skvělý motiv a skvělý závěr. Líbilo se mi, že se nejedná o sériového vraha, který se chce jen proslavit, ale celé vražedné tažení má daleko hlubší záměr.
Jasně, že doporučím! Ale neodpustím si malou kritiku. Ve všech knihách Ch.C. se používá velmi často spojení "Tak jo". A používají ho všichni bez rozdílu

Katte192
05.05.2023 5 z 5

Opět neskutečně zajímavý motiv. Tohle je radost číst. Už možná malinko zbytečně moc drastické jisté scény... Ale hádám že pro příběh důležité. Vše do sebe geniálně zapadlo a prostě... Carter. Doporučuji.

lea735
04.05.2023

Robert Hunter, chlap mých snů.....nelze dát jinak než pět hvězd a těším se na další setkání!
Kniha byla senzační...Chris Carter nabral druhý dech.

Kubajzz
04.05.2023 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a určitě si ještě přečtu další. Doporučuji k přečtení, jen ne slabším povahám :-)

denib
02.05.2023 3 z 5

Tentokrát jsem nebyla tak nadšená jako jindy. Proč musel autor tolikrát zdůrazňovat, že to je to nejbrutálnější, co Hunter kdy viděl? To už jsou čtenáři natolik na tu brutalitu zvyklí, že je třeba jim to opakovat? Za mě to buď je dost šokující i bez toho, aby mě na to upozornil, nebo to šokující není a pak tomu ani to upozornění nepomůže. Iritovalo mě to. Kromě toho Carter odvedl opět dobrou práci. Je to čtivé a napínavé. Moc se mi líbil závěr. I když na to, kdo jsou skutečné oběti, jsem přišla dřív, než Hunter, což mě taky trochu mrzelo. Ale to u Cartera není novinka. Ocenila jsem i to, že už všechno to násilí detektivům tak nějak leze na mozek.

Magnovak
01.05.2023 5 z 5

Já bych to klidně snesla ještě explicitnější, ale každopádně schopnost Chrise vykreslit neuvěřitelnou atmosféru v kombinaci s brutálním MO a především vždy motivace daného pachatele, z něj bezesporu činí absolutního vládce tohoto žánru v současnosti a jedním z nejlepších autorů vůbec. Vzhledem k tomu, že čerpá ze svých mnohočetných odborných praxí, je na předních příčkách mého nedosažitelného bucket listu "S kým bys chtěla sedět celou noc na baru"

Asi ho miluju :)

kahuda01
30.04.2023 5 z 5

Tak Chris opět posunul laťku opět o něco výše, možná už toho násilí bylo trochu moc. Motiv jsem uhodl docela brzo, ale pachatele ani náhodou. Jinak opět parádní jízda za plný počet!

georginaa
28.04.2023 5 z 5

Dle názvu knihy jsem si myslela, že tam bude příběh promíchán s První knihou Mojžíšova, která je první knihou hebrejské i křesťanské bible. Něco na způsob modlení a bohužel dost mě překvapilo, že je to zaměřeno na úplně něco jiného. Spíše jsem se modlila já, abych to přečetla s ucelenými nervy ( i když od přečtení chodím a zavírám na noc všechna okna a zamykám dveře na 4 západy ) Bylo to tak propletené, že si nikdo nedovedl ani představit. Opravdu stačí jen malé nakopnutí a pak je Robert k nezastavení. To se mu stalo, když po nekonečné době usne alespoň na chvíli a jemu se zdá sen a ten ho probere a pošle správným směrem. Občas se to tak stává, že ve spánku v podvědomí vás obrazy ze snu postrčí tím správným směrem. Byla to zase pořádná jízda a určitě si to užije každý fanoušek Cartera.

Tereza197
26.04.2023 5 z 5

Věřím, že spousta lidí bude po dočtení této knihy chvíli jen sedět a přemýšlet, stejně jako já. Kniha pro mě byla poměrně těžká, ne však na čtení, ale svým obsahem. Nechci prozrazovat, nicméně si myslím, že se nakonec alespoň trochu dotkne každého z nás. Carterovo velká osobní tragédie je z knihy cítit a to dle mého větším psychickým náporem na čtenáře. Co se týče označení "nejhorší vrah", s tím asi úplně nesouhlasím, to však vůbec nic nemění na tom, že kniha "Genesis" bude patřit mezi můj TOP výběr.

aja0661
25.04.2023 5 z 5

Dalsi skvela kniha, prectena jednim dechem. Carter nezklamal!

Verresa
25.04.2023 5 z 5

Tak tohle byla naprostá pecka. Úžasný děj, kdy se postupně dozvídáme, co vedlo k tak brutálním vraždám. Nejlepší a rozhodně top autor.

Lindulinek
25.04.2023 5 z 5

Tento autor mě nikdy nezklame. Opět skvělé dílko.

moudivlacek
23.04.2023 5 z 5

Och!!! Rozhodně to není čtení ani pro slabé žaludky, ani pro slabé nervy. Už od začátku až do konce zůstává čtenář v napětí a hltá řádky, aby odhalil vraha, jeho motiv, a jak bude dopaden. Sice se mi konci podařilo správně odhalit motiv, vraha však ne. Vraždy i psychický teror jsou popsány detailně a je to síla. Hunter a García jsou skvělá dvojka a já doufám, že jsem o nich nečetla naposledy.... Knihu doporučuji milovníkům napětí.

krejcovka76
22.04.2023 5 z 5

Tak neskutečně mi celá tahle parta chyběla. Byla to neuvěřitelná jízda. U tohoto autora pokaždé zažívám pocit, že je mi líto knížku odložit z tak banálních důvodů jako je jít do práce, spát,prostě dělat takové ty normální věci, když by šlo jen číst a číst. Hned v začátku Vás příběh vtáhne do děje takovým způsobem, že při otočení stránky se ve mě mísily dva pocity - strach, co tam zase bude a obrovská zvědavost, co tam zase bude :-) mrazivé šimrání, touha, jak to bude dál. A pak najednou konec a vy cítíte tak ohromné prázdno a říkáte si co teď, jakou knížku číst dál. Carter prostě svoje řemeslo umí a já mu za to neskutečně děkuji.

Evule81
21.04.2023 5 z 5

Opět skvělé!!

Ira13
21.04.2023 5 z 5

Zas něco nového. Fakt nevím, kam na tyto zápletky Carter chodí. Občas fakt nechutné, že člověk musí polykat, ale velice napínavé, že přestáváte vnimat okolní svět a pak se cuknete, když vejde partner do pokoje. Dávám opět 5* i když me tam fakt rušilo pořád dokola : Tak jo.. A že z kapitánky a většinou i z Garcii dělá takové blbce

Cassidy.L
20.04.2023 5 z 5

No nemám co dodat, opět čteno naprosto bez dechu s očekáváním, proč? Příběh byl napínavý, čtivý, jako vždy skvělý.

Chris Carter
brazilská, 1965