Generál jeho veličenstva

Historický román s milostnou zápletkou od populární anglické autorky se odehrává v Cornwallu v první polovině 17. století, v neklidném období občanské války v Anglii. Průběh bojů mezi přívrženci krále a parlamentu popisuje mladá žena, kterou tragická nehoda připoutala na invalidní křeslo. Jako mladá, přísně vychovaná dívka se zamilovala do nevhodného muže a přes odpor rodiny si vymohla souhlas k sňatku. Krátce před svatbou došlo k jejímu zranění, po kterém zůstala do konce života ochrnutá. Její láska prochází mnoha zápletkami, ale stává se spolehlivější a zralejší. Hrdinka, která se přenesla přes vlastní tragédii, sleduje dění kolem sebe a účinně pomáhá v boji za udržení svobody Cornwallu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/38506/general-jeho-velicenstva-38506.jpg 4.2110
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Sfinx – Bohumil Janda

The King's General (1946)

Kniha Generál jeho veličenstva

Opatov
10.09.2018

Dojemny pribeh postizene zeny o jeji zivotni lasce. Silna osobnost, ktera se dokazala vyrovnat s neprizni osudu. Historicke udalosti, prizen a nemilost krale, romantika a zrada. Kniha je ale podle me urcena vyhradne pro zeny, ale neni to zrovna cervena knihovna. Doporucuji

Izu
10.05.2018

Strašná nuda.

julanka
03.11.2017

Kdo by to byl řekl, že Anglie už za občanské války v 17. století byla tak vyspělá, že žena na vozíčku (!) zde mohla bezbariérově jezdit sem a tam jen za pomocí tlusté služky. V téhle oblasti sice autorce fantazie nechyběla, zoufale ji ale chyběla při popisu milostných scén. Když už tak posté čtete, jak generál Richard za invalidní Honor přišel, nějaký čas pobyl a pak zase odešel a vy teda nevíte, jestli se doprčic něco stalo nebo jak, tak vám už začne být i ten zbytek války ukradený. A to i přesto, že autorka v půlce knihy pro zvýšení dramatičnosti začala za všechny věty dávat vykřičníky! Kromě generála Richarda, který je asi pěkný magor, v knize vystupují další desítky postav, z nichž tak polovina se jmenuje John nebo Johnatan.

Mabie
06.06.2017

Daphne du Maurier mám moc ráda a v tomto případě jsem si vychutnala nejen její osobitý styl psaní, ale i netradiční milostný příběh.
Posadit v této době hlavní hrdinku na vozík mi sice přišlo trochu "mimo mísu", ale když odhlédnu od tohoto detailu, tak bylo jako vždy výborně popsané prostředí a moc se mi líbil i popis doby, kterou jsem neznala.
Takže i přes invalidní vozík ze 17. století dávám 5* :-)

Petra de Valo
23.03.2017

Dojemný príbeh lásky medzi kráľovým generálom a mladou ženou Honor, ktorá po tragickej nehode ostáva ochrnutá. Hrdinovia sa nevidia 15 rokov, ale po opätovnom stretnutí je jasné, že ich láska nevychladla a hoci ostane nenaplnená, je jediná v ich životoch. Honorina tragédia je viac Richardovou tragédiou, pretože vedie smutný bezútešný život a je čím ďalej viac zatrpknutý, kým Honor sa s nehodou vyrovnala, psychicky ju posilnila a premenila z mladého bezstarostného dievčaťa v zrelú ženu. Richard je neprístupný muž, jedine k Honor chová nežné city, a to je u takého muža naozaj dojemné.

kleozpatra
08.10.2016

Velké zklamání a to i přes to, že anglické dějiny mě přitahují a Hospoda Jamajka byla nářez. Tentokrát mne Daphne nesmírně nudila rozvleklými pasážemi a patetickou sladkobolnou romantikou, kdy ani jedno nebylo v popředí, jakoby se nemohla rozhodnout, čemu chce dát přednost a tak kniha vlastně neměla nosný silný příběh. Láska Richarda a jeho přítelkyně Honor (nikoli manželky, jak praví obsah) byla jaksi na vodě, neustálé přesuny nesčetně figur sem a tam děj nerozhýbaly, naopak, k jejich utrpení jsem se stávala víc a víc netečnou. Nicméně přiznávám, že jsem vlivem četby nalistovala odbornou literaturu a porovnávala, paradoxně text historika byl přehlednější a mnohem poutavější.

Sarah01
05.08.2016

Každá kniha od du Maurier mi připadá úplně jiná, každá svým způsobem zvláštní, nezapomenutelna, z každé zůstane v hlavě nějaká "ozvěna ". I k této se určitě časem ráda vrátím. Už jen kvůli historickým souvislostem, o kterých jsem vlastně věděla dosud jen velmi málo.

anna7042
26.03.2016

V mém životě už čteno třikrát, z toho docela nedávno a pro početnost stránek asi už naposledy. Nestíhám. Daphne du Maurier mám moc ráda pro její osobitný styl psaní a už v podzimu života jsem nenatrefila na podobný. Škoda. Vy mladší se možná dočkáte, i když nedoufám, takové autorky se už nerodí v téhle konzumní a komerční době.

Daphne du Maurier

Daphne du Maurier