Duhová ulice

Duhová ulice https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185942/duhova-ulice-185942.jpg 4 294 63

Friday Harbor série

I na tom nejpůvabnějším místě se může člověk cítit zoufale sám. Ale i ve chvílích největšího zoufalství mu zůstává naděje, že se vše v dobré obrátí. Důkaz přináší dva romány Lisy Kleypas, které jsou pro české čtenářky zahrnuty do jednoho svazku. V prvním příběhu se seznamujeme s Markem Nolanem, jehož spokojený život starého mládence rázně přeruší tragická smrt sestry. Zůstal jediný, kdo se může postarat o její šestiletou dcerku – což je to poslední, o co kdy stál. Navíc holčička vůbec nemluví! V lehkém zoufalství se potýká s čerstvě nabytou odpovědností, když pak jednoho dne vstoupí do nově otevřeného hračkářství. A tam pracuje Maggie, pro niž je tento obchod únikem ze smutku po manželově předčasném skonu… Druhý příběh nám představí Lucy, která se po trpkém dětství domnívá, že o lásku se člověk musí tvrdě zasloužit. Snad už začínala doufat, že i ona může být šťastná, ale pak přijde ledová sprcha: muž, kterého milovala, ji opustí kvůli její sestře. Lucy se proti lásce obrní. Nechce už znovu zažít takovou bolest. Jenomže jak má odolat kouzlu Sama Nolana, který jí znenadání vstoupil do života? To se raději odstěhuje z města! A pak přijde textová zpráva, která všechno změní… Obsahuje 1. + 2. díl série Friday Harbor.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Christmas Eve at Friday Harbor (Christmas With Holly); Rainshadow Road , 2010

Leniiis
11.12.2015 3 z 5

Uff, konečně po tolika dnech dočteno. Prala jsem se s tím jak se dalo a nakonec jsem to dala. Příběh ale jednoduchej, předvídatelnej a chvilkama i nudnej.

BlueIvy
19.09.2015 3 z 5

V slovenčine našťastie vyšli tieto dva príbehy v dvoch samostatných knihách (žiaľ v tejto databáze nie je možnosť komentovať tieto knihy oddelene bez toho aby to miatlo čitateľa, čo je škoda) lebo tieto dve knihy sú celkom odlišné.
Prvá kniha - Štedrý deň vo Friday Harbore je veľmi milá, pohodová.. (nemám rada tú frázu, ale sem proste sedí) je to také pohladenie na duši. Predstavte si situáciu: Sadnete si s touto knihou večer do kresla pred horiaci krb s pohárom horúcej čokolády (čaju, mlieka, vína) a žonglujete rukami.
Pod žonglovaním rukami si predstavujem okamih, keď v jednej ruke zvierate knihu, v druhej pohár a snažíte sa nájsť tretiu ruku aby ste mohli po zásluhe poškrabkať svojho dožadujúceho sa miláčika (mačku, psa, partnera). V mojom prípade všetkých troch. Naraz!? Ideálne by k tomu na celkové dotvorenie atmosféry mal blikať vianočný stromček a za oknom sa trblietať sniežik. Ťažká pohadaaa...
Zato druhá kniha - Dažďová cesta vo Friday Harbore je vážne slabota. Veľká slabota, tak za jednu hviezdicu.
Súhlasím s názormi, že Kleypas má častokrát oveľa lepšie historické romány, no z tých jej súčasných kníh sa mi celkom pozdáva séria o Travisovcoch - konkrétne Modrooký diabol je SUPER!

Mermaida
11.08.2015 5 z 5

Skvělé čtení (nejen) na léto. Krásné dva romanické příběhy dvou zatrpklých bratrů, kteří se nechtějí vázat, lépe řečeno se závazků (díky atmosféře, ve které vyrůstali) bojí. A přesto najdou lásku opětovanou a "pravou". Knížka byla velmi hezky napsaná, četla se dobře, a líbilo se mi, že jsou oba příběhy spojeny v jednu knihu.

anais
27.06.2015 1 z 5

První část knihy celkem zajímavá, ale pak mě to začalo nudit

monicka87
12.06.2015 2 z 5

Mám radĕji trochu víc překvapení a napĕtí. Je to předvídatelné a příliš pohádkové.

malen
12.05.2015 4 z 5

Na mě moc sladké, i když se to dobře četlo.

havrmoni
07.04.2015 5 z 5

Nádherná,sladká kouzelná romantika :-). Skvělá oddechovka.

Marika Vanova
28.03.2015 5 z 5

Netušila jsem do čeho vlastně jdu, ale kniha se velmi dobře četla a byla doslova kouzelná.

ivule85
09.03.2015 5 z 5

Musím říct že jsem byla skeptická ale nakonec jsem z obou příběhu unešena strašně dobře se to četlo a hledala jsem každou volnou chvilku abych si mohla zase kousek přečíst...a nadpřirozene prvky mi tam vubec nevadily...už se těším na příběh s alexem...

Illaa
31.01.2015 2 z 5

Jednoduchý, čtivý, ale ničím překvapující příběh. Romantika, kterou najdete v každé druhé knize a již od začátku víte, jak se děj bude vyvíjet. Druhý příběh autorka alespoň trochu přikrášlila nadpřirozenými prvky, to byl ale krok úplně vedle.

cérka
25.12.2014 4 z 5

Krásný, romantický, pohádkový příběh. Ideální četba na Vánoce. Velké díky Zuzance za doporučení.

avad
13.11.2014 5 z 5

Moc pěkná, romantická kniha. První díl "Vánoce ve Friday Harbourn" jsem viděla už dříve zfilmovaný pod názvem "Vánoce s Holly" a film se mě moc líbil. A tak jsem byla moc zvědavá na knižní verzi. Byla jsem mile překvapená a moc se mi líbil i druhý příběh "Duhová ulice".

sarka1893
16.10.2014 3 z 5

Trochu zklamání, ne že by kniha byla vyloženě špatná, jenom mi chyběly emoce a motivy hlavních hrdinů. Čte se to dobře, ale je to tak trochu nic proti ničemu. Neurazí ani nenadchne.

FreshPatty
12.10.2014 5 z 5

Moc pěkná, nenáročná kniha. Určitě stojí za přečtení. :)

lanusinka
05.08.2014 3 z 5

Její historické knížky mi prostě přijdou lepší, originálnější... Tohle byla na můj vkus moc tuctovka...

dubakm
16.05.2014 4 z 5

Hezká, čtivá, romantická knížka s přísadou lžíčky magie. Budu se těšit na příběh třetího z bratrů Nolenových.

LadyElisa
05.05.2014 5 z 5

Lisa Kleypas opět nezklamala :) Těším se na příběh Alexe :D Má recenze: http://knihyjakosen.blogspot.cz/2014/06/recenze-duhova-ulice-lisa-kleypas.html

Ellesime
03.04.2014 5 z 5

Moc pěkné, něžné, kouzlem protkané, nenáročné čtení, které jsem si náramně užila.Víc není třeba dodávat, klasická Kleypaska.

kneznaliba
23.03.2014 5 z 5

Moc milé, romantické počtení. Ostatně jak jsem od této autorky zvyklá, Už se moc těším na příběh s Alexem. Ten drobňoučký fantasy prvek mi vůbec nevadil.

Brambram
19.03.2014 4 z 5

Klasická romantika, pěkná oddychovka. Jak už psalo několik lidí přede mnou, použití kouzel v druhém příběhu bylo zbytečné, nijak to ten děj neposunulo. Co mi není jasné, proč v trilogii bratrů Nolanových vychází první dva díly najednou a až na podzim vyjde díl o Alexovi. Buď měli zrušit brutálně velké řádkování a do stávajícího počtu stran by se vešly všechny tři díly a nebo každý vydat zvlášť.