DNA

DNA https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344374/bmid_dna-sgZ-344374.jpg 4 920 260

Freyja & Huldar série

Ve svém domě v Reykjavíku je brutálně zavražděna mladá žena. Jediným svědkem je její sedmiletá dcerka. Když krátce nato dojde k vraždě další ženy, policie je v koncích. Jistý radioamatér zachytává podivné vzkazy, které ho s oběma zavražděnými spojují, a tak, hnán zvídavostí, začne pátrat na vlastní pěst. Huldar, policista pověřený vedením vyšetřování, a Freyja, psycholožka vyslýchající sedmiletou dívenku – klíčovou svědkyni, musejí chtě nechtě pracovat bok po boku. Jejich spolupráci komplikuje skutečnost, že se spolu nedávno vyspali po seznámení v baru, kde se Huldar vydával za tesaře z venkova.... celý text

Simstr
22.02.2019 5 z 5

Skvělý rozjezd na první díl, paní Yrsu miluju. Frčelo to celou dobu, nemohla jsem se odtrhnout.

soukroma
20.02.2019 4 z 5

Čtivé jako vždy (znám snad celou starší sérii s Torou). Napínavé hlavně na začátku, pak delší útlum s novými postavami a napětím mezi vyšetřovateli, nakonec zběsilé rozuzlení - nad motivy a samotnou realizací odplaty jako obvykle zůstává rozum stát... A ta šifra k tomu jakoby byla jen dodatečně vymyšlená. Ale pořád lepší než poslední ze série s Tórou. 75%

Skalara
07.02.2019 1 z 5

Pro mě hrozná kniha. Islandské jména se mi pletla a nemohla jsem si zapamatovat, kdo je kdo. Četla jsem ji strašně dlouho. V ději jsou pasáže, které Vás odvede od toho napětí, které na detektivkách hledám. Možná bych nehodnotila tak špatně, pokud bych nečetla Dívku v ledu a hned na to tuto knihu. Je v tom obrovský rozdíl a to asi napomohlo zklamání :D :D

Blondebookdevil
28.12.2018 4 z 5

To byla úplně jiná Yrsa! Jsem z ní nadšená. Četla se rychle, dvojice Huldar & Freyja je sympatická. Přesto, že bylo těžké se přenést přes jejich prvotní románek, postupně si k sobě našli cestu, tak doufám, že se to v další knize zlepší. A můj tip na vraha byl špatný, takže překvapení. Způsob vražd dost krutý... Nemůžu se dočkat dalšího dílu, který jsem dostala pod stromeček. :-)

Devil-Ivet
19.12.2018 5 z 5

Moje první seznámení s autorkou. Pěkně mě vtáhla do děje, bylo to zajímavé a napínavé. Jen Karl mě občas nudil a jeho radioamatérství bylo nezáživné. Přesto se mi kniha líbila a těším se na další její tvorbu.

ZuK1
09.12.2018 4 z 5

Kniha je hodně napínavá a i když na můj vkus trošku drsná, výborně se čte a vrah je těžko odhadnutelný. Moje první knížka této autorky určitě nezklamala a už se těším na další díl série a zvědavá budu i na vývoj vztahu mezi Huldarem a Freyjou.

Malarkey
26.10.2018 3 z 5

Nemůžu říct, že by tahle kriminálka byla vyloženě špatná. Yrsa Sigurðardóttir je natolik zkušená spisovatelka, že by si nekvalitu nedovolila napsat. Osobně jsem měl ale spíš trošku problém s obsahem. Celou dobu čtení jsem měl totiž dojem, jak kdyby autorka záměrně moc nepoukazovala na to, že se příběh odehrává na Islandu. Chvíli jsem si říkal, že by to mohla zahrnout do jakéhokoliv koutu světa a nic by se vlastně nestalo. Prostředí pro mě ve výsledku bylo hrozně hluché a prázdné. Spisovatelka tu klade důraz spíše na samotnou sérii vražd, podrobný popis, vyšetřování, že vlastně úplně (zřejmě záměrně) zapomíná na to, že by mohla trošku popsat i prostředí. Nevím proč, ale po přečtení jsem měl přesně takový dojem. Jelikož mám ale spisovatelku rád a dostal jsem se k ní právě v rámci lásky k Islandu, určitě se nebudu bránit i zbylým dvěma dílům.

ivana02
24.10.2018 5 z 5

Vynikající detektivka, originální příběh, do konce knihy jsem neměla tušení, kdo je vrah. Ne, nebyl jím zahradník, to jediné jsem uhodla :-) Žádný tam totiž nebyl :-) Kniha má spád, čtenáře udržuje v napětí po celou dobu, nejsou tam žádná hluchá místa. Na mne dost drsné a nechutné způsoby zabíjení... fuj, to bych zažít nechtěla.

JustWomen
14.10.2018 1 z 5

Prý nudit se určitě nebudete ... no, já se nudila, bylo to zdlouhavé, málo čtivé, nesympatické postavy, dočetla jsem na pokraji sil, nejhorší byly pasáže s Karlem. Příběh by nebyl špatný, ale musel by se napsat jinak. Nelíbilo.

L.Helena
14.10.2018 4 z 5

Dokonale promyšlený příběh. Také se mi líbilo, že ačkoliv způsob provedení vražd byl dost brutální, autorka si nelibuje v přehnaném líčení nechutných detailů. Na druhou stranu některé jiné pasáže v knize byly zbytečně popisné a zdlouhavé, což snižovalo celkové napětí při čtení. Proto ubírám jednu hvězdičku.
Moje první kniha od Yrsi a určitě ne poslední.

fidáš
10.10.2018 5 z 5

Autorka mě opět nezklamala. Čtivé od začátku až do konce.

Jane100
24.09.2018 3 z 5

Na to, že severským detektivkám kvůli jejich přílišné přepálenosti už moc neholduji, poměrně dobrý výkon. Přesto si však nejsem jistá, zda po této autorce ještě nekdy sáhnu.

Danago
31.08.2018 5 z 5

Dnes jsem si knihu přečetla podruhé. Po přečtení Černé díry mi to nedalo a musela jsem si připomenout i DNA. I když jsem si hlavní zápletku i konec pamatovala, knížku jsem si asi na podruhé užila ještě víc než při prvním čtení. Všechno mi bylo jasnější a chápala jsem souvislosti mnohem lépe. Je to poprvé co jsem nějakou knihu četla po roce znovu a jsem překvapená jak se mi to líbilo.

kneslova
26.08.2018 4 z 5

Yrsa píše dobré knihy, ale v této za mne velké zklamání z vyšetřovatelů, byli mi oba vrcholně nesympatičtí. A tak o hvězdičku méně..

Angelicca
22.08.2018 5 z 5

Naprosto dokonale napsaná a přeložená kniha, kterou když začnete číst, nedáte z ruky a čtete a čtete, dokud neskončíte. Líbí se mi velice postava Huldara a Freyi a celkový příběh je dokonalý. Vřele doporučuji!

a.k
17.08.2018 5 z 5

Po delší době knížka, která se nedala odložit. Sympatickou postavu detektiva, který musí mít stále nikotinovou žvýkačku v ústech a který je ve svém počínání často ztracený a v některých situacích až staromódně nesmělý, si nešlo hned od začátku nezamilovat. Na druhou stranu prožitky hrůz obětí a pachatel psychopat bez kousku svědomí. Nechybí zde napětí, které je umocněno působivým stylem psaní, který čtenáři nedovolí oddychnout.
Za mě jednoznačné doporučení!

Heli20
14.08.2018 5 z 5

Teda to bylo počteníčko.Za mne zatím nejlepší kniha od Yrsy. Sice mi trochu chyběly náznaky možného nadpřirozena,na které jsem byla zvyklá z předchozích děl,ale i tak super knížka s překvapivým koncem.Jen toho chudáka Karla mi bylo moc líto .

DavidKeller
13.08.2018 4 z 5

Kniha výborná, je pravda že kupa stránek vyprávění a člověk si říká kdy přijde něco co už mi napoví vraha. Fajn, Takova chvíle přijde asi 100 stránek před koncem a říkáte si, " a vrah je ten" ...no a deset stránek před koncem se dozvíte že to je úplně někdo jinej . :) Yrsa prostě umí , ošálit čtenáře a na konci vysvětlit že vlastně ty "protáhlé " začátky jsou důležité...

Rygel
31.07.2018 5 z 5

Skvělá kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Jako vraha jsem tipovala jinou osobu, takže jsem byla napnutá až do konce.

dalia1769
29.07.2018 5 z 5

Velmi dobrý začátek nové série, drsný příběh, ale velmi napínavý a se zajímavými hlavními postavami, které mají potenciál dalšího rozvoje a dobrou vzájemnou dynamiku. Líbilo se mi ještě více než některé díly s Tórou.