Davidovy hvězdy

Davidovy hvězdy https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245459/mid_davidovy-hvezdy-245459.jpg 4 343 66

Podle jisté staré židovské pověsti se prý po západu slunce zjevuje Papírový chlapec a unáší děti, které nejsou včas v posteli. Dnes už si na něj nikdo ani nevzpomene, ovšem jen do chvíle, kdy je ve Stockholmu za bílého dne před zraky rodičů a dětí zastřelena učitelka mateřské školy Šalamounovy obce. Vzápětí zmizí cestou na tenisový trénink dva židovští chlapci a později jsou nalezeni mrtví s pokreslenými papírovými pytli na hlavách. Fredrika Bergmanová a Alex Recht, kteří po Fredričině návratu k policii opět vytvořili tým, stojí před velice složitým a propleteným případem. Tisk spekuluje o tom, že jde o rasově motivované činy, členové Šalamounovy obce se bojí o své děti. Ve Stockholmu navíc právě pobývá agent Mossadu Efraim Kiel, jehož činnost také vyvolává otázky. Stopy vyšetřování vedou nejen do Izraele, nýbrž i k Eden Lundellové, velitelce protiteroristické jednotky tajné policie, v jejíž minulosti se skrývá řada tajemství. Ve vyšetřování se neustále objevují zmínky o Papírovém chlapci, kriminalisté se však nemohou dopátrat toho, kdo to vlastně je. Je možné, že by legenda obživla a začala si hledat oběti? Nebo za hrůznými činy stojí někdo jiný?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Davidsstjärnor , 2013

ajasin
04.12.2017 5 z 5

Za mě jedním slovem skvělá. Skvělá je celá série s Alexem a Fredrikou a já doufám, že je autorka neopustila navždy a jednou se dočkám pokračování.

5tužka
17.11.2017 5 z 5

výborná knížka, přečetla jsem za den, nedalo se přestat :)

Toňula
08.11.2017 4 z 5

Opět příběh, který má originální zápletku, napínavý děj, ve kterém se prolínají osudy detektivů se samotným pátraním, dokonalá kombinace zajímavého vyprávění s psychologií postav vedoucí k nečekanému konci. Bude další případ dvojice Bergmanová-Recht? Byla bych pro všemi deseti.

St.Evelin
31.10.2017 5 z 5

Naprostá dokonalost! Přečetla jsem jedním dechem!

Iva B.
05.10.2017 5 z 5

Dokonalé!! Miluju tuhle seriii.Doporučuju všemi 10 :-)

Danago
15.08.2017 5 z 5

Ve Stockholmu je za bílého dne před zraky rodičů a dětí zastřelena učitelka mateřské školy Šalamounovy obce. Vzápětí zmizí cestou na tenisový trénink dva židovští chlapci . Stopy vyšetřování vedou nejen do Izraele. Tato knížka je podle mě naprosto nejlepší z celé série. Nejen, že je napínavá od prvního písmenka , ale také jsem se zde hodně dozvěděla o Izraeli. Tím, že jsem Izrael navštívila, pro mě knížka dostala plastičtější rozměr. Autorku mám moc ráda a tato knížka je prostě skvělá. Já můžu jen doporučit.

šipek
10.04.2017 4 z 5

Tak klasická kniha od této autorky. Mě se osobně tato série detektivek s Fredrikou a Alexem líbila. Téma knih pasuje na dnešní celosvětové problémy. Vztahy ve vyšetřovacím týmu se od prvního dílu pomalu vyvíjejí. Kniha se čte dobře, ale do pěti hvězdiček něco chybí.

ArwenAragorn
02.01.2017 2 z 5

No, já mám asi nejslabší hodnocení, ale kniha mě nějak "nebrala".

katka_dv
29.10.2016 4 z 5

Za mě lepší než předchozí díl, kdy autorka popisovala jak spolu nespolupracují tajné policie různých zemí, tady ale zase ukazuje, jak spolu nespolupracuje tajná a kriminální policie. Není to vyloženě výborná kniha, ale jak už bylo v komentářích psáno několikrát - je zajímavá - zajímavý námět, který ale autorka kazí častými frázemi "něco nám uniká" - přešlapuje tak na místě, opakování faktů o hlavních hrdinech, které už dávno známe (pokud někdo čte knihy popořadě), např. že Fredrika byla dlouho milenkou svého o několik let staršího profesora. Možná nechápu švédský rodinný model, ale vlastně mi jako největší nesmysl přišlo to, jak byla hlavní hrdinka v šoku z toho, že by její manžel měl jet na dvoutýdenní služební cestu.

BlackWidow
20.10.2016 5 z 5

Kniha mě tak dostala,že jsem nemohla přestat číst. Jedná tragédie střídala druhou a fakt,že jedno dávné děsivé tajemství dostihlo tolik lidí byl pro mě šok,který jsem absolutně nečekala. I když určité věci ,které se v knize odehrávají,se dějí i dnes a jen málokdo už tomu věnuje tolik pozornosti,neboť se to bere jako každodenní informace,se kterou se jaksi toho moc dělat nedá.. Jinak Alex Recht a jeho vyšetřovací tým byl zase jako obvykle bravurní...

zoew
26.09.2016 5 z 5

Parádní čtení, troufám si ve čtivosti přirovnat k "Já, poutník". Čtenářům krimithrillerů doporučuji.

Klára90
26.09.2016 5 z 5

Wow, tak to bylo počteníčko. Kniha mě od začátku chytla a hltala jsem ji až do poslední stránky.

zuzad
22.09.2016 5 z 5

Opravdu velmi dobře propracovaný příběh. Udržuje čtenáře celou dobu v napětí, vraha není tak snadné odhalit.

david5746
30.08.2016 4 z 5

Opět velmi dobré.

Michi.01
14.07.2016 5 z 5

Opět skvělá kniha, napínavá od začátku až do konce.. Kristina Ohlsson je pro mě vždy sázka na jistotu..

Lindulinek
27.06.2016 5 z 5

Skvělá detektivka. Hodně postav, chvílemi jsem se trošku ztrácela, ale závěr byl dobře propracovaný a vše se potkalo. Doporučuji

RomanaH
28.03.2016 5 z 5

Přidávám se k těm, co knížku přečetli za jeden den...skvělá. Momentálně moje nejoblíbenější série - mám ráda, když detektivky dějově navazují ( není mi pak tolik líto, že jsem dočetla skvělou knížku a konec :-)

konicekbily
17.03.2016 3 z 5

Zajímavá kniha s dobře vymyšlenou zápletkou. Po skvělém rozjezdu nastává rozmělněné tápání, jak dál s dějem naložit.Myslím si, že počet vyšetřovacích skupin je přemrštěný : Alex - policista-kriminalista, nečekaně najaté soukromé očko-jeho bývalý spolupracovník, navrátilec k policii na služební cestě v Izraeli a výlet zaměstnance tajné služby do Londýna. A všichni přešlapují na místě pomalu vymýšlejí někdy až nudné teorie jen proto, aby se napsalo co nejvíce stránek. A aby byl happyend. Podezřelí a vrahové najednou umírají a hrdina kráčí dál.

lenkavildomcova
21.02.2016 5 z 5

Skvělá...

svoboddka
18.02.2016 4 z 5

Čte se dobře. Určitě patří k tomu lepšímu, co jsem v poslední době z detektivek četla. Až se dá říct, že mi vrátila chuť na tento druh literatury. Jsem už trochu koza stará mlsná. :)

Kristina Ohlsson
švédská, 1979