Fiorella a dům ztracených duší

Fiorella a dům ztracených duší https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299226/bmid_fiorella-a-dum-ztracenych-dusi-YmC-299226.jpg 4 132 25

Fiorella série

< 4. díl

O domě U Bezhlavého kohouta v Templové uličce se říká, že je prokletý. Kdysi v něm zemřela celá rodina na mor, později v něm jistý pekař zabil svou manželku. Dům zůstal dlouho prázdný, ale pak ho koupil Hanuš, vzdálený příbuzný sklepnice Lucie. Jakmile se do něj nastěhuje, začnou se dít nevysvětlitelné věci - objevují se v něm duše těch, co zemřeli bez posledního pomazání a nedošli spasení. Bratrstvo křišťálu se tak zaplete do vyšetřování případu, v němž se potkává svět živých se světem mrtvých.... celý text

pami
18.04.2017 5 z 5

Zakoupeno pro dceru, ale byla jsem zvědavá. První kniha o Fiorelle, kterou jsem četla.
Autor opět nezklamal, kniha má spád. Jsem zvědavá, co na ní řekne třináctiletá dcera,
které se moc číst nechce.

Hoshi
10.03.2017 5 z 5

Opět jsem velmi nadšená ze čtvrtého pokračování příběhu o Fiorelle a Bratrstvu Křišťálu. Tentokrát jsem se do příběhu tak začetla, že než jsem se nadála, bylo po půlnoci a dočítala jsem poslední stranu. Příběh plyne rychle a je velmi čtivý. Doufám, že se dočkáme i dalšího pokračování.

RosaLucis
07.01.2017 5 z 5

Pan Vondruška nezklamal. Fiorella už je u nás v rodině takový rituál. Děda koupí knížku, nejdřív si ji přečtu já, potom máma, babička a nakonec i děda. Stává se z toho rodinná tradice;-)

Ivuska.09
07.01.2017

Styl, kterým autor píše, se mi líbí. Příběh je napínavý, vzbuzuje zvědavost, takže pokud vás od začátku chytne, budete ho chtít rychle dočíst a nedáte ho z ruky. Vondruška mi svou knihou vlastně hodně připomněl dílo Enid Blytonové, které jsem před mnoha lety hltala já - pátrání Správné pětky nebo její sérii Tajemství. Jeho novinka Fiorella a dům ztracených duší pro mě tak byla příjemným návratem do mých dětských let.

RogiS
03.01.2017

Další dobrodružství našich hrdinů - tentokrát psaných dle Mistra Vondrušky pro děti - nijak nevybočuje z jednoduchého schematu který autor používá u všech tří "historicko-detektivních" cyklů. Seznámení s hlavními hrdiny, popis jejich předchozích akcí no a můžeme se vnořit do děje. Nic proti, ale pokud jste četli všechny předchozí knihy, vypadá to poněkud únavně. (Stejně jako tajné znamení cechu nevěstek, které zná kde kdo a s jehož pomocí si zajišťují hrdinové pomoc od příslušnic nejstaršího povolání ve všech románech v nichž je hrdinou Jiří Adam z Dobronína a teď se objevuje i u Fiorelly - tam se, pravda, v předchozích dílech děti do nevěstince nedostali, až tady)
Též motiv zločinů byl již použit a to jak u Oldřicha z Chlumu, tak u Jiřího Adama - i když místo se přesunulo z pohraničních hvozdů do staré Prahy a ze skláren do alchymické dílny.
Jsem zvědav, zda-li bude další pokračování, přece jenom Fiorella je ve věku kdy už je čím dál těžší se vydávat za chlapce...